Kokie plaukų atspalviai madingiausi rudens–žiemos sezoną?


KAIP IŠSIRINKTI KOKYBIŠKUS VESTUVINIUS ŽIEDUS?

Vestuviniai žiedai – papuošalai, kuriuos ne vieną dešimtį metų mūvėsite kiekvieną dieną. Linkiu, kad tų metų būtų kuo daugiau... Jau ne kartą rašiau, kad dėl šios priežasties turite rinktis žiedus, kurie patinka JUMS, o ne kitiems. Šįkart noriu pakalbėti apie svarbesnį dalyką – kaip žinoti, kad žiedai ne tik nenusibos, bet ir liks gražūs, neiškris akmenys, nepasikeis spalva? Kokie žiedai yra kokybiški ir kaip tai pamatyti?

Pirmas požymis – lygumas

Labai paprastas ir akiai matomas požymis yra žiedo lygumas. Padėkite žiedą ant tiesaus paviršiaus, palaikykite stačiai, pažiūrėkite iš viršaus, iš šono – iš visų pusių žiedas turi būti lygus, tiesus, nesuplonėjęs ir nepastorėjęs. Apžiūrėkite visas horizontalias linijas, kurios yra žiede – jos turi būti lygios.
Tas pats galioja ir žiedo kraštams – negali būti jokių įdubimų, griovelių ar bangelių, nebent toks dizainas.

Kas ta garsioji praba?.

Daugelis žino, kad juvelyrinis gaminys iš tauriojo metalo turi turėti prabą, kuri žymi, koks lydinys panaudotas papuošalui gaminti.
Lietuvoje naudojama metrinė prabavimo sistema, kuri reiškia, kad, pavyzdžiui, viename kilograme lydinio yra 375, 585 ar 750 gramų gryno aukso. Šie gaminiai taip ir žymimi: 375, 585 ar 750 praba. Aukso praba gali būti 375, 500, 585, 750, 800, 875, 900 ar net 999,99. 375 ir 500 prabos auksas laikomas pigiu ir netinkamu juvelyrikai. Dažniausiai Lietuvoje papuošalai gaminami iš 585 ir 750 prabos aukso. Sidabras dažniausiai būna 800, 830 ir 925 prabos, platina – 950 prabos.
Kai kuriose šalyse (Anglijoje, Šveicarijoje ar JAV) žymima karatinė praba, kai tauriojo metalo kiekis vieno kilogramo lydinyje matuojamas skaičiuojant karatais. Vienas karatas lygus 0,2 g grynojo tauriojo metalo. Taigi 585 prabos auksas gali būti vadinamas 14 karatų prabos auksu.
Praba yra įspaudžiama ant vidinės papuošalo pusės. Tiesa, jei papuošalas itin smulkus ir baiminamasi, kad mechaniškai prabuojant bus pažeista išorinė papuošalo pusė, praba dedama ant plombos.

Kaip nepamesti deimanto?

Jei jūsų žiedas puoštas brangiaisiais akmenimis, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip jie įstatyti.
Deimantas labai gražus ir švytintis akmuo, todėl gaminys laikomas nekokybišku, jei deimantas yra „įspaudžiamas“, įklijuojamas ar kitaip įdedamas į metalą. Pirma, deimantas gali iškristi, antra, sugadinamas visas jo grožis.
Pavyzdžiui, čia:
Net ir mažiausias deimantas turi būti įsodintas į apsodą, kuris tik keliose (dažniausiai keturiose) vietose jį prilaiko.
Nebijokite stipriai pajudinti akmenukų dar salone, taip patikrinsite, ar tvirtai jie įstatyti.

Kaip sužinoti ar deimantas tikras?

Nekokybiškai ir senoviniu stiliumi gamintas žiedas toks kaip šis, kurio vidinėje pusėje matosi akmenų įstatymo žymės.
Gerai padirbto deimanto neatskirs net labai patyręs specialistas. Tad pagrindinė taisyklė perkant deimantus yra ši – turite pasitikėti pardavėju. Tik jo reputacija ir geras vardas jums garantuos, kad įsigijote papuošalą su tikru deimantu. Jau nuo 0,25 karato deimantai turi pasus, bet dažniausiai vestuviniuose žieduose naudojami žymiai mažesni akmenys, todėl pasai jiems neišduodami. Lietuvoje serfitikuojami visi deimantai, todėl jie turi turėti bent etiketes.
Jeigu abejojate, ar deimantas tikras, apsilankykite Lietuvos prabavimo rūmuose, kur nustatys akmens kokybę.

Įstatymai vartotojų nesaugo

Pagal 2001 metų birželio 29 dienos ūkio ministro įsakymą Nr. 217 juvelyriniai gaminiai nekeičiami ir negrąžinami, nebent jie yra nekokybiški. Rodos, viskas įprasta, bet iš tiesų įrodyti, kad gaminys turėjo gamyklinį broką, o ne mechaninį pažeidimą, beveik neįmanoma.
Vienam deimantas iškristi gali dėl gamyklinio broko, o kitas, norėdamas pasipelnyti, gali jį specialiai išimti. Todėl pardavėjai yra labai atsargūs ir tik gerą vardą turintys salonai klientams suteikia garantiją, kuria pasinaudojus galima pataisyti gaminį.
Į ką dar atkreipti dėmesį? Grynas auksas yra geltonas ir labai minkštas, todėl jei norite raudono ar balto aukso žiedų, žinokite, kad jie gali būti arba lydinys (kuris išgaunamas maišant auksą su lydmetaliu), arba padengti rodžiu. Ką geriau rinktis? Klientams dažniausiai siūlome rinktis tam tikra spalva dengtus auksinius žiedus, nes jie atsparesni braižymui, be to, daug gražiau atrodo. Tiesa, padengtus žiedus reikės kas kelerius metus atnaujinti ir vėl iš naujo padengti, nes rodis nusitrina.
Ir paskutinis pastebėjimas – dažnai žiedai būna nelygiu, grublėtu paviršiumi siekiant paslėpti gamybinį broką. Todėl šiuos juvelyrinius gaminius reikia pirkti tik iš patikimo ir gerą vardą tausojančio salono. Deimantinė taisyklė – jei neįperkate prabangaus kokybiško papuošalo, geriau rinkitės ne pigesnę jo kopiją, bet ne tokį brangų kokybišką papuošalą.
Turite klausimų apie vestuvinius ir sužadėtuvių žiedus? Kreipkitės į juvelyrikos ekspertus Fashion Gold:
Telefonu: (8~5) 2497699 arba el. paštu: info@fashiongold.lt
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2014-06-07 14:59
x
Straipsnis visiskai nelogiškas ir na švelniai tariant tikrai ne eksperto surinktas ir publikuotas. Tiesa ta, jog briliantas gali būti statytas ir vadinamoje "bačkutėje" gali būti visiškai paslėptas ir matoma jo viršutinė aikštelė ir šiek tiek krašto, žinoma briliantas turi būti nepaprastai geros kokybės tokiu atveju akmeniui nereikalinga šviesa iš apačios ar iš šonų. Pardavinėjami žiedai visi yra su vidutinės kokybės akimis , paprastai W spalva SI švarumas, kas žymi prastą akmenį, labai siūlome žiedus tiesiog gamintis pas aukštos klasės juvelyrus išmanančius savo darbą, išieškančius akmenų su pilnais dokumentais ir tikrai geros kokybės, o ne prisiklausyti reklamų ir pirkti "pusfabrikačius" salonose.
2011-04-20 12:31
Dina
Tai, anot šio straipsnio, tokios firmos kaip Cartier kai kuriuose savo dirbiniuose deimantus "įspaudžia" nekokybiškai??? :D Pvz., čia:
http://www.cartier.com/var/cartier/storage/images/media/images/show-me/product-visuals/b4050800_1-png/742119-1-eng-MS/b4050800_1-png1_product_view.png

2011-03-15 10:02
Juozeliux
Mano zmonos ziedas per didelis, ar imanoma ji padidinti?
2011-03-15 10:02
ZoZo
As noreciau suzinoti apie juoda auksa, drauge sake, kad skaite jusu straipsni, bet apsilankius keliose parduotuvese neradau. Kur jo galima isigyti LT?
2011-03-15 10:01
JPJP
Ka cia sneka nesamones, laikosi mano su grioveliais deimantai jau 5 metai ir ka? nepameciau ne vieno
2011-03-15 10:01
liepa
musu ziedai is jusu salono, manom, kad viskas gerai, jau antrus metus muvim :D
2011-03-15 10:01
Gretusha
mano ziedo viduje matosi statymo grioveliai, ka daryti?
iskris deimantai?