KUR PIRKTI VESTUVINIUS ŽIEDUS?

Būsimų nuotakų ratelyje ar forumuose dažnai verda aštri diskusija – kur pirkti vestuvinius žiedus? Viena būsima jaunamartė tikins, kad pigiausia ir geriausia juos užsisakyti pas juvelyrą, nes tik tuomet žiedai bus išskirtiniai, be to, galima panaudoti turimą auksą. Kita mergina gins juvelyrinių salonų privalumus: ten ją vilioja didelis pasirinkimas ir puikios nuolaidos. O trečia pasakos apie naujausias tendencijas: viską, ko reikia vestuvėms, užsisakinėti iš užsienio internetinių parduotuvių. Kuri teisi? Noriu apžvelgti visų šių variantų teigiamas ir neigiamas puses.

I pasirinkimas – juvelyras

Pirma, ką turite suprasti prieš kreipdamiesi į juvelyrą, yra tai, kad geras, patyręs juvelyras visų pirma yra menininkas, o su menininkais... kartais būna sudėtinga. Menininkams reikia įkvėpimo, jiems sunku laikytis terminų ir kartais jie kurdami žiedus galvoja apie meninę išraišką, o ne patogumą. Todėl iškart nusiteikite, kad žiedų galite negauti sutartu laiku ir jie gali būti kitokie, negu jūs įsivaizdavote. Be to, užsakydami žiedus jūs nepamatysite galutinio varianto, todėl žiedai gali neatitikti jūsų norų ar tiesiog būti nepatogūs.
Paplitęs mitas yra tas, kad pirkti žiedus iš juvelyro yra pigiau nei juvelyriniame salone. Tai netiesa! Juvelyras turi mokėti už patalpų nuomą, patentą, medžiagas ir įrankius, o kiekvienas žiedas yra autorinis kūrinys, todėl jis jų negali gaminti labai daug, todėl išauga kaštai. Žinoma, juvelyrui galite duoti savo auksą, bet tai padaryti jūs galite ir dažname juvelyrikos salone!
Be to, dažnai juvelyrai, norėdami sumažinti žiedų kainas, žiedų neprabuoja. Iš juvelyro jūs negausite ir pirkimo čekio, todėl kyla klausimų dėl garantinio aptarnavimo. Iš patirties galime sakyti, kad žodinis susitarimas dažnai lieka tik žodinis. 
Juvelyrą verta rinktis, jei norite unikalių, pagal jūsų viziją sukurtų žiedų, kurių niekas daugiau neturi. Tiesa, nepamirškite iš anksto pasidomėti juvelyro reputacija, peržvelgti jo anksčiau sukurtus darbus, jų stilių.
 

II pasirinkimas – juvelyrikos salonai

Čia atėję jūs iškart galėsite pamatyti visą asortimentą, pasimatuoti žiedus ir išklausyti patyrusių konsultantų patarimų. Jau ne kartą minėjome – jei konsultantui rūpi tik įkišti prekę, bėkite iš to salono kuo toliau.
Kadangi konkurencija yra labai didelė, o prekių parduodama daugiau, juvelyrikos parduotuvėse yra geresnės kainos, be to, dažnai taikomos nuolaidos.
Kurį saloną rinktis? Apeikite visus ir išsimatuokite kiek įmanoma daugiau žiedų! Atkreipkite dėmesį, kiek laiko veikia parduotuvė, paklausinėkite pažįstamų ar tiesiog panaršykite internete atsiliepimų apie pasirinktą saloną. Neaiškios, nesirūpinančios savo reputacija juvelyrikos parduotuvės nesidrovi pardavinėti ir blogos kokybės produktų.
Kitas svarbus aspektas – aptarnavimas. Svarbu ne tik kaip jus sutiko konsultantai, bet ir kaip vyksta užsakymo procesas. Jei išsirinkus žiedą jus siunčia į kitą vietą jų užsisakyti, paskui liepia asmeniškai derinti procesą su juvelyru – būkite atsargūs. Be to, vieni salonai turi savo juvelyrus, o kiti žiedus perka iš tarpininkų. Pirma – juk per tiek tarpininkų pardavinėjami žiedai žymiai pabrangsta, o antra – jei gaminys bus nekokybiškas, kur kreiptis ieškant tiesos?
Iškart sužinokite kainą. Mėgstamas prekybininkų triukas – rašyti žiedų kainas be PVM ir prabavimo mokesčių, o vėliau pateikti žymiai išaugusią sąskaitą. Taip pat reikalaukite čekio, nes be jo vėliau negalėsite pateikti jokių pretenzijų. Išsiaiškinkite, ar salonas suteikia žiedams garantiją.
Juvelyrikos salono privalumas yra tas, kad ne jūs, o darbuotojai turės rūpintis žiedų užsakymu, derinimu su juvelyru, privalės laikytis terminų ir atsakys, kad galutinis variantas būtų toks, apie kokį jūs svajojote. 

III variantas – internetinės parduotuvės

Jų atžvilgiu esu labai skeptiškai nusiteikusi. Pirma dėl to, kad jūs negalite pasimatuoti žiedų, jų pačiupinėti, įsitikinti dėl dydžio. Gerai, jei jos turi grąžinimo funkciją, bet jei ne... Tokia pati situacija su garantijomis, nes jos internetu suteikiamos labai retai.
Noriu įspėti susižavėjusius pigesniais juvelyriniais gaminiais iš JAV. Ši šalis garsėja labai nekokybiškais briliantais, kurie kartais verti tiek, kiek paprastas stikliukas. Be to, iš ten atsiųstos prekės yra apmokestinamos, todėl kaina.
Didžiojoje Britanijoje auksu vadinamas ir 333 prabos lydinys. Tai reiškia, kad aukso jame yra vos 33 procentai ir Lietuvoje tai net nevadinama auksu.
Jei vis dėlto norite būtinai pirkti internetu, rinkitės vokiečių ar italų darbus, nes jie, kaip ir lietuvių meistrai, garsėja kruopštumu ir kokybe. Ypač nedailūs rusiški gaminiai.
Peržiūrėjote aukcionų puslapius, tokius kaip „Ebay“ ir susižavėjote žiedais su vieno karato svorio briliantu už 7 000 Lt? Netikėkite pasakomis, nes jos nėra tikrovė. Egzistuota kainos, kurios negali būti žemesnės, nei yra biržoje.
 
Sėkmės renkantis vestuvinius žiedus! Ir prisiminkite, 20 procentų didesnė kaina yra visiška smulkmena, kai ją padalini visam likusiam gyvenimui. Juk žiedus mūvėsite kiekvieną dieną.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2017-12-13 15:29
Milita
Mūsų žiedai vestuvėms buvo perkami iš http://www.vertejuvelyrika.lt/lt/vestuviniai-zieda... . Rinkausi vertę dėl to, kad anksčiau didžioji dalis pirktų papuošalų buvo būtent iš čia.
2015-08-15 21:52
Leonas
Pirkau sužadėtuvių žiedą www.indivi.lt ir likau labai patenkintas. Rinkausi gan brangu žiedą su 1,00 ct briliantu. Daug kur tikrinau kainas, kokybe, tai Indivi tikrai patys geriausi. Labai rekomenduoju.
2015-02-18 12:12
Agne
as visada perku visus papuosalus is www.papuosalaipigiau.lt pigu ir grazu, rekomenduoju!
2014-08-06 17:10
Sandra
Pries metus pirkau internetu, nepasigailejau savo sprendimu, buvo pigiau, kokybe pasakiska! Visiems rekomenduoju!
2013-11-21 19:32
Joana
Dėkui už patarimus. Aš pasinaudojau juvelyriniaigaminiai.lt teikiamomis paslaugomis. Viskas tiko, aptarnavimas - nuostabus. Pagamino per keletą savaičių. Kiek žiūrėjau parduotuvės kainas tai kainavo apie 1000 litų pigiau.
2013-09-20 17:05
Andy
Man žiedai yra ta vestuvių dalis, kuriai pinigų mažiausiai gaila. Užtat darysimės pas juvelyrą išskirtinio, mums simboliško, dizaino žiedus. Jų rinkimasis ir idėjų kūrimas man buvo didžiausias džiaugsmas, visas užsakinėjimo ir derinimo procesas - tikras malonumas. Žodžiu, laukiu nesulaukių mūsų nuostabiųjų žiedukų.
2013-03-25 12:13
Aukso gaminiai
Asmeniškai aš pirkau iš www.auksogaminiai.lt, labai maloniai aptarnavo ir buvo gana pigu. Manau tikrai verta pirkti iš jų.