JIMMY CHOO – nuotakoms ir ne tik


BŪSIMOS PRINCESĖS ŽIEDAS. IR JŪS NORITE TOKIO?

 
FOTO: Scanpix nuotrauka.
Nors mes ne monarchinė šalis ir iki Didžiosios Britanijos visai nemenkas atstumas, bet karališkųjų vedybų karštinė juntama ir Lietuvoje. Ypač tarp pasipiršti besiruošiančių vaikinų, kurie savo merginas nori nustebinti būsimai princesei Kate Middleton įteiktu sužadėtuvių žiedu. Ar tai įmanoma?

Išskirtinė klasika

Šis žiedas turi ilgą istoriją – būtent jį 1981 metais garsiajai princesei Dianai įteikė princas Charlesas, todėl jaunajam princui Williamui šis žiedas turi ypatingą reikšmę. Galima tik pasidžiaugti šia gražia tradicija, kai mamos žiedas atitenka sūnaus išrinktajai. Lietuvoje sužadėtuvių žiedai teikiami dar gana neseniai, todėl tikiuosi, kad po dešimtmečio kito tokia tradicija bus gaji ir mūsų šalyje.
Dideliu 18 karatų mėlynuoju ovaliu safyru ir 14 briliantų puoštas žiedas yra pagamintas iš balto aukso ir primena mums, kad klasika visuomet madinga. Sakysite, kodėl ne milžiniškas briliantas? Deimantas labiau tiktų Holivudo žvaigždei, o subtilus safyras – aukštuomenės atstovėms. Juk nesiginčysite, kad mėlyna – karališka spalva?

Ką reikia žinoti apie safyrus?

Dažnai savo tekstuose rekomendavau sužadėtuvių žiedui rinktis briliantus, nes jie atsparūs skilimams ir yra praktiškesni. Šįkart patarsiu, kaip išsirinkti tinkamus safyrus ir kitus akmenis.
Svarbiausia, į ką reikia atkreipti dėmesį, yra safyro švarumas ir į intarpai. Tai aktualu ne tik dėl vertės, bet ir svarbu dėl to, kad kuo švaresnis ir be intarpų akmuo, tuo jis tvirtesnis. Safyrai, kaip ir kiti brangakmeniai, yra trapūs ir tinkamai neprižiūrint, užkabinus ar kitaip mechaniškai pažeidus gali ne tik nuskilti gabaliukas, bet ir sutrupėti akmuo.
Taip pat labai svarbu, kad safyro spalva būtų kuo sodresnė, nes tai dar vienas aukštos kokybės įrodymas. Be to, akmuo turi būti neįklijuotas, neįspraustas, o įsodintas į karūnėlę.

Dydis – pagal piniginės storį

Jei norite mylimajai įteikti tokį patį žiedą, bet manote, kad jo neįpirksite, nedvejokite, nes tokį žiedą galima pagaminti su mažesniu safyru. Be to, ant smulkios merginos rankos didelis akmuo net nesižiūrėtų.
Spėju, kad su tokio dydžio safyru žiedą galėtų įpirkti nedaugelis, todėl siūlome rinktis mažesnį. Tai ne tik pigiau, bet ir praktiškiau, nes norisi, kad būsima nuotaka žiedą mūvėtų kiekvieną dieną, o didelis akmuo tik trukdytų.
Žinoma, dažną domina, kiek galėtų kainuoti panašaus žiedo kopija. Kaina labai įvairi: nuo 2 000 iki dešimties ar dešimčių tūkstančių litų. Tikrasis princesės Dianos žiedas prieš 30 metų kainavo 28 tūkstančius Anglijos svarų sterlingų. Galime tik spėti, kiek dešimčių kartų jo vertė pakilo.

Derinkite prie charakterio ir išvaizdos

Ne visi turime karališko kraujo ir ne visiems dera mėlynasis safyras, todėl aklai nesekite mados, bet derinkite brangakmenius prie mylimosios išvaizdos: akių, odos ir plaukų spalvos. Žaliaakėms labai tiks smaragdai, o tamsaus gymio merginoms – rubinai. Rinkdamiesi šiuos akmenis atkreipkite dėmesį į jų spalvą – ji turi būti sodri, o akmuo kuo skaidresis. Taip pat nebijokite reikalauti sertifikatų – net ir mažiausiam brangakmeniui gali būti išduodamas kokybę liudijantis dokumentas.
Taip pat atsižvelkite ir į minerologiją – ką reiškia ir kam rekomenduojamas konkretus akmuo.
Safyrai vadinami išminties akmenimis, kurie suteikia mintims aiškumo, padeda rasti harmoniją ir simbolizuoja ištikimybę. Nors dažniausiai safyrus įsivaizduojame mėlynus, iš tiesų jų yra įvairiausių spalvų:nuo geltonos iki žalios ar baltos.
Rubinas visuomet raudonas ir dėl to simbolizuoja karštą, aistringą meilę, suteikia drąsos, padeda spręsti problemas, tapti aktyvesiam.
Smaragdas laikomas akmeniu „gydytoju“, kuris anksčiau naudotas ne tik medicinos srityje, bet ir sielai gydyti. Jis simbolizuoja jaunystę, viltį, saugo namų židinį.
Ir dar kartą pakartosiu – svarbu ne žiedas, jo dydis ar akmuo, bet kokiais jausmais ir meile vaikinuotas.
Visada Jūsų – Julija

Susiję straipsniai

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai