Saldaus stalo puošimas


PASAULIS SULAIKĘS KVAPĄ SEKA KARALIŠKŲJŲ VESTUVIŲ CEREMONIJĄ

Stop kadras iš oficialios transliacijos
Apie dešimtą ryto Lietuvos laiku Vestminsterio abatijoje ėmė rinktis garbingi svečiai, pakviesti į Didžiosios Britanijos princo Williamo ir jo išrinktosios Kate Middleton vestuves. Daugelis televizijų vestuvių ceremoniją transliuoja tiesiogiai, tokiu būdu suteikdamos visiems bent akies krašteliu žvilgtelėti į šį visą pasaulį dominantį įvykį. Prognozuojama, kad vestuvių ceremoniją stebės per 2 mlrd. žmonių.
Teigiama, kad bažnyčioje susirinks apie 1 tūkst. 900 žmonių, kurių didžioji dalis, apie tūkstantis, pakviesta pačių jaunavedžių. Pastebima, kad į bažnyčią būsimoji nuotaka pakvietė gimtojo kaimelio mėsininką, pabo savininką ir daug kitų paprastų žmonių. Netrūko ir nesklandumų, susijusių su kvietimais, į vestuves – atsižvelgdama į pastarųjų dienų įvykius Sirijoje, Didžioji Britanija atšaukė kvietimą šios šalis ambasadoriui Sami Khiyami. 

Britės savo dukroms nelinkėtų K.Middleton likimo

Didžiojoje Britanijoje viešintis žurnalistas Andrius Užkalnis teigia, kad nors britai ir džiaugiasi Kate laime, tačiau daugiau nei pusė bričių prisipažino, kad savo dukroms nenorėtų tokio likimo, nes gyvenimas karališkoje šeimoje nėra malonumų virtinė, tai – nenutrūkstamas darbas, oficialūs priėmimai...
Visas karališkųjų vestuvių išlaidas dalinasi karališkoji šeima. Didžiulės pinigų sumos skiriamos vestuvių apsaugai – jose darbuojasi daugiau nei 5 tūkst. pareigūnų. A.Užkalnio teigimu, monarchijos išlaikymas kiekvienam britui per permetus atsieina maždaug tris litus. Ne viena šalis norėtų turėti tokias tradicijas ir tokį būdą kaip monarciją populiarinti savo šalį, kokį turi Didžioji Britanija.
Apie 11.20 Lietuvos laiku į Vestminsterio abatiją atvyko futbolininkas Davidas Bechkamas su kūdikio besilaukiančia žmona Victoria, renkasi užsienio šalių diplomatai, politikai.
Didžiojoje Britanijoje protokolas itin griežtas – moterims atvykti į vestuves būtinai su skrybėlaitėmis, tačiau svečių minioje galima pamatyti ir neskrybelėtų damų. Ryškiausias pavyzdys – šalies premjero Davido Camerono žmona Samantha, kuri vestuvėse pasirodė vienplaukė.

Į karališkąsias vestuves – be skrybėlaičių

Etiketo žinovo Armino Lydekos teigimu, moteriai pasirodyti karališkose vestuvėse be skrybėlaitės yra tas pats, lyg vyrui vestuvėse pasirodyti ne su smokingu, o su sportiniu kostiumu. A.Lydekos nuomone, toks moterų žingsnis, laužantis protokolą demonstruoja, kad gyvename XXI amžiuje, o Didžioji Britanija yra gana liberali šalis. Vestuvių viešnioms taip pat nerekomenduojama rengtis baltos, kreminės spalvos drabužiais – ši spalva rezervuota nuotakai.
12.10 val. Lietuvos laiku Princas Williamas ir jo vyriausiasis pabrolys princas Harry pradeda penkių minučių trukmės kelionę karieta iš Clarence House į abatiją vilkėdami šventines uniformas. Minia princą pasitinką ovacijomis, mojuodama Didžiosios Britanijos vėliavėlėmis. Williamas vilki airių gvardijos pulkininko uniformą. Princas Williamas yra šios gvardijos antrasis leitenantas. Daugeliui netikėtai šią uniformą jis nusprendė pasirinkti dėl to, jog airių gvardijos kariškiai neseniai tarnavo Afganistane ir trys iš jų ten prarado savo gyvybes.
Apie 12.10 val. Kate Middleton motina ir brolis – Carole ir Jamesas Middletonai – palieka penkių žvaigždučių „The Goring“ viešbutį, kuriame naktį prieš ceremoniją ilsėjosi nuotaka. Karališkoji šeima į bažnyčią atvyksta mikroautobusais, o tai, A.Užkalnio teigimu – žingsnis paprastumo link.
Teigiama, kad K.Middleton vestuvinę puokštę sudarys lelijos ir mirtos. Daug kalbų sukėlė Kate vestuvinė suknelė. Iki šiol nežinoma, kas tapo jos kūrėju. Realiausia kandidate įvardijama dizainerė Sarah Burton, kuri pakeitė nusižudžiusį Alexanderį McQueeną jo kompanijoje.
Apie 12.40 val. Vestminsterio abatijoje pasirodo princas Charlesas su žmona, Kornvalio grafienė Camilla. Panašiu metu jos didenybė Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II ir jos vyras, Edinburgo grafas princas Philipas pradeda penkių minučių trukmės kelionę iš Bakingamo rūmų į abatiją. Kaip ir buvo lažinamasi, karalienė vestuvių ceremonijai pasipuošė geltonos spalvos drabužiais.

K.Middleton suknelė – nėrinuota ir įliemenuota

Apie 12.50 val. nuotaka drauge su tėvu Michaelu pradeda devynias minutes truksiančią kelionę automobiliu „Rolls-Royce Phantom IV“ iš viešbučio į Vestminsterio abatiją. A.Užkalnio teigimu, nuotaka pasirinko „modernesnę išvaizdą“ – įliemenuotą suknelę nėriniuota viršutine dalimi. Teigiama, kad K.Middleton norėjo, kad būsimas vyras ją pažintų, todėl nusprendė į bažnyčią žengti palaidų, garbanotų plaukų šukuosena. „Rolls-Royce Phantom IV“, kuriuo buvo atvežta K.Middleton – stikliniu galu, todėl minia puikiai galėjo įžiūrėti būsimą nuotaką.
13 val. prasidėjo vestuvių ceremonija. K.Middleton, kaip ir princesė Diana, duodama santuokos įžadus pasižadėjo savo vyrą mylėti, gerbti ir saugoti, o ne jam paklusti, kaip įprasta tradiciniame tekste. Po dvidešimties minučių ceremonijos Kate ir Williamas buvo paskelbti vyru ir žmona.
14.10 val. pasibaigus vestuvių ceremonijai jaunavedžiai išėjo iš bažnyčios, čia pat jie yra pasveikinami garbės sargybos. Karietos palengva pajuda Bakingamo rūmų link. Princas Williamas su K.Middleton keliauja išskirtine karališkąja 1902-ųjų gamybos karieta atviru stogu.
Didžiojoje Britanijoje viešintis A.Užkalnis pastebėjo, kad nuotaka ceremonijos metu labai jaudinosi, kalbėjo labai tyliai, duodant įžadus labai jautėsi pietų Anglijos gyventojams būdinga tartis. Žurnalistas pastebi, kad vietinė žiniasklaida pro akis nepraleido nedidelio nesklandumo – maudamas žiedą būsimai žmonai princas Williamas užtruko kiek ilgiau, nei derėtų.
Atvykę į Bakingamo rūmus jaunavedžiai pozavo vestuvių fotografui Hugo Burnardui. Policijos prižiūrima minia, trokštanti išvysti sutuoktinius tvarkingai judėjo į Bakingamo rūmų kiemą, kol galų gale jis tapo sausakimšas.
Iki šiol nežinoma, kur Kate ir Williamas praleis medaus mėnesį. Teigiama, kad realiausi variantai yra Karibų salos bei Kenija, kurioje Princas Williamas pasipiršo Kate, taip pat neatmetama, kad pora vyks į kalnus ar pasirinks kurią nors Europos šalį. Lažybų bendrovėse labiausiai palaikoma versija, kad jaunavedžiai povestuvinės kelionės vyks į Karibų salas.
 
 
ApieVestuves ekspertės Julijos straipsnis - Būsimos princesės žiedas. Ir Jūs norite tokio?
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2011-04-30 14:32
kristina
tai graži pasaka suaugusiems,nuotaka tikra princesė...
2011-04-30 02:01
As
Gerb. teksto autoriau, yra tikrai nemazai neatitikimu tarp jusu teksto ir tikru ivykiu bei ju eigos bei tam tikru pastebejimu, kad, pvz, nuotaka jaudinosi :) nuotaka buvo ypac rami ir pasitikinti, jokio jaudulio negalejai matyti :)
2011-04-29 16:55
migle
Suknele realiai manau graziau ziurisi nei per tv :D
2011-04-29 16:35
TImTIm
Faina nerealiai grazu smagu labai patiko
2011-04-29 16:34
greta
Karaliskos vestuves buvo tikrai karaliskos :)
2011-04-29 16:34
Busima princese
Karaliskos vestuves Super
2011-04-29 16:33
Zoja
Faina apsiverkiaunet ziuredama
2011-04-29 14:35
mindaugas
nieka gera tos vestuves kad jau karalei tuokias jau viskas kuo jie skiriasi nuo musu?