Nuotaka Indrė pasakoja apie planavimą ir nuojautą, kad laimės batelius


VESTUVIŲ DOVANOS – INVESTICIJA Į ATEITĮ

FOTO: Paulius Rakštikas
Vestuvių proga Lietuvoje populiariausios dvi dovanos: vokelis ir dovana vazos, virtuvinio kombaino ar patalynės komplekto pavidalu. O jei nenorima nei to, nei ano? Vestuvės – puiki proga pradėti rūpintis poros investicijomis!

Originalu ir vertinga – monetos

Vokelį dovanoti neįdomu, o dar vieno nereikalingo daikto įteikti nesinori? Rinkitės laiko patikrintą ir tikrai originalią dovaną – įteikite porai auksinę monetą. Ar žinote, kad per pastaruosius kelerius metus jų vertė išaugo beveik dvigubai? Jei jaunavedžiai norės, monetą iškart iškeis į pinigus, o jei galvos apie investicijas, palauks kelerius ar dešimt metų, kol jų vertė išaugs. O gal vėliau įteiks ją savo pirmagimiui...
Lietuvoje dažniausiai parduodamos 5, 10 ar 15 rublių vertės auksinės monetos. Sąlyginai pigiausios yra 5 rublių vertės monetos, bet ir jų kainos gali kardinaliai skirtis. Kodėl? Viskas priklauso nuo išleidimo metų: svarbiausia ne kuo senesni, bet kuo mažesnio tiražo. Skirtingais metais Rusijoje buvo išleistas ne vienodas kiekis tokio paties nominalo, svorio ir išvaizdos monetos. Dabar brangiausios tos, kurių yra mažiausiai, ir būtent jas labiausiai medžioja kolekcionieriai. Auksiniai rubliai buvo pagaminti iš itin aukšto 900 prabos aukso.
Auksines monetas pradėjo leisti ir popierinius pinigus į jas keisti Rusijos caras Nikolajus II. Jos kursavo nuo 1897 iki 1917 metų. Ši pinigų reforma sustiprino rublį, padidino investicijas, prisidėjo prie Rusijos ekonomikos augimo tuo laikotarpiu. 1914 metais šiuos rublius nustota gaminti ir jų nebekeitė į popierinius, todėl žmonėms jie liko kaip auksinis lobis. Vėliau tapo populiaru iš šių rublių gaminti žaliavą dantims keisti ir taisyti.
Rusiškų rublių rekomenduojame įsigyti patikimoje parduotuvėje, nes dažnai gaminamos jų kopijos, kurios skiriasi tuo, kad nėra senovinės ir yra tik 585 aukso prabos. Nepatyrusi akis nepamatys prabos skirtumo.

Tvirtybės palinkėkite su deimantu

Jei norite šiek tiek pigesnės ar daug brangesnės dovanos, kiekvienas pagal išgales jaunavedžiams gali įteikti briliantą. Jų kainos svyruoja nuo 50 iki kelių šimtų tūkstančių litų.
Kaip ir auksinių monetų, taip ir deimantų kainos kiekvienais metais kyla, todėl jie yra puiki investicija į ateitį. Žinoma, svarbu ir tai, kad deimantas būtų kokybiškas ir turėtų reikiamus sertifikatus. Įsigyjant tokį brangakmenį rekomenduojama atkreipti dėmesį, kur išduotas kokybę atitinkantis pasas – labiausiai pasitikima Europos Sąjungos arba Amerikos kokybės inspekcijomis, nes kitų šalių, pavyzdžiui, Izraelio, vertinimai dažnai būna žymiai geresni, nei yra iš tiesų.
Ne veltui labiausiai vertinami kuo skaidresni deimantai – kuo mažiau įtrūkimų ar priemaišų, tuo deimantas tvirtesnis. FL raidėmis žymimas nepriekaištingas deimantas, IF – viduje nepriekaištingas, išorėje gali būti mažyčių dėmelių, VVS – labai labai nežymių intarpų viduje, VS – labai nežymių intarpų, SI – nežymių intarpų, I – su intarpais. Kaip supratote, pastarieji yra mažiausiai vertingi. Lietuvoje už prieinamą kainą dažniausiai siūloma įsigyti VVS arba VS skaidrumo briliantų.
Daugiau apie deimantus galite paskaityti ankstesniame mūsų straipsnyje.
Šios investicinės dovanos puikiai tinka ne tik jaunavedžiams, bet ir krikštynų, pirmosios Komunijos progomis. Juk daug maloniau ir praktiškiau gauti dovaną, kuri ateityje nenuvertės.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2011-07-26 12:58
Lina
O as savo draugams padovanojau trumpa "povestuvine kelione". Jie prasitare, kad tokiai kelionei jau neliko pinigu, todel is laisvalaikio dovanu nupirkau jiems savaitgali Drsukininkuose. atrode labai patenkinti :)