Prasto audinio vestuvinė suknelė už kokybiškos kainą?


APIE ŠUKUOSENAS NUOTAKOMS. INTERVIU SU STILISTU ANDRIUMI

Foto: Gediminas Žilinskas
Sveikos, skaitytojos!
Kaip manote, ar daug žinote apie įmantrias šukuosenas, stilingus kirpimus ir jautėte pergalę daugelyje kirpėjų ir bendro įvaizdžio kūrimo konkursų? Vienos atsakysite „taip“, kitos – „ne“, o šio interviu herojus „Andrѐ Team” grožio centro kirpimo meistras Andrius Mašauskas gali drąsiai pripažinti ir su malonumu pasakoti apie pergales konkursuose, stiliaus pojūtį ir nesibaigiančias klientų eiles…
 
 

– Andriau, kada pradėjote kirpėjo-stilisto karjerą?

– Viskas prasidėjo prieš 14 metų, kai dar mokydamasis kirpimo amato pradėjau dalyvauti konkursuose. O jų buvo nemažai. Įsimintiniausi: Wella „Trend Vision“ bendro įvaizdžio konkursas 2006 m. Pasaulinis finalas, Milanas – ten laimėjau 4 vietą, „Mir Krasoty“ tarptautinis kirpėjų konkursas Maskvoje, 2002 m. – 4 vieta bei Tarptautinis atviras Europos čempionatas, vykęs Vienoje 2002 m. – laimėjau 7 vietą.
 
– Kokios yra naujausios vestuvinių šukuosenų tendencijos 2010 metais?
– Kaip pagrindinę tendenciją išskirčiau tai, jog yra akcentuojama forma: viskas eina „į viršų“. Pagrindinis principas – aukštinti siluetą, o visa kita – laisvė kūrybai, elementams, stilisto interpretacijai. Svarbiausia tai, kad šukuosena pulsuotų natūralumu, stebintų puikiai sudaryta forma, tačiau į akis nekristų naudotų produktų masė. Svarbiausia – produktų kokybė. Jie neturi lipinti plaukų – turi suteikti natūralumo bei išlaikytos linijos įspūdį.

– Kaip patartum šukuotis trumpaplaukėms nuotakoms?

– Visada sakau, jog šukuoseną galima padaryti tada, kai yra už ko užsikabinti. Net ir trumpaplaukę galima paversti ilgaplauke, juk yra įvairių pridėtinių priedų – šenjonų, kasų, tresų ir galima padaryti tokią šukuoseną, kad nuotaka bus sunkiai atpažįstama. Kokią padaryti trumpų plaukų šukuoseną, priklauso nuo pačios merginos, nuo jos stiliaus ir nuo to, kokia vestuvių šventės tematika. Labai gražiai atrodo trumpi plaukai sušukuoti pagal galvos siluetą ir trikampiu trigonaliai išskirti detalę, kurią galima sugarbanoti. Svarbiausia – ieškoti nestandartinių sprendimų. Man patinka jungti lygią ir garbanotą tekstūrą. Tačiau garbana lieka nesulipdyta, puri, lengva, o ne „medinė“, kieta, – šypsosi Andrius.

– Kokios yra naujausios šukuosenų tendencijos ilgaplaukėms nuotakoms?

– Man gražiausia yra klasika su modernumo prieskoniu. Tokia šukuosena atrodo šiuolaikiškai, skoningai, neperkrautai. Šukuosena yra renkama atsižvelgiant visų pirma į nuotakos suknelę, ūgį, plaukų ilgį, veido formą, papuošalus. Svarbiausia – visuma, o ne atskiros detalės. Ilgaplaukėms galima padaryti begalę įvairiausių šukuosenų, tačiau galiu išskirti tai, kad vengiu vadinamųjų „tortų“ ir kietų, laku pripurkštų garbanų.

– Atskleisk paslaptį nuotakoms, kokios gi šukuosenos yra madingos?

– Sunku pasakyti, kokios tiksliai šukuosenos yra madingos, nes pati šukuosena nėra standartas. Stilistui svarbiausia turėti gerus pagrindus, kad galėtų improvizuoti, jungti kartu įvairius elementus, maišyti stilius. Labai populiaru yra vadinamosios „kriauklės“, susuktos įvairiais principais, pvz., ant šono, senovinio stiliaus, įstrižos. Galima varijuoti pagal situaciją ir šukuosenai suteikti modernumo, sujungiant kelias kriaukles, derinant pynimus. Dabar vėl populiarėja gofras, taigi juogalima išgauti gražias ir įdomias tekstūras, daryti gėles ir taip sukurti įdomią ir originalią šukuoseną.

– Papuošimai į plaukus: madinga ar ne?

– Plaukų papuošalai yra visada madingi, skiriasi tik tai, kokie būna madingi tam tikru momentu. Prieš keletą metų visos puošėsi Swarowski kristalais, perlais, o dabar norima jau kažko naujo, šviežio, originalaus. Tokiu atveju ieškau idėjų ir nuotakos suknelėje. Suknelė dažniausiai ir įkvepia. Galima sužaisti su medžiagų tekstūromis, pavyzdžiui, atlasu. Madinga kepurėlės, subtiliai pateiktos stilizuotos gėlės ar plunksnos, kurios tampa tarsi meno kūriniu. Lankeliai, karūnėlės, tiaros nėra labai madinga. Mada yra mada, o derinant šukuoseną reikia atsižvelgti į tai, kas tinka, reikia ieškoti individualumo, stilingumo. Stilingumas ir mada čia prasilenkia, nes jeigu seki mada, dingsta individualumas. Reikia išlaikyti mados kryptį, bet vengti tapimo mados auka.

– Su kokiais šukuosenų pageidavimais susiduriate dažniausiai?

– Dažniausiai yra orientuojamasi į klasiką, tik detalės kinta. Darydamas naują šukuoseną visuomet stengiuosi įnešti modernumo, akcentuoti liniją. Pavyzdžiui, darant klasikinį kuodą galima jį įvairiai modeliuoti (į viršų, į šoną) ir visa tai pagyvinti įvairiais tekstūros fragmentais, papuošalais, silueto niuansais.

– Kokie kirpimai trumpaplaukėms yra „ant bangos“?

– Visos transformacijos „bob“ kirpimo.

– Kokie stiliai dominuoja? Vintage, retro?

– Dominuoja visi stiliai, priklausomai nuo to, kokią temą pasirenka klientas. Tuomet viskas yra derinama prie visumos ir renkamasi, ar retro, ar klasika. Dabar atsiranda ir pankiškumo elementų, ko ankščiau nebūdavo. Man tai labai patinka, nes yra daugiau laisvės, galima laužyti standartus. Populiaru jungti klasiką su „podiuminiais“ elementais. Klientui duodi idėją, jeigu priima – vystai toliau, jeigu ne – ieškai naujų sprendimų.
Dėkojame Andriui už malonų pokalbį.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
10
Komentarai
2010-04-12 12:43
gudri
tai reikia pasirinkti sukuosena is anksto, tai ta didziaja diena, neskaudes galvos:)))
2010-03-27 17:07
tapati
Sukuosenos pasirinkimas TAI DIENAI tikrai nemazas galvos skausmas! :)
2010-03-25 16:26
laura
Bandyk ieskot plauku parduotuvese, ir pas rankdarbininkes.:)
2010-03-25 13:37
jinai
kur butu galima isigyti galvos skraisciu? su svarovskiais dekoruotu?
2010-03-17 13:26
Janina
Evelina, tu šaunuolė. Rašyk daugiau tokių straipsnių....
2010-03-09 20:13
Vilma
hmmm, plonus ilgus? kokio ilgio? jei labai ilgi, gal galima sukti, segti. Plius yra tos spec kempines, ant kuriu kuodus suka, tai optiskai padidina kuodo didi. Geriausia tai manau pereiti per kelis salonus, pasneketi su keliais meistrais, jie kazka patarti turetu.
2010-03-02 17:49
Sandra
Bet kaip is tikro sunku issirinkti.... nezinau kaip susukuot ilgus, plonus plaukus..... :( ir nes nezinau kur issirinkti, google nepadeda.....
2010-02-28 21:19
Nuke
Bet kooookia grazi nuotrauka ideta paciame straipsnyje. Tokia zavi nuotaka:)
2010-02-28 20:57
Sniege
Nedvejok Giedre:) Rinkis papuosimus i plaukus, juk tai paskutinis mados klyksmas! man labai simpatiskai atrodo mazos baltos skrybelaites.
2010-02-11 23:31
Giedre
As ir dvejoju del tu papuosimu i plaukus. Dabar apsisprendziau:)