Susipažinkite – nuotakų galvų skausmai


EKOLOGIŠKOS VESTUVĖS – GALIMYBĖ SUTAUPYTI

 
Ne paslaptis – vestuvės, kurios, vyksta tik kartą tavo gyvenime, turi būti nepakartojamos. Deja, dabar unikalumas suvokiamas kaip vartotojiškumas. Kvietimai, suknelės, automobiliai, gėlės, pagalvėlės, dovanėlės… Sąrašas gali tęstis be galo.
Norėti visko ir labai daug nėra blogai, svarbu – įvertinti tikrąsias savo galimybes ir… pamąstyti apie viso to prasmę: kur vėliau dėsis visi šie, jūsų vestuvėms supirkti daiktai? Ar jie tikrai buvo verti jūsų išlaidų? Apie tai, kad vestuvės galėtų padėti spręsti ekologines problemas, užsienyje jau keleri metai kalbama vis daugiau.
Lietuvoje ekologiškų vestuvių tema yra pakankamai nauja. Juk rengiant vestuves ir galvojant apie gamtą, tai virsta ekonomija, nes sutaupoma povestuvinei kelionei ar kitoms šeimos reikmėms. Vestuvių planuotoja Lapė jums pataria.

Ekologiški kvietimai 

Medis padėkos, jei kvietimus ir visą kitą spausdintą medžiagą vestuvėms ruošite ant perdirbto popieriaus.

Nuotakos stilius

Būsima nuotaka orginalų, geros kokybės drabužį aptikusi komiso, padėvėtų prekių parduotuvėje ar mamos/močiutės spintoje gali būti laimingesnė nei parsisiuntusi „Pronovias“ masinės gamybos pavyzdį, nes kelis kartus dėvimas drabužis neskatina žmonių išnaudojimo trečiosiose šalyse, kur vargšės moterytės palinkusios prie siuvamųjų mašinų pluša už skatikus.

Apie gėles ekologiškai

Susiraskite gerą floristą ir šventei papuošti naudokite vietines skintas gėles, o ne olandiškas „chemijnes“ gėrybes. Gėles merkite į senus stiklainius nuo uogienės ar agurkėlių, skardines nuo saldainių, skardinius kibirus ir voneles – daiktai atliks dar vieną funkciją savo egzistencijoje ir šį kartą – estetinę.
Dar geriau – stalus papuošk vazoninių gėlių kompozicijomis, kurias po šventės galėsi pasodinti mamos sode ar savo balkone. Arba gėles keisk įdomios formos ar spalvos akmenimis, vaisų vazomis. Kuo nuostabiausia dovana bet kuriam svečiui taps mažas medelio sodinukas ar gėlių, žolės sėklų maišelis kuriuos pasodinęs svečias prisidės prie žemės išsaugojimo ir prisimins jūsų vestuves kiekvieną kartą pažvelgęs į augalą. Vestuvių dieną medelių sodinimas gali būti puiki programos dalis: simboliška ir tikrai gražu.

Pabandyk viską pasidaryti pats 

Jei sugebate tai padaryti savo rankomis ir nestokojat idėjų – daug šansų, kad jūsų vestuvės bus tikrai asmeniškos, šiltos ir išskirtinės. 
Puokštės ar kitų dekoracijų gamybai panaudokite jau kažkada jums tarnavusias medžiagas: sagas, senus nebenešiojamus drabužius, bižuteriją ir kt. Naudokite juos gamindami stalo korteles, vėliavėles palapinei, saldaus stalo dekoracijas. Po šventės viską atiduokite netekėjusioms draugėms ar sendaikčių pardavėjams, lai senų daiktų istorija tęsiasi.

Tortas

Tegul jūsų vestuvinį tortą iškepa mamos ar geriausia draugė, o gal patys… Kad ir nebus jis tobulai nuglaistytas, bet tikrai jūsų, gamintas su meile. Stenkitės naudoti tik natūralius produktus. Naujausia 2011 m. tendencija – bent keli, gali būti ir skirtingi, pyragai. Nežinia, kiek ši idėja gyvuos realybėje, bet kas pasakė, kad tortas vestuvėse būtinas?

Kaip vykstite į vestuves?

Pasižiūrėjus į kainas benzino kolonėlėse, panašu, kad pasaulį valdo nafta. Tad jei nors šiek tiek galvojate apie žemę – tuoktuvių ceremoniją ir pobūvio vietą išsirinkite netoliese, kad svečiai ir jūs patys visur galėtumėte suvaikščioti pėsčiomis arba pasinaudoti dviračiais, arklių traukiamu vežimu ar karietaite. Patikėkit, nebūtų šaunesnio vaizdelio, nei jaunieji, į bažnyčią atvažiuojantys dviračiu tandemu.
Ekologiškų vestuvių planavimas, tikėtina, atims iš jūsų daugiau laiko ir pastangų, tačiau neįsileidus į savo vestuves to, ką galite lengvai rasti parduotuvėse, sukursite nepakartojamą šventę. Viliuosi šie keli patarimai pagelbės jums. Smagaus planavimo!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2011-08-01 18:11
Zozo
Ideja idomi bet ar kazkas ryztusi?
2011-07-30 21:48
galvike
ideja pati labai grazi. bet dar daug daug metu prireiks, kad ji butu populiari tarp busimu jaunavedziu ir suprantama ju sveciu. nes pvz. toks pasiulymas kaip svente organizuoti kazkur netoliese, yra paprasciausiai nelabai imanoma. turint omenyje, emigracija draugu, giminiu i ivairiausius pasaulio kampelius ar giminiu teritorini pasiskirstyma Lietuvoje. bet zinoma, visur galima rasti alternatyvas.