KODĖL VYRAI VENGIA SANTUOKOS?

Kodėl vyrai vengia santuokos?

 „Myliu ją, gyventi kartu man patinka, jau dabar jaučiuosi šeima. O ji spaudžia tuoktis?“, – sako vienas portalo skaitytojas. Kita skaitytoja užima moteriškąją šios situacijos poziciją: „Gyvename kartu trejus metus. Daug laiko leidžiame kartu, atrodo, lyg ir esame šeima, tačiau man reikia santuokos, žiedelio. Kai pradedu šnekėti ta tema, jis sunerimsta ir sako, kad jis nepasirengęs. Tačiau ateity...  Ką man daryti?“ Jai pritaria kita skaitytoja: „O kas būtų, jeigu mergina pasipirštų savo vaikinui? Drauge esame ilgai, o jis niekaip nesiryžta šiam žingsniui? Ką manote?“
Kas vyksta su vyrais, kad kartais jiems taip sunku žengti tą žingsnį? Viena skaitytoja klausia: „Kada vyrai pradeda galvoti apie santuoką? Ko jiems reikia iš gyvenimo, kad žengtų šį žingsnį?“ Iš tiesų santuokai kai kurie vyrai ryžtasi kur kas sunkiau nei dauguma moterų. Kodėl taip yra? Atsakyti vienareikšmiškai tikrai nėra lengva, nors išskirti tam tikras tendencijas ir galimas priežastis būtų galima.
Daugelis vyrų santuokos įžadų vengia dėl nestabilios finansinės padėties.
Pradėkime nuo to, kad vyrai nors ir nesiryžta žengti žingsnio altoriaus link vis dėlto apsisprendžia gyventi su mylima moterimi. Kuo skiriasi gyvenimas kartu be santuokos nuo gyvenimo santuokoje.  Svarbiausias skirtumas, tikriausiai visi sutiktumėte, yra ilgalaikis įsipareigojimas išlaikyti santykius, kurio gyvenant nesusituokus nėra. Būtent šis įsipareigojimas gali atbaidyti vyrus nuo santuokos. Tyrimai rodo, kad gyvenančių nesusituokus asmeniniai įsipareigojimų rodikliai yra žemesni nei vedusiųjų, t. y. kartais vyrai gyvenimą be santuokos renkasi būtent dėl šios priežasties. Taip pat to priežastis gali būti abejonė, kad esama partnerė yra geriausia galima partnerė. Nesudarydami santuokos jie tarsi pasilieka galimybę rinktis. Nenoras įsipareigoti gali būti būdingas ir moterims, tačiau vyrams jis būdingas labiau.
Kitas skirtumas tarp gyvenimo kartu nesusituokus ir santuokos yra didesnė atsakomybė. Ne tik moralinė, bet ir finansinė. Dauguma vyrų yra įsitikinę, kad turi garantuoti finansinę šeimos gerovę.  Tad santuoka yra lyg to įsipareigojimo vykdymo pradžia. Dėl šios priežasties vyrui, kuris nesijaučia finansiškai stipriai, santuoka gali gąsdinti. Moralinę atsakomybę priimti irgi gali būti sunku, jei vyras nesijaučia dvasiškai pakankamai stiprus.
Kada vyrai pradeda galvoti apie santuoką? Bent dalis vyrų santuokos galimybę ima svarstyti tada, kai jaučiasi saugūs ir moraline ir finansine prasme tiek, kad galėtų priimti atsakomybę už kuriamą šeimą ir jos ateitį, bei yra tiek brandūs, kad sugebėtų įsipareigoti. Kada toks laikas ateina, sunku pasakyti, nes tai yra individualu. Kai kurie vyrai šiam žingsniui niekada nesubręsta.
Iš kitos pusės, gyvenimui kartu nesusituokus tampant vis labiau priimtina šeimos kūrimo alternatyva atsiranda vis daugiau vyrų (ir moterų), kurių nenoras tuoktis atspindi bendras visuomenės abejones, ar santuoka iš viso yra reikalinga, o ne vengimą įsipareigoti ar priimti atsakomybę.
Kokia bebūtų nenoro tuoktis priežastis, visada įmanoma rasti sprendimą kiekvienai konkrečiai porai. Svarbiausia kalbėtis šia tema, išsakyti ir išgirsti su santuoka susijusius nuogąstavimus, dalintis mintimis ir jausmais. Tik taip surasite siūlo galą, už kurio reikia patempti, kad jūsų santykiai klostytųsi abiem norima linkme.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2011-08-06 17:03
Kajus
tema KODEL VYRAI VENGIA SANTUOKOS ???

bet konkretaus atsakymo nera - :) tik isdestomi pasvarstymai.. kitaip tariant nuomone.. kuri nebutinai sutampa.. tuo labiau , straipsnyje paskartoja isisreiskimas SUNKU PASAKYT ....
tai visgi ar verta rasyt straipsni kur nera apciuopamo konkretaus ATSAKYMo... TURBUT atsakymas bus toks pats - SUNKU PASAKYT :)))
2011-08-05 18:26
Autorė
Xo Xo, išties ne tik finansai lemia vyrų norą tuoktis, straipsnyje yra apie tai kalbama. Be to, neužmirškite, kad kiekvienu konkrečiu atveju priežąstys gali būti individualios ir skirtingos, čia kalbu tik apie bendras tendencijas.

Zaica, ar pirštis savo vyrui, ar ne, turite nuspręsti pati. Ir toks ir toks jūsų elgesys būtų visiškai normalus, tiesiog turite nuspręsti, ar jis priimtinas jums pačiai ir jūsų vyrui. Suprasti tai galite tik atvirai ir nuoširdžiai kalbėdamiesi su savo mylimu žmogumi. Kalbėkitės jums svarbiais klausimais ir bus abiems aiškiau, kuria linkme judate kaip pora. Sėkmės jums!

Gabby, džiugu, kad gavote atsakymą!
2011-08-05 07:52
XoXo
Bet vis tiek vyrai ne tik finansai lemia ju nora ir nenora.... kazkaip idomiai cia viskas
2011-08-05 07:51
Gabby
Mano klausimas atsakytas :) Aciu
2011-08-05 07:50
Zaica
Merginos, nu koks straipsnis, tik to atsakymo AR MAN PIRSTiS ir nera :( o siunciau laukdama ats