Pirmasis jaunųjų šokis. Patarimai


TUOKIAMĖS GAMTAI DRAUGIŠKU BŪDU

FOTO: Paulius Rakštikas
Didžiausią savo gyvenimo šventę paverskite mažiausiai žalojančia gamtą. Dar kartelį apie tai, kaip Jums įgyvendinti ekologiškų vestuvių svajonę ir kaip mūsų tautiečiai „įsivažiuoja“ švęsti „švariau“.

Vestuvių pamatai

Vestuvių pasiruošimas – ilgas procesas. Pasak Vyto Kokštos, vestuvių planavimo ir renginių organizavimo kompanijos "Vijolina" prezidento, gamtai draugiškos vestuvės – tai tokios vestuvės, kuriose viskas, kas yra naudojama vestuvių parengimui ir pravedimui (pradedant servetėlėmis, dovanų ir kitais maišeliais, paketais, vienkartiniais indais ir baigiant plovimo ir valymo priemonėmis), nekenkia ar mažiausiai kenkia gamtai. Taigi, tvirti “pamatai” turėtų prasidėti nuo ekologiško mąstymo.

Esminės skirtybės

Vytas Kokšta teigia, kad išorišai ekologiškos vestuvės nedaug kuo skiriasi nuo įprastų. Labiau skiriasi turinys – iš ko pagamintos naudojamos priemonės, maisto produktai, gėrimai, kokios naudojamos techninės priemonės ir panašiai. Besiruošiant vestuvėms, svečiams išsiuntinėjami popieriniai kvietimai dažnai yra keičiami tiesiog elektroninio pašto laiškais-kvietimais, o popieriniai pasitarnauja tik tais atvejais, kai nėra galimybės žmogaus rasti internetinėje erdvėje. Popierius taip pat gali būti taupomas ir darant vardines korteles svečių „surikiavimui” prie stalo. Tam tinka ir kitos medžiagos, pvz.: akmenukai. Didžiausio dėmesio ko gero sulaukia maistas, kuris be abejo esti tik ekologiškas. Stiklines ir taures gali pakeisti vienkartiniai indai, o kad jų prireiktų ne tiek daug, verta pagalvoti ir apie mažiau įrankių reikalaujančius valgius. Po vetuvių likusio maisto neišmeskite, verčiau išdalinkite svečiams. Beje, jūsų vestuvinės gėlės puikiai papuoštų globos namų palanges.

Sąmoningas pasirinkimas

Galbūt daugeliui vis dar sunku įsivaizduoti, kokios turėtų būti ekologiškos vestuvės. Anot Vyto Kokštos, didžioji dauguma žmonių nesirenka ekologiškų vestuvių todėl, kad tai susiję su papildomais rūpesčiais, o jų ir taip paprastai pakanka priešvestuviniu laikotarpiu. „Žmonės nėra linkę šioje srityje įžiūrėti kažkokios naudos ar žalos gamtai, todėl tai daugiau mados ar išskirtinumo reikalas, nei sąmoningas pasirinkimas, galvojant apie gamtą..“, – teigia vestuvių planavimo ir renginių organizavimo kompanijos „Vijolina“ prezidentas.

Dėvėta suknelė ir konservatyvizmas

Užsienyje šios vestuvės jau įgauna pagreitį, yra leidžiamos knygos, kuriami įvairūs internetiniai portalai palengvinantys sužadėtinių ruošimąsi, taip pat „veikia“ internetinės parduotuvės jaunajai ir jaunikiui siūlančios dėvėtą vestuvių atributiką, drabužius. Vestuvinius žiedus taip pat galite rinktis iš perdirbtų metalų. Šioje sferoje viena iš populiariausių svetainių yra www.greenkarat.com, pateikianti išties platų asortimentą jauniesiems. Lietuvoje kol kas dar nesutinkame daug gamtai draugiškų vestuvių šalininkų. „Lietuvoje ekologiškos vestuvės, plintant globalizacijos procesams, taip pat šiek tiek populiarės, bet jos dar ilgai netaps vyraujančiomis. Lietuvaičiai šia prasme yra ganėtinai konservartyvūs” – teigia Vytas Kokšta. Tai ne pirmas dalykas, kuris įsigali Lietuvoje vėliau nei kitose valstybėse, tačiau turėtume pasidžiaugti, kad tai pasiekė ir mūsų, lietuvaičių, širdis.
Šaltinis www.ekodiena.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2011-10-09 16:32
Ex jaunoji
Savo vestuves pavadinciau gan ekologiskomis. Nevazinejome automobiliais, nes plaukiojom laivu, vazinejomis arkliuku vezimu. Puokste dariausi pati is laukuose surinktu rugiu. Drabuzius siuvomes, o juos perdazius/persiuvus naudosim dar ilgai ir kitom progom. Stalui nenaudojom nereikalingu papuosimu, kuriuos po to reikia ismesti, nenaudojom indu, nes buvo vieno kasnio sumustinukai, nepirkom vienkartiniu tauriu ( cia manau ekologiskiau stilines isplaut, o ne vienkartines ismest).