„Švenčių Miestas“ – geriausias pagalbininkas organizuojant vestuves


KAIP ABIPUSIS SĄŽININGUMAS GALI IŠGELBĖTI SANTUOKĄ?

Kas nutinka, kai santuokai taip trūksta sąžiningumo ir atvirumo, kad ji nusirita iki didžiausio nesąžiningumo – romano? Ar prisipažinimas sutuoktiniui (-ei) gali padėti jųdviejų santykiams, ar galutinai juos sugadinti? Dažnai įvykiai klostosi maždaug taip. Į konsultaciją ateina vyras ir atvirai man prisipažįsta turėjęs keletą nesantuokinių ryšių. Žmonai apie juos neprasitaręs, bet dėl to jaučiąsis „siaubingai kaltas“.

Ar visad sąžiningumas prasmingas?

Konsultacijos vyksta toliau, ir aš jam pasiūlau viską prisipažinti žmonai. Būgštaudamas, nerimaudamas jis prisipažįsta ir sulaukia nuspėjamos reakcijos: žmona pyksta, nerimauja ir galiausiai patiria depresiją. Bet po kurio laiko sukrėtimo sukeltas skausmas apmalšta. Tada jie jau gali mūryti savo santuokos statinį ant abipusio sąžiningumo pamato, galbūt pirmą kartą. Kai sutuoktiniai mėgina likti kartu nepaisydami išdavystės, aš juos mokau visiškai atsiverti vienas kitam. Ničnieko nebegalima slėpti: nei minčių, nei jausmų. Sąžiningi santykiai užsimezga tik per visišką atvirumą. Jei kur nors ką nors nusuksite, sutrikdysite atkuriamąjį procesą.

Labai svarbus yra tarpusavio pasitikėjimas

Gali kilti klausimas, ar visada išmintinga paklydėliui ar paklydėlei išpažinti savo nuodėmes antrajai pusei. Iš savo darbo patirties žinau, kad paklydėlio prisipažinimas niekada netampa svarbiausia skyrybų priežastimi. Kai kurios poros ketina skirtis dėl romano, bet ne dėl to, kad galų gale sąžiningai pasikalba. Neretai išduotoji pusė (vyras ar žmona) atsigauna po pirmojo sukrėtimo, sukelto žinios apie neištikimybę, ir nori išsiaiškinti, apsvarstyti būdus, ką daryti su santuoka. Tryliktame knygos skyriuje „Kaip išgyventi neištikimybę“ aš aiškinu, kas darytina, kad išduotojo sutuoktinio pasiryžimas suteikti paklydėliui galimybę pasitaisyti visiškai išgelbėtų santuoką. Juk tada, kai neištikimas sutuoktinis išmoksta būti sąžiningas ir atviras, grįžta tarpusavio pasitikėjimas.
Vyras, dangstęs savo praeitį paslaptimis, gali atkakliai tvirtinti, jog pats prisipažinimas apie neištikimybę įrodo, kad jis pasitaisė. Jam norisi, kad žmona juo vėl pasitikėtų kaip anksčiau. Bet aš su tuo nesutinku. Negalite įjungti pasitikėjimo it kokio šviestuvo. Deja, prireikia daugybės sąžiningumo ir atvirumo įrodymų, kol žmona patiki, kad vyras vertas jos pasitikėjimo.

Informuokite vienas ktią apie savo planus

Kaip pirmiau minėjau, aš primygtinai rekomenduoju vyrui kasdien supažindinti žmoną su savo dienotvarke, kad ji galėtų lengvai pasitikrinti. Apie visus dienotvarkės pasikeitimus jis turėtų kuo skubiau pranešti. Jai reikėtų turėti galimybę jam prisiskambinti į dienotvarkėje nurodytas vietas ir įsitikinti, kad jis ten. Paprastai sutuoktiniai randa būdų pasitikrinti netrikdydami vienas kito.
Dažnai vyras nelabai nori teikti žmonai tokio pobūdžio informaciją. Jis gali piktintis dėl skrupulų, vaikiško taisyklių paisymo ir sakyti: „Visi tie patikrinimai tik rodo, kad ji manimi nepasitiki.“ Kaip tik taip ir yra – ji nepasitiki.
Aš atsakau, kad gerai besitvarkantis žmogus planuoja savo dieną. Kodėl gi jis nenori parodyti dienotvarkės savo pačiai? Jai reikia galimybės nevaržomai skambinti vyrui bet kuriuo dienos metu, net nesant jokių tarpusavio pasitikėjimo problemų. Aš kiekvieną dieną informuoju Džois apie savo dienotvarkę ir niekada nebuvau užmezgęs romano. Taip elgiasi daugelis žmonių, kurių santuoką galima laikyti laiminga.
Mano aprašytuoju atveju pasitikėjimui atgauti gali prireikti ir kelerių metų. Palengva žmona, nuolat pasitikrindama, įsitikina, kad jos vyras nuo jos nieko nebeslepia.

Tipiškai moteriai reikia galimybės susisiekti su vyru bet kuriuo metu

Dieną ar naktį, kad neprarastų atvirumo ir sąžiningumo pojūčio. Dažna žmona nepiktnaudžiauja šia privilegija, neskambinėja per svarbius posėdžius ar kitaip netrikdo dirbančio vyro. Bet ji turi žinoti, kad panorėjusi gali paskambinti ir kad paskambinusi nepraras pasitikėjimo savo vyru.
Prieš pradėdamas kitą skyrių noriu atkreipti dėmesį į dar vieną labai svarbų dalyką, susijusį su pasitikėjimu. Nors siekiant jo svarbiausia būti sąžiningam ir atviram, jūsų elgesys taip pat turi būti jo vertas. Kad ir ką nuspręstumėte daryti, jei norite, kad jumis pasitikėtų, turite visada atsižvelgti į sutuoktinio jausmus ir interesus. Jei kasdien pasakojate apie savo veiklą, bet darote tik tai, kas jums patinka, ir nepaisote, kaip tai veikia vyrą ar žmoną, nejaugi manote, kad jis ar ji jumis pasitikės? Tik būdami sąžiningi ir atviri, be to, prieš kiekvieną savo sprendimą prisimindami vyro ar žmonos interesus, klojate tvirtą pamatą pasitikėjimui. Šią svarbią prielaidą išsamiau nagrinėju pirmuose knygos „Meilės naikintojai“ skyriuose.

Moteriai reikia pasitikėti savo vyru

Ir vyras turi gerokai paėjėti atvirumo ir sąžiningumo taku, kad įgytų jos pasitikėjimą. Kad ir kokios naudos turėtų vyras iš savo paslaptingumo, uždarumo ar net nesąžiningumo, jis tai laimi žmonos saugumo ir santuokinės laimės sąskaita. Jis jai turi būti nuspėjamas. Jųdviejų mąstymas turi taip derėti, kad ji galėtų skaityti jo mintis. Kai vyras darosi skaidrus, žmona jaučia pasitenkinimą: du tampa vieniu.
Šaltinis: Dr. Willard F. Harley, Jr. (Vilardas Harlis jaunesnysis) knyga „Jo norai, Jos norai“

Ką poros sako apie knygą „Jo norai, Jos norai“:

Tai geriausia mano skaityta knyga apie santuoką.
Šią knygą rekomenduoju visiems savo draugams. Ji turėtų būti svarbiausias kiekvienų namų skaitinys.
Negaliu patikėti, kokia rami ir meilinga tapo mūsų santuoka, kai perskaitėme šią knygą. Nuo skyrybų prarajos mudu grįžome prie tokios jaudinančios meilės, kokią patyrėme per pirmąjį pasimatymą.

Psichologės nuomonė

Psichologė, „Vyrų ir moterų santykių instituto“ konsultantė Aušra Griškonytė sako: Šią knygą pavadinčiau vadovėliu sutuoktiniams. Ji turėtų būti kiekvienos šeimos bibliotekoje. Juk santuoka – vienas sudėtingiausių uždavinių, kuris tenka Jai ir Jam. Lengva susižavėti, įsimylėti, galiausiai pasižadėti būti kartu „džiaugsme ir varge“. Nepalyginti sunkiau – gyventi ir mylėti tą patį žmogų visą likusį gyvenimą.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai