Apkūni ir tuo patenkinta nuotaka


KAS KEIČIASI SUSITUOKUS?

 

Klausimas: praėjusiais metais su sužadėtiniu nusprendėme, kad šią vasarą tuoksimės. Išsirinkome datą, pasitarėme, ko norėtume, ir kaip žadame atšvęsti vestuves. Bet kuomet reikėjo nešti dokumentus į Santuokų rūmus, jis vis delsė. Klausiau, jei nebenori vestuvių, tai nieko ir nedarysim. Tačiau jis vis atsakydavo, kad nori. Likus 5 mėnesiams iki mūsų pasirinktos datos paskambinome į Santuokų rūmus, bet jau nebebuvo vietų. Vestuves nukėlėme kitai vasarai, tačiau bijau, kad istorija gali kartotis. O gal jis paprasčiausiai bijo prisipažinti, kad jau nebenori? O gal bijo santuokos? Kartu esame jau 10 metų. (Santa)

Atsakymas: Kokios Jūsų sužadėtinio priežastys vengti santuokos, gali atsakyti tik jis pas. Tai, jog jis vilkina laiką, tikrai yra signalas, kad kažkas yra ne taip. Gali būti, jog Jūsų sužadėtiniui iš tiesų nesinori santuokos, galbūt jis nuogąstauja, jog susituokus judviejų santykiai pasikeis, o pokyčių jis nenori? O galbūt yra ir kitų priežasčių, kodėl jis delsia.
Spėlioti galima daug ir ilgai, tačiau, norėdama sužinoti tikrąjį atsakymą, turėsite rasti būdą atvirai su juo pasišnekėti. Kita vertus svarbus ir būdas, kaip reikėtų kalbėtis, kad vyras atsivertų. Juk iš tiesų gali būti, jog Jūsų draugas bijo Jus įskaudinti arba nuogąstauja, kad jį ne taip suprasite, nepalaikysite, pasmerksite. Norėdama, kad jis atsivertų, turite jį įtikinti, kad ir koks bebūtų sprendimas, Jūs esate pasirengusi jį ramiai priimti. Tam laiko turite ištisus metus. Pradėkite nuo to, jog ir kitose srityse stengsitės priimti jo tiesą be didelių smerkimų, norų keisti ir t.t.

Klausimas: su draugais diskutavome apie pokyčius po santuokos. Vyrukai labai garsiai gynė savo poziciją, kad po santuokos daug kas keičiasi, o merginos sako, kad tik atsiranda įsipareigojimas ir didesnė atsakomybė kurti ateitį kartu, jog žiedas tėra simbolis  o žmogus lieka toks pats. Baimę,, jog daug kas pasikeičia susituokus,  vaikinai įvardijo kaip vieną iš esminių priežasčių, kodėl jie neveda savo ilgamečiu draugių. Koks čia  fenomenas? Ko jie bijo? (Ausma. 26 metai)

Atsakymas: Iš tiesų po santuokos vyro ir moters santykiai keičiasi. Kiek stipriai ir kiek nepriimtinai, priklauso nuo pačių sutuoktinių. Kuo atviresni ir nuoširdesni vienas kitam jie buvo prieš santuoką, kuo daugiau dalykų, susijusių su santuoka, jie aptarė iš anksto, tuo mažiau pastebimi bus pokyčiai.
Kita vertus, santykiai keičiasi ir tuo atveju, kai pora prie altoriaus neina. Poros gyvenimas –  nesvarbu, ar jis vyksta santuokoje, ar ne, yra dinamiškas procesas ir niekada nebūna visiškai toks, koks buvo anksčiau. Dėl to drįsčiau teigti, jog vyrukų baimė yra nepagrįsta.
Svarbu, tikriausiai, ne bijoti paties santuokos fakto, bet daugiau dėmesio ir laiko skirti santykių kokybės tobulinimui, rodant tinkamą dėmesį ir pagarbą savo partneriui, palaikant vienas kitą. Tik puoselėjant ir branginant santykius, galima pasiekti tai, kad jie nepasikeistų į blogąją pusę.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-06-04 16:33
Swipy
Nemanau, kad "vyrukų baimė yra nepagrįsta". Pati autorė rašo, kad poros gyvenimas nuolat kinta, nėra stabilus. Manau, kad tie vyrai, kurie turi tą baimę, nenori tuoktis dėl to, kad susituokus nėra taip lengva į viską spjauti ir išeiti, kai susiduriama su netikėtais sunkumais ar nepriimtinais pokyčiais. Atsiranda teisiniai dalykai, o jei santuoka bažnytinė dar sunkiau, jei vėliau sutinki itin religingą antrąją pusę. Rizika yra ta santuoka... Niekada negali garantuoti, kaip pasielgsi pats vienoje ar kitoje situacijoje, o ką jau kalbėti apie kitą žmogų. Tai ir priimi sprendimą, ar nori rizikuoti ir bandyti priimti žmogų tokį, koks jis yra ir kada nors gali būti, ar ne...