Sandros sukurta ZOOMBOOK knyga vestuvių metinių proga (video)


KIEK KAINUOJA VESTUVĖS?

Vasaros savaitgaliais akį dažnai patraukia ne tik žaliuojanti gamta, bet ir išsipustę vestuves švenčiantys jaunavedžiai, jų artimieji bei draugai. Puošnios nuotakų suknelės, prabangūs limuzinai, ypatingą dieną įamžinantys fotografai bei operatoriai ir dar daug visko, be ko neapseinama šią vienintelę gyvenime dieną. Stebint šventinį spindesį nejučia susimąstai, kiek kainuoja vestuvės?
Vestuvių biudžetas susideda iš įvairių dalių ir kiekviena jų priklauso nuo jaunųjų finansinių galimybių bei norų. Pabandysime apžvelgti svarbiausias jo dalis, be kurių neapseina nei vienos vestuvės.

Jaunųjų apranga

Vestuvinė suknelė yra vienas svarbiausių vestuvių akcentų, kurį visada įvertina jaunikis ir svečiai. Ją galima nuomotis, pirkti arba siūdintis. Klaidingai manoma, kad nuoma yra pigiausias variantas, tačiau internete galima nusipirkti ir pigių dėvėtų vestuvinių suknelių. Čia jų kainos prasideda nuo 100 litų, nors, tiesa, galima rasti ir brangių, kelis tūkstančius litų kainuojančių suknelių. Nors ir sudėtingiau, bet internete įmanoma rasti ir naujų suknelių.
Kitas variantas yra turgus, kur suknelę galima nusipirkti už 500-1000 litų. Tuo tarpu suknelių nuomos kainos salonuose vidutiniškai prasideda nuo 500 litų ir gali kilti iki 5000 litų ir daugiau.
Vestuvinės suknelės siuvimas kainuoja nuo 1500 iki 7000 litų. Siuvimui gali būti naudojami pasirinkto salono audiniai arba užsakovės turima medžiaga. Taip suknelė siuvama pagal jau turimą pavyzdį arba kuriamas vienetinis modelis. Tai ir nulemia svajonių suknelės kainą.
Jaunikio kostiumą išsinuomoti daug paprasčiau ir pigiau lyginant su nuotakos suknele. Nuomos kainos svyruoja nuo 300 iki 800 litų. Į šią kainą paprastai įeina švarkas, kelnės, jų pataisymas ir balti marškiniai. Tuo tarpu perkant kostiumą, kainos prasideda nuo 500 litų, o siuvimas kainuoja 1000 ir daugiau litų.
Papildomai jauniesiems reiktų pagalvoti ir apie apatinį trikotažą, batus, papuošalus ir kitus aksesuarus. Jų kaina taip pat priklausys nuo vietos, kur juos pirksite. Pavyzdžiui, kai kurie suknelių salonai parduoda ir vestuvinius batelius, bet vien pavadinimas „vestuviniai“ jų kainą smarkiai padidina. O juk gerai paieškojus baltus batelius galima rasti daugelyje batų parduotuvių.

Grožio paslaugos

Nuotakos grožį šią ypatingą dieną kuria ne tik suknelė, bet ir šukuosena, makiažas, manikiūras bei pedikiūras. Šių paslaugų kainos taip pat įvairios ir priklauso nuo kirpyklos ar salono, kuriame bus atliekamos. Paprastai jos svyruoja nuo 100 iki 1000 litų. Kainą taip pat stipriai pakoreguos jaunosios pasirinkimas daryti arba nedaryti bandomają šukuoseną ir makiažą.
Prie jaunosios įvaizdžio turėtų derėti ir puokštė. Ją galima užsisakyti pas floristus nuo 100 litų. Dar apie 10 litų papildomai kainuos jaunikio gėlytė. Svarbu nepamiršti ir gėlių svečiams – viskas kainuos dar apie kelis šimtus litų.
Jaunavedžių meilės simboliui – žiedams – išleidžiama nuo 300 iki daugiau nei 5000 litų. Pirktų ir užsakytų pas juvelyrą žiedų kaina panaši, ji gali šiek tiek keistis priklausomai nuo savo turimo aukso kiekio.

Ceremonijos mokesčiai

Planuojant vestuvių biudžetą kartais pamirštama įtraukti iškilmingos ceremonijos išlaidas. Prašymo sudaryti santuoką pateikimas kainuoja 70 litų. Tuokiantis ne Civilinės metrikacijos biuro patalpose, bet jaunųjų pasirinktoje vietoje, suma išauga iki 210 litų. Tuo tarpu bažnyčioje jaunavedžiai už ceremoniją kunigui sumoka apie 100-200 litų. Šiuo metu leidžiama tuoktis vien tik bažnyčioje, o čia išduotą dokumentą vėliau galima pristatyti į Civilinės metrikacijos skyrių. Santuokos registravimas tokiu atveju dar kainuos apie 20 litų. Tuokiantis bažnyčioje svarbu nepamiršti ir jaunavedžiams privalomų pasirengimo santuokai kursų, už kuriuos šeimos centruose imamas 50 litų mokestis.

Vestuvių įamžinimas ir įgarsinimas

Vestuvėse vieni svarbiausių yra fotografas ir operatorius, kurie fiksuoja kiekvieną akimirką ir kuriems atitenka nemaža vestuvių biudžeto dalis. Nors ir sunkmetis, o fotografų pasirinkimas didelis, šios srities specialistų kainos tebėra aukštos. Fotografą šiuo metu galima pasisamdyti už 700-5000 litų. Reiktų pastebėti, kad kartais vestuvėse dirba net du fotografai, tad ir kaina atitinkamai kyla. Operatoriaus įkainiai taip pat panašūs, 700-7000 litų. Dažnai jaunieji vestuvėms samdo tik fotografą, atsisakydami operatoriaus paslaugų, ir jam sumoka nuo 1000 iki 2000 litų.
Vestuvių muzikantų ir vedėjų kainos taip pat nemažos. Jų įkainiai prasideda nuo 600 litų. Vidutiniškai reiktų planuoti 1000-2500 litų, tačiau čia svarbu pasirinkti, ar muzikantas tik gros, ar ir ves renginį. Nuo to ir priklausys sutarta galutinė kaina.

Pokylio vieta ir maistas

Šventės vieta ir maistas su gėrimais „suryja“ bene didžiausią vestuvių biudžeto dalį. Dažniausiai janavedžiai renkasi restoraną arba kavinę su jau ten esančiu maistu bei gėrimais arba kaimo turizmo sodybą, kurioje maistą galima užsisakyti kartu arba atskirai. Dar yra įvairios vilos, dvarai ir viešbučiai, kuriuose kainos paprastai būna gana aukštos.
Daugelyje kavinių bei restoranų šventimas vienam žmogui vidutiniškai kainuoja apie 100 litų įskaitant maistą bei alkoholį. Nuomojantis sodybą be maisto ir gėrimų reiktų būti pasiruošusiems sumokėti 1000-3000 litų. Kaina bus didesnė, jei sodyboje norėsite nakvoti. Dažniausiai tokiose vietose galima susitarti ir dėl maisto, jums bus pasiūlyta virėja arba tinkamą žmogų galite susirasti patys. Tai geras būdas sutaupyti, jei maistas bus pirktas parduotuvėje, o jūs mokėsite 25-50 litų už valandą žmogui už jo ruošimą bei patiekimą.
Vestuvinio torto kaina priklauso nuo jo svorio, sudėties ir dekoracijų. Kokio dydžio tortą užsisakyti galima nesunkiai paskaičiuoti žinant, jog vienam žmogui paprastai tenka 100 g šio deserto. Tortai kainuoja nuo šimto iki kelių šimtų litų.
Šventės metu svarbu ne tik, ką valgysite ir gersite, bet ir kaip atrodys aplinka. Todėl dekoracijos yra ne mažiau svabios nei anksčiau išvardinti dalykai. Parduotuvėse salės dekoracijų kainos prasideda nuo 100 litų, bet dekoracijas galima pasidaryti ir patiems. Puošiant aplinką gyvomis gelėmis reiktų skirti ne mažiau 300 litų.
O kaip nuvyksite iki pokylio vietos? Automobilių nuomos kainos prasideda nuo 50 litų už valandą. Limuzino kelionė nuo namų iki vietos kainuos daugiau nei tūkstantį litų. Vieno automobilio dekoracijos atsieis ne mažiau nei 50 litų, automobilio puošyba gyvomis gelėmis – nuo 100 litų.
Prie vestuvių biudžeto įprasta priskaičiuoti ir mergvakario bei bernvakario išlaidas, povestuvinės kelionės kainą, kvietimus, stalo korteles, dovanas svečiams, šokių pamokas, fejerverkus ir kitus ne mažiau svarbius dalykus. Tad vestuvių kaina gali išaugti nepastebimai. O jeigu norite mažesnių išlaidų, vestuvių specialistai pataria švęsti ne sezono metu, kuomet viskas atpinga 30–50 procentų.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2016-05-19 20:00
Vilija
vestuvės nekainuoja labai daug kai turi patikimą planuotoją :) mums vestuves planuoja ir dekoruoja VV merginos :)
2013-07-27 10:14
natalija
laba diena kaina nuo 1000000000 iki 70000000000000lt vestuviu nuoma
2012-10-16 01:04
Lina
Paskaiciau ir pagalvojau-Lietuvoje galima tuoktis beveik uz dyka!Jau 8 metus gyvenu Italijoj ir vestuviu kainos cia kosmines tikraja ta zodzio prasme.Vidutiniskai apie 50-60 tukst euru reikia!!!
2012-06-28 09:12
zef
Kas liečia vyriškus kostiumus, tai Vilniuje ieškojau nuomotis kostiumo piršlyboms ir už mažiau nei 300 nieko neradau. Normalesnių kostiumų kainos prasidėdavo nuo 500 Lt. Kita vertus kas liečia limuzinų nuomą tai manau tikrai perdėta.. Juk limuzino nuoma Vilniuje kainuoja nuo 100 lt. valandai.
2012-05-04 10:51
Stebetoja
Na kainos tai tikrai čia išpūstos. Vyriški kostiumai nuo 500Lt? Bent jau Kaune kostiumų kainos nuo 200Lt. Ir ne kokie popieriniai, o net pakankamai kokybikši ir gražūs. Tikrai ne vieną balių atlaikys, jei jaunikis pirks ne tik vienam kartui. Taip pat ir jaunosios puokštės kaina žymiai mažesnė. Juk viskas priklauso nuo pasirinktų gėlių.
Ir galiausiai- ar tikrai visko reikia, kas išvardinta? Manau atšvęsti galima ir su mažesniu biudžetu.
2012-02-28 18:00
Rasa
Galiu pasigirti kaip aš sutaupiau vestuvinės suknelės dėka :) Perėjau per savo miesto vestuvinių suknelių nuomos salonus, išsirinkau savo svajonių suknelę (nuomos kaina 2200lt vienai dienai!!!!!), tada susiradau šią suknelę internete ir užsisakiau ją iš JAV pasiūtą pagal mano figurą ir mano pageidaujamos spalvos. Sutaupiau 1500lt!!! Dabar negaila sutaupytus pinigėlius pridėti prie povestuvinės kelionės išlaidų ;) Sėkmės visoms planuojančioms savo šventę ir nepamirškit, kad šią dieną svarbiausi esat tik Jūs ir Jis ;)
2011-11-26 15:19
Laimis
O kaip suplanuoti vestuves mazu biudzetu?
2011-11-26 15:18
Magija
Oho kaip viskas daug kainuoja