Naujausios idėjos, kaip dekoruoti 2017 metų vestuves


KAIP RINKTIS FOTOGRAFĄ VESTUVĖMS?

Mielosios, dalinamės patarimais kaip išsirinkti fotografus savo vestuvėms. Šiuo straipsniu tęsiame seminaro Stilinga nuotaka specialistų patarimų straipsnių seriją.

Kaip išsirinkti gerą fotografą?

Fotografą reikia rinktis pagal jo darbus, t. y. nuotraukas. Renkantis nuotraukas internete, jos jums turi patikti. Negalvokite, kad jei patinka vienos, o kitos nelabai, tai per jūsų vestuves taip nebus. Todėl rinkitės fotografus tik tuos, kurių nuotraukos jums tikrai labai labai patinka.

Būtinai susitikite pabendrauti

Taip pat susitikite su fotografu ir patikrinkite, ar sutampa biolaukai. Žiūrėkite ne tik albumus ir nuotraukas publikuotas internete, bet paprašykite parodyti kelių vestuvių visas nuotraukas. Galite išbandyti prieš vestuvinę fotosesiją, tuomet pamatysite, kaip jūsų pora atrodo būtent to fotografo akimis.
"Kita vertus, labai svarbu pasitikėti fotografais ir juos priimti kaip žmones. Nė vienas iš mūsų negimė būdami modeliais, todėl pasistenkite sukurti jaukią atmosferą, kad ir jums būtų malonu fotografuotis, ir fotografui dirbti" - sako fotografas Victor Morozov.

Kada geriausia fotografuotis?

Prieš ceremoniją fotografai nerekomenduoja fotografuotis, nes stresas auga iki ceremonijos bažnyčioje, todėl jis atsispindės ir jūsų veide. Apie antrą valandą po pietų fotografai rekomenduoja atlikti santuokos įforminimo ceremoniją ir po jos fotosesijai skirti 2-3 valandas. Tuomet galite būti tik dviese, nes ir bučiniai esant tik judviems bus kitokie nei stebint būriui svečių.
Tačiau prieš planuojant fotosesijos laiką apsispręskite, kokių nuotraukų norite – tik judviejų ar drauge su svečiais? Jei renkatės, kad norite jaunavedžių fotosesijos, tuomet svečius užimkite veikla, o patys laisvai fotografuokitės.

Operatorius ir fotografas. Kaip suderinti jų darbą?

Filmuotojas su fotografu yra du konkurentai jūsų vestuvėse, ypač bažnyčioje. Gali nutikti taip, kad filme turėsite fotografą, o nuotraukose videomeistrą. Kaip viso to išvengti? Sudėliokite prioritetus – nuotraukos ar filmas? Arba paprašyti jų abiejų bendradarbiauti – fotografas fotografuoja jaunuosius, o operatorius filmuoja svečius.
Kuomet du profesionalai susiduria vienoje vietoje, abiems nebeužteks laiko. Fotosesijai reikia 4 valandų. Tiek pat ir filmavimui. Tad teks nuspręsti Jums patiems, kaip sudėliosite prioritetus.

Kiek kainuoja geras fotografas?

Lietuvoje yra gal dešimt fotografų, kurių paslaugos įvertintos virš 4000 Lt, bet jie turi savo stilių. Ką matote nuotraukose: spalvą, emociją, o gal ir vieną, ir kitą?
Nuo 2000 iki 4000 Lt kainuojanti fotosesija bus gera, bet nesiskirs nuo jūsų draugės ar pusseserės vestuvių nuotraukų. Nerekomenduojame tų, kurie fotografuoja už 1500 Lt ar mažiau. Vestuvių fotografija yra antra pagal sudėtingumą, pirma – karo fotografija. Taigi fotografas turi susitvarkyti ne tik su tamsių vietų fotografavimu, bet ir sugaudyti emocijas, o ir darbas su žmonėmis...

Kokie yra fotografavimo stiliai?

Yra du pagrindiniai stiliai – reportažas arba „statytos“ nuotraukos. Nesirinkite kažkurio vieno. Reportažas gali būti bažnyčioje, o daugiau...viskas vestuvėse gali būti modeliuojama. Reportažas yra kai vestuvių fotografas nesikiša. O jeigu jums kyla klausimas, ką daryti po ceremonijos, tuomet fotografas tampa režisieriumi ir jūs turite pasitikėti juo. Jei režisierius yra geras, tuomet ir teatras bus geras.
Tikri profesionalai pasistengs minimalizuoti grėsmių riziką. Tad gerai apgalvokite, ką ir kaip darysite, jei per vestuves norite džiaugtis švente, ir atsipalaiduokite, jei kas nors vyks ne pagal scenarijų, vis tiek šypsokitės, būkite laimingos ir žavingos. Kiekviena mergina turi savo stilių, tad parodykite jį kitiems ir džiaukitės savo švente. Graži šventė nuo paprastos skiriasi detalėmis. Fotografas rekomenduoja temą, o kai šventę pasidarysite sau, tuomet ji bus graži ir be priverstinių rekomendacijų.

ApieVestuves.lt rekomenduoja ieškoti fotografų:

ApieVestuves.lt kataloge FOTOGRAFAI
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2012-01-10 17:08
Saulia
Na nežinau, mano galva fotosesija prieš ceremoniją labai puiki mintis - nereikia galvoti, kuo užimti svečius, kol jūs fotografuojatės. Ir kaip tik įtampa sumažėja - mintys sukasi apie fotografavimąsi, o ne apie šito žingsnio rimtumą ir įtaką tavo gyvenimui :) Gal tik vienas mažytis minusiukas - fotografuojantis reikia galvoti apie suknelę, juk nelabai norisi prie altoriaus atvykti pasitepusiai ir pasiglamžiusiai :D
Apibendrinant - mes per savo vestuves fotografavomės prieš - viskas gavosi puikiai :)
2012-01-06 21:05
fotopuka
Paziuri nuotraukas ir aisku: arba patinka, arba ne. Jei tik "biski", patinka, tai verta pasizvalgyti toliau, daug fotografu. Manau taip. Dar verta su "specialistu" pasikalbeti ir ji pamatyti gyvai. "Reportazas" arba "prigaudyti kadrai" visada veikia kai yra veiksmo. O kaip padaryti reportazine nuotrauka kur jaunieji baznycioje kartu su teveliais ir kunigu, as asmeniskai, nezinau :))) Niekada nesimokiau, tai turbut del to :))
2012-01-03 22:18
2011 Nuotaka
Labai pritariu Igno komentarui. Kazkaip labai jau reklamiskai parasytas straipsniukas, o ir visiskai nepritariu straipsnyje isdestytai minciai, kad jei fotografas nekainuoja virs 4tukst tai jau gausit tik siaip sau ar nieko nesiskiriancia fotosesija. Jei jaunieji bus susikauste ir be ideju,jei nesutaps fotografo ir jaunuju auros, tai sunku bus ka idomaus isgaut is fotosesijos ar 2tukst ar 4tukst mokesi.
2011-12-14 18:13
Ignas
O straipsni rase pats Morozovas? Toks neskanus ir tenencingas, kad gal butu buve paprasciau jei butumet parase: Samykite Morozova, o kiti norintys reklamuotis rasykite mums