FLORISČIŲ PATARIMAI NUOTAKOMS 2012 M.

FOTO: Victor Morozov
Seminare „Stilinga nuotaka” patarimais taip pat dalijosi profesionalios floristės. Jums, mielosios, pateikiame keletą atsakymų į renginio metu užduotus klausimus.

Kada reikėtų pradėti rūpintis gėlėmis?

Dažniausiai gėlėmis pradedama rūpintis likus mėnesiui iki vestuvių. Tačiau yra pasitaikę, kad ir vestuvių dieną atvažiuoja nuotakos ir nori pirkti puokštę. Bet geriau iki paskutinės minutės neatidėlioti.

Kaip paruošti gėles vestuvėms?

Floristika – specifinė sritis, kuri reikalauja žinių. Gėles reikia specialiai paruošti, kad jos puoštų jus ir jūsų aplinką visą dieną, tad neužteks tiesiog prisiskinti gėlių darželyje. Gėlių dydis priklauso nuo nuotakos akių ir charakterio. Floristė su nuotaka bendrauja individualiai kuomet išsiaiškinami visi jos poreikiai.
Puokštės dydis ir svoris – itin svarbūs aspektai renkantis puokštę. Ar esate nusiteikę visą dieną nešioti kelis papildomus kilogramus? Kur kas geriau atsakyti sau į klausimą, kokią gėlę aš svajoju laikyti per savo vestuves? O tada kartu su floriste rinkitės jums tinkamiausią jų derinį.
Gėlės taip pat turi reikšmes. Taigi, pagalvokite, gal jūs turite mėgiamą gėlę, kurią jums jūsų vyras padovanojo pirmąjį kartą... Kurkite istoriją kartu.

Gėlės vyrams

Jaunikiui reikalinga butonjetė (gėlytė švarko atlape). Derinkite ją prie nuotakos puokštės ir jaunųjų aprangos. Taip pat nepamirškite tėčių ir mamų. Tėveliai veda prie altoriaus savo dukras, todėl bus gražu, jeigu gėlytę atlape turės ir jis.

Ar tik žiedlapiais galime apipilti jaunuosius?

Rožių žiedlapių reikia ar ne? Ar tik rožės tinka? Tokie klausimai neretai iškyla renkantis žiedlapius, skirtus apiberti iš bažnyčios išeinančius jaunuosius. Jeigu jaunosios puokštė iš pakalnučių, tulpių ar kitų gėlių, tai šias gėles ir berkite. Klasika yra gražu, tačiau reikėtų siekti vientiso stiliaus. Floristė jums tikrai patars ir suderins visas gėles. Nebijokite klausti ir eksperimentuoti.

O ką rinktis jei nenoriu puokštės?

Užsienyje labai populiaru, o ir Lietuvoje pamažu įsivyrauja apyrankės iš gėlių. Gėlės plaukuose jau savaime puošia nuotaką, todėl didelė puokštė tampa nebebūtina. Tik apgalvokite, ką mesite netekėjusioms draugėms.
Gėles derinkite prie savo asmenybės. Įvertinkite jų kvapus. Gal esate alergirška tam tikriems kvapams? Kartais žmonės alpsta vien tik užuodę gėlių kvapą. Dėl tos pačios priežasties nesifotografuokite gėles prispaudusios prie krūtinės. Fotografuojantis reikėtų pasistengti atpalaiduoti savo rankas ir judesius.
Ar verta puošti bažnyčią? Taip, nes kartais net minimalus puošybos elementas gali sukelti dideles emocijas.
Daugiau apie gėles vestuvėms skaitykite rubrikoje PUOKŠTĖS
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2012-03-03 19:21
Nuotaka
Mano nuomone, tai labai niekinė rašliava, kurioje nėra patarimų. Jaunikiui tikrai nereikalinga butonjerė :) Mano jaunikis su tėvu pasipuoš skarelėmis kišenėse iš tos pačios medžiagos, kaip ir mano suknelės diržas. Taip pat jei šventė vyksta natūralioje aplinkoje, labai gerai atrodo pačių priskintos ir pamerktos gėlės iš darželio. Ir puikiai išsilaiko ne vieną dieną ir nereikia jokio paruošimo. o, kad gėlių dydis priklauso nuo nuotakos akių ir charakterio tai tikrai visiška nesąmonė :))) Kitą kartą pasistenkit gauti informacijos iš tikrų floristų, o ne gėlių pardavėjų.