Eksperimentas: putli ir stilinga


PATARIMAI PLANUOJANTIEMS VESTUVES 2012 M.

FOTO: Victor Morozov
Seminare „Stilinga nuotaka“ girdėti patarimai tęsia mūsų anksčiau pradėtą straipsnių ciklą ir šį kartą siūlome vestuvių planuotojos atsakymus į nuotakų užduotus klausimus.

Ko labiausiai reikia vestuvėms?

Kad atsimintumėte savo vestuves, jums reikia gero fotografo – juokavo vestuvių planuotoja Laura. Jaunieji per vestuves patiria daug įspūdžių (jaudulio?), todėl tikrai pamiršite, kokios gėlės buvo bažnyčioje, ar kur stovėjo choristai, todėl turėkite gerą fotografą.

Koks yra vidutinis vestuvių biudžetas?

Maistas, gėrimai bei šventės vietos nuoma sudaro didžiąją dalį biudžeto. 50 žmonių už 30 000 lt gali pasidaryti gražias vestuves. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir išmanumo, nes net ir šventė jūsų namų kieme gali tapti puikia.

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Šventės vizija – labai svarbi. Vietą, vakaro vedėją ir DJ profesionalus galite užsisakyti tik pradėję planuoti šventę. Kaip suprasti, kas yra geras renginio vedėjas, DJ-us ir vieta gali pasakyti geras vestuvių planuotojas, bet ne mamų forumas... Taip pat reikia kalbėtis susitikus su muzikantais patiems, pažiūrėti, ar sutampa jūsų biolaukai, ar tinkate vieni kitiems. Rasti gerą ir tinkamą jums muzikantą ar renginio vedėją – viena sudėtingiausių užduočių planuojant vestuves.

Ar reikia sutarčių?

Vestuvių šventę pradėti planuoti reikėtų jau prieš metus. Turėkite sutartis, nes jos duoda saugumo jausmą ir garantijas. Sutartis paprastai turi paslaugos teikėjai, tačiau jūs iš anksto paruoštus sutarčių modelius galite priderinti pagal savo poreikius. Žmogus, dirbantis legaliai, privalo turėti patentą, UAB arba individualios veiklos pažymėjimą, todėl nepasitikėkite žmonėmis, kurie šių dokumentų neturi.

Ką daryti sulaukus vidurnakčio ir neturint fejerverkų ar fakyrų šou?

Vidurnaktį galima veikti labai daug ir tai priklauso nuo jūsų biudžeto ir bendros vizijos. Būtent vidurnaktį labai sunku valdyti žmones. Operos solistas, šokis, balionai su šaltosiomis ugnelėmis – tai vieni iš būdų patraukti visų svečių dėmesį neprašant jų pačių atlikti sudėtingų užduočių.

Kada logiškiausia pradėti vakarinę dalį?

Santuokos registracijos ceremoniją visada geriau rezervuoti kuo vėlesniam laikui. Kuo mažesnis tarpas tarp santuokos ir pobūvio, tuo yra geriau. Jūs ir svečiai mažiau pavargsite. Devyniolikta valanda – idealiausias laikas pradėti vestuvių pokylį.

Vestuvių planuotoja. Ką gi ji veikia?

Ji padeda jums kurti vestuvių istoriją. Planuotojos tampa asmeniniais psichologais ir draugais, su kuriais tariamasi nuo maisto iki batelių pasirinkimo. Šventės metu vestuvių planuotoja „Nuo... iki...“ ritmu asistuos visame kame iki vedėjo atsisveikinimo.

Ką veikti svečiams kol jaunieji fotografuojasi?

Jei fotosesija vyksta po ceremonijos ir jūs nežinote, ką jiems pasiulyti veikti, tuomet visus informuokite, kad jiems tuo metu yra laisvas laikas.

Kada jauniesiems palaikymas yra svarbiausias?

Besibaigiant pasiruošimui reikia palaikymo ir prie bažnyčios, prieš šokant pirmąjį šokį. Tiesa, jaunųjų šokis nėra būtinas, kaip ir kiti elementai vestuvėse. Jei liko mėnuo iki vestuvių, geriau nešokite, nes tokiu atveju net ir vestuvių planuotoja niekuo negalės padėti. Vestuvių dieną, kol jaunieji nesusitinka, yra sunku, tačiau kai jie susitinka, tuomet viskas klostosi natūraliai. Labai gražu, kai užsienietis priesaiką sako lietuviškai. Tačiau tokiu atveju pagalbos reikia ir greitai repeticijai prieš ceremoniją suorganizuoti.

Jaunieji ruošiasi kartu ar atskirai? Kaip geriau?

Daug kas priklauso nuo pačių jaunųjų. Susitikimo momentas yra labai svarbus, bet tik nuo jūsų dviejų priklauso, ką pasirinksite: patogumą ar tradicijų išsaugojimą.
Turite klausimų, rašykite el. p. redakcija@apievestuves.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2012-01-19 11:43
Juste
Mes svečiams tam laisvam laikui buvome užsakę prie bažnyčios esančią kavinę ir lengvų užkandžių. Jei leidžia oras ir piniginė visiems būtų smagu pasivažinėti atviru autobusu po miestą.
Dėl pirmojo šokio - visai nebūtina linguoti ištisai visą dainą - pilnai užtenka vieno stulpelio, o tiek (savo ir ne draugų pavyzdžiu sakau) užtenka individualių 3-4 pamokų, taip kad tas "jei liko mėnuo - net nepradėkite" labai klaidinantis teiginys. Beje, taip pat kaip ir tai, kad vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus (nebent esat pačių populiariausių datų, vietų, renginių vedėjų maniakai arba vestuvių reikalais iš dviejų besituokiančiųjų užsiima tik vienas).
Apskritai nepaminėtas svarbiausias momentas - kad jaunavedžiai (ypač taikytina nuotakoms) porą dienų prieš vestuves ir ypač vestuvių dieną atsipalaiduotų ir nebesinervintų dėl nesusipratimų - reikia susitaikyti su tuo, kad nors kas nors vis tiek nesigaus taip, kaip planuota. O pats baisiausias vaizdelis vestuvių dieną visiems be išimties yra nuotaka isterijoje :)
2012-01-02 06:29
Giedre
Buvau vienose vestuvese, kur fotosesijos metus sveciai keliavo i ekskursija su gidu po miesto senamiesty. Neprailgo laukimas, o jauniejiems nereikejo jaudintis, kad sveciai neturi ka veikti :)
2011-12-17 12:54
Jone
Puikus atsakymas i klausima, ka sveciams veikti, kol sveciai fotografuojasi:))))))))O kur pasiulymai, patarimai? ta mes visi puikiausiai suprantam...kiek kada buvau vestuvese, visada ta dalis labiausiai nervina, kai visi issipuose kelias valandas neturi kur pasideti.