Diena su planuotoja I. Klimiene: šiltas priėmimas ir užburiantis dekoras


IDĖJOS STALO KORTELĖMS

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Pagaliau atėjus svarbiai šventei ir sukvietus būrį mielų širdžiai žmonių, norisi juos nustebinti ne tik nuostabaus baltumo suknele ar gardžiais valgiais. Kai susirenka apie pusė šimto žmonių, skirti ypatingą dėmesį kiekvienam labai sunku, todėl nedidelė smulkmena, parodanti dėmesį kiekvienam atskirai, atperka bet kokį buvimą vienam iš pusės šimto.

Šventinės stalo kortelės

Svečių susodinimas ant stalo dėliojant korteles su vardais ne tik padeda išvengti sumaišties šventės metu, bet ir parodo, kad jauniesiems kiekvienas atėjęs žmogus yra svarbus ir išskirtinis. Kiekviena pasaulio šalis turi išskirtinumų net ir šioje, atrodytų, tokioje nereikšmingoje srityje – šventinės stalo kortelės. Bene daugiausia pasaulyje iš vestuvių verslo besipelnančių Jungtinių Amerikos Valstijų rinkoje vestuvių atributika dažnai atspindi populiariąją kultūrą. Dažnai vestuvių stalai puošiami Disnėjaus herojais ar stilizuotais jaunųjų apdarais.

Trumpai apie jas

Ne kartą teko girdėti ir matyti, kaip nuotakos internetu užsisako šių amerikietiškų žaisliukų savo šventės stalui. Nieko tokio – tai labai gražu ir pagirtina, tačiau nemenkai kainuoja... Esame lietuviai, kūrybingi gamtos vaikai, tad kodėl nepasinaudojus šiais sugebėjimais? Savo svečius pagerbti ir stalą papuošti galima tokiais dalykais, kurie kartais nė į galvą nešautų būti panaudoti.

Tradicijos

Na, be šito žodžio neišsisuka kas antros lietuviškos vestuvės. Tad popierinės stalo kortelės – vienas iš paprasčiausių būdų pažymėti garbingą svečio vietą šventėje. Jei rankos nekyla braižyti, karpyti, klijuoti gražaus popieriaus, tiesiog užsisakyk korteles internetu. Tai nėra taip brangu, o ir laiko sutaupysi.

Stilingas minimalizmas

Tau reikės: tiek vienetų gražių obuolių arba kriaušių, kiek svečių ateina į Tavo šventę (tarkim, 50 vnt.), dantų krapštukų arba metalinių smeigtukų bei dailaus storesnio popieriaus lapelių. Ant nedidelės popieriaus juostelės užrašyk svečio vardą, pritvirtink prie pagaliuko ir įsmeik į vaisių, kurį turėsi pastatyt į baltą svečio lėkštę. Stalas atrodys labai stilingai! Tik reikia nepamiršti vaisius pirki paskutinę dieną, kad netyčia šventinis stalas nepavirstų pastovėjusiu šiltnamiu...

Romantika

Kokia romantika be gėlių ir žvakių? Kiekvieną svečią gali pamaloninti gėlės žiedu. Reikia turėti mažytes stiklines žvakides, į kurias bus dedamos pačios mažiausios žvakutės. Į jas pripilti vandens ir įmerkti labai trumpai nukirptą gėlės žiedą. Gražiausiai atrodytų gerbera, kuri uždengtų stiklinę žvakidę ir atrodytų lyg skraidantis žiedelis. Kaspinėliu pririštą nedidelę popierinę kortelę su svečio vardu padėk šalia arba ant žiedo. O jei norisi kvepiančių žvakelių, tai vietoj gėlytės įdėk skirtingų spalvų žvakutes svečiams į lėkštes.

Gamtos vaikai

Jūra, kopos ir du mylintys žmonės – derinys, kurį gali perteikti svečiams. Prisirink prie jūros akmenukų (geriau didesnių) arba parduotuvėje tiesiog nusipirk maišelį su didelėmis riestomis kriauklėmis, kurių Lietuvos pajūry nelabai rasi. Ant akmenėlio vardą galima užrašyti kreidele ar dažais, skirtais piešti ant stiklo, kurių galima rasti žaislų parduotuvėse. O į nedidelį kriauklės tarpelį įkišk dailią juostelę su vardu, tačiau jis turi matytis dar nepajudinus kriauklės. Jei traukia prie jūros, tačiau netinka nei akmenėliai, nei kriauklytės, į gražius plastikinius maišelius pripilk smėliuko, gražiai permaišyto su skaldytais akmenukais ar kriauklytėmis (tinka ir Baltijos jūros). Kaspinėliu perrišk maišelį ir pakabink ant popierėlio užrašytą vardo kortelę. Tavo šventės stalas oš bangomis.

Žaismingas išradingumas

O jei ant stalo būtų ne tik vardas, bet ir svečio atvaizdas? Ar tai įmanoma? Taip. Šiais aukštųjų technologijų laikais vaizduotę sujungus su mašinos protu gaunamas puikus rezultatas. Ant kieto popieriaus gali spalvotai atsispausdinti savo svečių nuotraukas. Vėliau jas iškirpk taip, kad stovėtų. Nepamiršk užrašyti vardo, nes gal kuris bus pasikeitęs ir nepažins savęs! Paprastesnis šios idėjos išraiškos būdas – šalia svečiui skirtos lėkštės padėti gražią nuotraukytę.

Saldūs šedevrai

Norint įgyvendinti tokią idėją, teks šiek tiek pakrapštyti piniginę. Kiekvienam mylimam sveteliui galima padovanot po išskirtinį šokoladinį saldainį su jo vardu. Tikriausiai po tokio dėmesio svetelis jaustųsi devintam (na, gal aštuntam) danguj. Tačiau jei tai per daug tuština piniginę, galimas kitas šokoladinis variantas. Užsisakyti vienodus šokoladinius rutuliukus „mergytes“ ir „berniukus“, o šalia jų ne iš šokolado raityti vardus, o tiesiog padėti popierinę juostelę arba įsmeigti mini vėliavėlę su vardu.
Visada sakau, kad iš smulkmenų susideda visuma. Parink svečio vardui tokį pavidalą, kuris atitiktų Jūsų, naujosios šeimos, bruožus, pomėgius ar prisiminimus apie pirmąjį susitikimą. Šventė įgaus prasmę ne tik Tau, bet ir Tavo svečiams.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
13
Komentarai
2010-03-31 17:14
tapati
Galvojau apie klasikines korteles sveciams bet perskaiciusi straipsni persigalvojau :) ACIU!!!
2010-03-23 17:20
kuku
baltos, auksu ispauzdinto stalo korteles graziausios. klasika-nemirsta:)
2010-03-21 21:29
Egle
O ziema jeigu vestuves kazkaip butu galima sugalvoti su kristalais, ledukais:))) Vasara su gelem, rudeni su vaisiais:)
2010-03-08 13:18
Edita
Man patinka tradicines stalo korteles, bet pavasari ar vasara mielai neatsisakyciau ko nors vaisinio ar augalisko :)
2010-03-08 13:11
Vitta
Savo sumasciau teip: kadangi pamerges violetines, o su sia spalva pavasari puikiai deres salotine, tai ant stalo korteles bus: ant lekstes violetine ir salotine servetele, is balto lapo iskirpta obuolio forma, kurio parasytas sveikinimo rastelis vseciui, o i zalia (golden) obuoli ismeigsiu sveciu vardus!!! kaip saunu.... :)
2010-02-16 14:01
Aušra
Puiku, ypac patiko "gamtos vaikai" nugludinti juros akmenukai grazu:) galima dar juos dekoruoti, ispaisyti ornamentais.
2010-02-15 22:25
Ausra
as ir turiu viena kortele is drauges vestuviu:) sakiau pradesiu jas kolekcionuot:)))))
2010-02-15 17:17
Milda
Teisingai, internetas pilnas ideju, bet visada norisi kazko savo ir ipatingo. Per musu vestuves buvo grazios, nedidukes sampano spalvos popieriaus stalo korteles peristos auksiniu kaspineliu. To pacio stiliaus buvo ir pakvietimai. Sveciai liko nustebe kortelemis, ir bevik visi issinenese namo atminimui.
2010-02-15 15:21
Indre
Labai idomu cia su tais ledukais! Nesu macius as niekus, o koks vaizdas buna, kai jie istirpsta?
Del ideju stalo kortelems, tai ju pilna visagaliam internete, tereikia panarsyti:))
2010-02-15 14:35
Daina
O as esu macius, ispudinga vestuviu papuosimo buda. Bent jau man paliko didziuli ispudi. I didelius apvalius indus, tokius kaip akvariumai zuvytems. Buvo uzsaldyti dideli ledukai su gelem viduje. Berots naslaites buvo ir lapai kazkokie. Vaizdas tikrai geras:)