Egidijus Rainys ir jo tobulos 2015 m. suknelės


VESTUVIŲ ŠVENTĖS PUOŠYBA: KUO NATŪRALIAU, TUO GRAŽIAU?

FOTO: Victor Morozov
Sutuoktuvių dieną jaunajai nuotaiką gali sugadinti netgi nelaiku nuvytusi gėlė puokštėje, todėl kiekviena dekoro detalė tądien turi būti savo vietoje. Norint išvengti neigiamas emocijas galinčių sukelti momentų, patartina viską iš anksto preciziškai paruošti. Floristo vaidmuo, rengiantis didžiajai gyvenimo šventei, labai svarbus, tad būsimieji jaunavedžiai turėtų nepalikti šio klausimo paskutinei dienai. Apie tai, ką naujo ir gražaus gali pasiūlyti dekoravimo gėlėmis ekspertai bei kiti vestuvių puošybos specialistai, kalbamės su šios srities profesionalais.
Floristika prieš dešimtmetį ir dabar skiriasi kaip žemė ir dangus. Šiuolaikiniam floristikos specialistui nebepakanka išmanyti tik puokščių komponavimo meną – ikebaną. Jei norima greitai besikeičiančioje pramogų rinkoje susikurti gerą vardą, reikia būti itin nuovokiu – suprasti, ko nori nuotaka, kokia bus vestuvių šventės stilistika. Kitaip tariant, kurti ne tik puokštę ar tam tikrą jaukią aplinką, bet pobūvio nuotaiką.
Apie tai kalba Nijolė Beliakienė, individualios J. Beliako įmonės floristė: „Labai svarbi pažintis su nuotaka. Ją tiesiog reikia suprasti – koks jos charakteris, ką ji mėgsta, kas jai tinka. Reikia kreipti dėmesį ne tik į mados tendencijas, bet ir atsižvelgti į paslaugas užsakančio žmogaus vidinį pasaulį. Tik tada sukurta puokštė susilies su bendra šventės dvasia“.
Anot specialistės, šiuolaikinės nuotakos stengiasi atkreipti dėmesį į daugelį detalių. Viskas turi derėti – nuo puokštės iki pokylio salės interjero. „Labai svarbu, kad kuriama aplinka būtų patraukli ne tik nuotakai, bet ir vestuvių svečiams, juk jie vienoje erdvėje praleidžia daugybę valandų, taigi vaizdas turi maloniai nuteikti“, - pasakoja N. Beliakienė.
Moteris nevengia eksperimentuoti – ji gali sukurti puokštę iš augalų „Mobidik“ ar iš raudonųjų, ypač drakono metams tinkančių, „koralų“.
Anot floristų, šiemet itin madingos nuotakos puokštės, kurių spalvos sodrios – įkvepiančios, suteikiančios gyvasties ir aistros. Rekomenduojama nesirinkti pastelinių spalvų.
UAB „Gėlių gaublys“ floristė Božena Karziukienė pabrėžia, kad šiemet itin populiarios lauko gėlės – jas daugelis nuotakų nori matyti savo puokštėse. „Jaunosios nevengia užsisakyti puokščių iš bijūnų, daug kas prašo prie kokių nors lauko gėlių įkomponuoti rukių“, - dėsto B. Karziukienė.
Anot jos, nuotakos vengia didelių puoščių, o pamergės renkasi ne puokštes, o apyrankes iš gėlių. Vienas iš galimų originalių sprendimų jaunajai, nenorinčiai tradicinės puokštės – puokštė-rankinė. Kaip ji atrodys? Ogi paprastai – tereikia subtilaus ovalo formos krepšelio iš vytelių, kurio abu galai būtų užpildyti gėlėmis. Tokią rankinę galima dekoruoti karoliukais ir nėriniais.
Dizainerė Rasa Kapučinskienė papildo, kad pastaruoju metu nuotakos į puokštes noriai komponuoja iš pirmo žvilgsnio netgi nesuderinamas gėles.
Apibendrintai būtų galima pasakyti, kad puošyba gėlėmis vestuvėse darosi vis subtilesnė – stengiamasi kuo labiau susilieti su gamta, vengiama įmantrybių – karkasų ir kitų butaforinių elementų.

Nepamirškite kitų svarbių detalių

UAB „Elstera“ vestuvinių kvietimų ekspertė Gita Vinciūnaitė paklausta, kokių originalių idėjų galinti pasiūlyti būsimiesiems jaunavedžiams, kurie nori nustebinti svečius ir sukurti stilingą erdvę, pabrėžia, jog viskas prasideda nuo kvietimų svečiams siuntimo.
Šiuo metu itin populiarus vintažo stilius, kuomet atsigręžiama į tai, kas buvo populiaru praėjusiame amžiuje. „Kvietimuose nevengiama išraiškingų derinių, tarkime, derinama ruda ir rožinė spalva. Jeigu jaunieji svečiams nori išsiųsti netradicinių kvietimų, galimybių apstu: galima kvietimo viršelyje aukso dulkėmis padengti jaunavedžių inicialus, pagal atneštą nuotrauką įmanoma kvietimo viršelyje „išskaptuoti“ veidus ir t.t“, - pristato G. Vinciūnaitė.
Dekoravimo specialistai pateikia ir kitų pastarojo laikotarpio naujovių. Viena iš jų – originalios dovanėlės svečiams, besiskirstantiems namo po šventės. Jei seniau būdavo populiaru įdėti svečiams saldžių lauktuvių, likuisų po vestuvių, tai dabar tai daroma kur kas subtiliau.
Pavyzdžiui, galima sukurti tortą, kuris būtų sudėliotas iš mažų dovanėlių kiekvienam svečiui. Į mažas stilingas dėžutes galima būtų įdėti ką nors mielo, pavyzdžiui, migdolo riešutų ir gražų ranka rašytą palinkėjimą-padėką už dovanas.
Itin pretenzingiems jaunavedžiams patartina pasirūpinti ir kitomis detalėmis, pavyzdžiui, vienodo stiliaus dėžute nuometui, segtuvu vestuvių liudijimui ir t.t.
Juk ne paslaptis – kuo daugiau dėmesio skirsime savo šventės planavimui iki jai prasidedant, tuo labiau tikėtina, kad jos rezultatas nustebins ne tik svečius, bet ir jaunavedžius.
 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai