Negirdėtos angliškos citatos apie meilę


VESTUVIŲ PLANUOTOJAS – NEBE PRABANGA?

 
Prieš dešimtmetį vestuves planuodavo patys jaunieji, padedami artimųjų ir draugų. Toks pasirengimo didžiajai gyvenimo šventei modelis traukiasi į užribį. Ne paslaptis, kad daugelis šiuolaikinių porų nebeįsivaizduoja savo santuokos be vestuvių planuotojo. Tokį darbą dirbantys žmonės įprastai nestokoja originalių idėjų – jie vestuvių dieną jus ir jūsų svečius gali džiuginti atokaus Lietuvos kampelio mėnulio šviesa, skambant Viljamo Šekspyro sonetams.

Ar samdyti vestuvių planuotoją brangu?

Pabendravus su būsimaisiais jaunavedžiais ir vestuvių planuotojais, susidaro įspūdis, kad reta šventė apsieina be šių kūrybingų žmonių. Ne paslaptis, kad vis dar yra manančių, jog samdyti vestuvių planuotoją – brangu. Šioje srityje dirbantys žmonės linkę manyti, kad tendencijos keičiasi – vestuvių planuotojas gali padėti sutaupyti – patirtis leidžia išleisti mažiau. Apie tai, ką iš tiesų būsimiesiems jaunavedžiams gali padėti vestuvių planuotojai ir kokias tendencijas pastebi planuodami vestuves, kalbamės su šia veikla užsiimančių įmonių atstovais.

Šiuolaikinės vestuvės turi kokią nors temą

Lietuvoje vestuvių planuotoją dažniausiai renkasi užsieniečiai arba tos poros, iš kurių bent vienas žmogus yra lietuvis. Šiuolaikinėse vestuvėse beveik nerasime senųjų šios šventės elementų – piršlio korimo, gausybės pamergių, silkėmis ir baltomis mišrainėmis nuklotų stalų. „Daug dėmesio kreipiama į dekorą – viskas turi būti stilinga – nuo jaunosios auskarų ar batelių – iki erdvės, kurioje vyksta šventė. Dažniausiai visos šiuolaikinės vestuvės turi kokią nors temą. Paskutines vestuves teko rengti pagal aštriųjų pipiriukų stilistiką. Net jaunosios auskarai buvo sukurti čili pipiro formos“, - mintimis dalijasi liksmadieniai.lt vestuvių planuotoja Jūratė Čipkuvienė.

Vestuvių planavimas – sudėtingas darbas

Pirmasis pokalbis su jaunaisiais tęsiasi apie tris valandas. Jo metu išsiaiškinami poreikiai ir galimybės. O pats pasirengimas vienoms vestuvėms trunka pusmetį ar dar ilgiau. Už tokią pagalbą jaunieji turėtų nusiteikti sumokėti apie 3000 Lt.
J. Čipkuvienė paklausta, ar lietuviai, planuodami vestuves, yra išrankūs, sako, kad kartais jie itin reiklūs, o kartais tiesiog reikia juos įkalbinėti imtis įgyvendinti kokią nors mintį. „Vieniems klientams buvome sugalvoję netradicinį scenarijų – kadangi vestuvės vyko prie vandens, jie turėjo išlįsti iš ežero ir pasirodyti svečiams su naro kostiumais. Jaunoji dar turėjo segėti ir nuometą. Vis dėlto šią idėją pavyko įgyvendinti tik iš dalies, nes jaunieji nesutiko ryžtis tokiai avantiūrai, tačiau jie šeštą valandą ryto maudėsi ežere“, - pasakoja J. Čipkuvienė.
„MK vestuvės“ vestuvių planuotoja Karolina Meginytė pastebi, jog kiekvienas vestuvių planuotojas turi tam tikrą stilių. Ji pamini ir vieną iš priežasčių, kodėl lietuviai kartais baiminasi samdyti vestuvių planuotoją – mano, kad negalės turėti tokių vestuvių, kokių nori ir kokias įsivaizduoja patys. „Būsimieji jaunavedžiai nori vis modernesnių vestuvių. Dažniausiai mes siūlome temines vestuves – argi neromantiška tuoktis Joninių naktį pagal scenarijų „Vasarvydžio nakties sapnas“? Įsivaizduokite tik jums ir artimiausiems jūsų svečiams skambančius Šekšpyro sonetus, mėnulį, basą ir svajingą vedėją. Ne visi turi laiko ir noro galvoti originalių scenarijų vestuvėms, bet visi nori tuoktis originaliai“, - analizuoja K. Meginytė.

Nauja tendencija - kvepiančios vestuvės

Vestuvių planuotojai pastebi, kad vis labiau populiarėja kvepiančios vestuvės. Pagal vakaro temą parenkamas atitinkamas kvapas ir jis lydi žmones visą vakarą. Vis daugiau dėmesio vestuvių šventės metu skiriama jaunųjų tėvams – neretai jie pasipuošia skrybėlėmis ir gyvomis gėlėmis drabužių atlapuose.
Renaldas Mačiulaitis, vestuvių planuotojas, atsakingas už maitinimo dalį ir stalo dekorą, pastebi, jog lietuviams dažnai stinga originalumo. „Jei vestuves organizuoja patys, dažnai atsitinka taip, kad prasilenkiama su geru skoniu. „Tarkime, būna ir taip, kad žmonės renkasi švęsti vestuves keturių žvaigždučių viešbutyje, o ant stalo dubeniuose būna išrikiuota balta mišrainė ir tradiciniai kepsniai. Vestuvių planuotojai gali pasiūlyti kur kas įdomesnių variantų net tradiciniam meniu patiekti – tarkime, galima baltą mišrainę skoningai susluoksniuoti viskio taurėse“, - dėsto R. Mačiulaitis.
Potencialiems jauniesiems, renkantis vestuvių planuotoją, reiktų būti itin akyliems, nes rinkoje šioje srityje arši konkurencija, todėl dažnai savo paslaugas siūlo ir apsišaukėliai, kurie yra organizavę tik močiutės šešiasdešimtmetį ar kaimyno vaiko krikštynas.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2012-03-03 20:29
To Laima
Labai daug gerų įvairių sričių specialistų naudojasi pašto dėžutėmis, kurios baigiasi yahoo, gmail ir pan. :) Bet jei jau p.Laimai jos neįtinka ir iškarto susidaro nuomonę apie žmogaus darbą, tai čia nėra ką ir pridurti :)))
2012-02-26 00:13
To Laima
Na tikrai kad pasidarysit patys... Jei jau turit laiko su visais planuotojais susitikinėt, tai rasit laiko ir vestuves planuot :D
2012-02-25 15:04
Laima
Susitikom su keliais planuotojais, siaubas.. atrodo saldziais lieziuviais sucukruos mus... geriau viska pasidarysime patys. nes kol kas zmoniu, kuriems savo vestuves patiketume neradome. Susitikom su visais Vilniuje dirbanciais, kuriu emailai nesibaigiam yahoo ar gmail... ir pagalvojome... OMG