Kur Kaune švęsti vestuves?


PRASTO AUDINIO VESTUVINĖ SUKNELĖ UŽ KOKYBIŠKOS KAINĄ?

 
FOTO: RImantas Steponavičius www.fotor.lt
Būsimos nuotakos vestuvinės suknelės paieškas įprastai pradeda likus pusmečiui iki vestuvių. Šis procesas tampa ganėtinai malonus, jei nereikia sukti galvos dėl pernelyg aukštos kainos. Ką daryti toms merginoms, kurios nori gražiai atrodyti, bet neturi kelių tūkstančių litų garsaus dizainerio paslaugoms? Ne paslaptis, kad būtent tos, kurios vestuvinei suknelei turi apie 1000 Lt, dažniausiai užkimba ant sukčių, siūlančių nekokybišką prekę iš turkiškų ar kiniškų audinių, „kabliuko“.

Juk akivaizdu, kad jūsų suknelė nekokybiška

Neseniai praūžusioje vestuvių parodoje „Mūsų vestuvės“ savo sukneles pristatė keliolika vestuvinių suknelių salonų ir dizainerių. Praleidusi parodoje dvi dienas, turėjau laiko paanalizuoti siūlomas prekes. Net ir nebūdama menininkė, eidama pro kai kuriuos vestuvines sukneles eksponuojančius stendus, norėjau šaukti – „brangieji, kodėl siūlote nekokybišką prekę už tokią didelę kainą?“
Nutariau pasikalbėti su, mano subjektyvia nuomone, nepernelyg kokybiškas sukneles siūlančių salonų atstovais. Prieš tai apžiūrėjusi dėl vestuvinių suknelių kokybės ir išskirtinio stiliaus vertinamų dizainerių darbų, prisilietusi prie kai kurių stenduose eksponuojamų suknelių medžiagų, nesusilaikiau ir pasakiau – už ką turėčiau mokėti 2000 Lt? Už pigų kinišką ar turkišką audinį, kurio vertė kelis ar net keliolika kartų mažesnė?

Buvo eksponuojamos kelių metų senumo kolekcijos

Neslėpsiu, tokie mano klausimai ne vieną pardavėją, eksponuojantį vitrinoje kelių metų senumo kolekcijos modelius, privertė raudonuoti, tačiau man būdavo atsakoma panašiai taip: „Dar nesame sulaukę nusiskundimų, negana to, mus dar ir savo draugams jaunoji rekomenduoja“. Nors man tai pasirodė sunkiai tikėtina, bandžiau analizuoti situaciją: pirmiausia pasiteiravau, iš kur vežamos medžiagos suknelėms siūti.
Kai kurie pardavėjai prisipažindavo ir drąsiai pasakydavo, kad jos yra iš Turkijos. „Turkų gamintojai mūsų salonui pristato visus reikiamus sertifikatus, įrodančius, kad medžiagos yra geros“, - atsakė vieno iš Nemenčinėje įsikūrusių salonų vadovė. Kalbinau moterį toliau: „Nemanote, kad ši suknelė atrodo labai prastai ir ja nenorėtų vilkėti nė viena nuotaka?“ Moteris, išgirdusi tokį ganėtinai tiesmukišką klausimą, sutriko: „Ką galiu pasakyti dėl medžiagų – šilkas kaip medžiaga labai glamžosi, tad vakare šilko suknelė gali blogiau atrodyti, bet mūsų medžiagos tikrai neblogos, be to, naudojame prancūziškus nėrinius“.

Nuotakos turėtų būti itin apdairios bendraudamos su nuomos salonų atstovais

Vargu ar suderinami dalykai yra turkiški audiniai ir prancūziški nėriniai – juos savo darbuose naudoja pripažinti dizaineriai, kurių darbai, beja, dažnai būna tik dukart brangesni nei neaiškia produkcija prekiaujančių vestuvinių salonų. Taigi potencialios nuotakos turėtų būti itin apdairios – jei suknelė graži, tai dar nereiškia, kad ji skoninga, kokybiška. Labai dažnai atsitinka taip, kad merginoms, ketinančioms įsigyti vestuvinę suknelę, minėtų salonų atstovai pasakoja nebūtų dalykų – neva, kad suknelė rankų darbo, kad ji rankomis išpuošta karoliukais ir kitais menkaverčiais dalykėliais.
Vestuvinių suknelių rinkoje kelią bando skintis nauji rinkos žaidėjai, kuriems pakeisti nusistovėjusią nuomonę dėl vestuvinių salonų siūlomų prekių – sunku. „Net ir turint mažai pinigų, galima atrodyti stilingai. Mūsų salone bus galima pasisiūdinti kokybišką ir stilingą suknelę už 1000 Lt. Dirbame su jauna ir perspektyvia dizainere, kuri linkusi į minimalistinį stilių“, - pasakoja „Salono R“ atstovė Rūta Apanavičiūtė.

O gal pirkti e-pardoutuvėje?

Nemažai merginų, neįperkančių žinomų Lietuvos vestuvinių suknelių dizainerių paslaugų, ir nusivylusių pigesnių salonų prekių kokybe, ieško išeičių. Viena iš jų – naudotis elektroninių parduotuvių paslaugomis. Žinoma, jos turi ir privalumų, ir trūkumų. Salono „Laiminga“ atstovė Inga Jakniūnienė nelinkusi sutikti su nuomone, kad merginoms verta pirkti elektroninėse parduotuvėse: „Kas gali garantuoti, kad merginos nusipirks kokybišką suknelę, juk tose parduotuvėse kinai ir turkai pigius savo gaminius pozicionuoja kaip vertus dėmesio“.
Salono „La Fleur“ atstovė Aleksandra Kolmakova sako, kad jų salone parduodamų suknelių kaina yra nuo 800 iki 3000 Lt. „Pas mus nedidelės kainos ir gera medžiagų kokybė, niekad nebuvo taip, kad nuotaka, pamačiusi suknelę, pasakytų, kad nepatinka“, - dėsto A. Kolmakova.
Renkantis vestuvinę suknelę, įvaizdžio specialistai pataria neskubėti. Jei neturite galimybės vilkėti iš kokybiškų audinių pasiūtos ir mados tendencijas atitinkančios suknelės, pasistenkite paieškoti originalių variantų – gal jūsų močiutė ar mama puikiai neria ar mezga? Pastaruoju metu itin populiarios rankų darbo iš siūlų sukurtos suknelės, kurios gali būti ir ilgos, ir trumpos – o dar geriau, jei turėtumėte galimybę šventinio vakaro įkarštyje įvykdyti „transformaciją“. Tuomet tiesiog nusegtumėte apatinę vestuvinio rūbo dalį ir vilkėtumėte trumputę suknelę. Sprendimą visada galima rasti, tereikia atsiduoti kūrybai ir gerai paanalizuoti rinką.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-07-14 17:54
Inga
Atsiprašau, negaliu susilaikyti - "La Fleur" salono atstovė meluoja ir neraudonuoja! Juk dar neseniai per patį DELFI.lt buvo paskelbtas straipsnis, kur nuotaka baisėjosi iš šio salono atsiimta suknele ir pasiuvimo kokybe.
Ir buvo įdėtos tai liudijančios nuotraukos.
O dabar dėsto rimtu veidu: "Niekad nebuvo taip, kad nuotaka, pamačiusi suknelę, pasakytų, kad nepatinka“ .
Na, jei tai ir pavienis atvejis, tai bent jau prisipažinkite...