DEKORO TEMA: AUKSINIS RUDUO


JŪROS ĮKVĖPTAS DEKORAS IR VESTUVĖS PAJŪRY

 
FOTO: Lidesign.lt
Tikiu, kad jau pradedat svajoti apie vasarišką šilumą ir gaivias akimirkas pajūryje. O gal planuojate vestuvių šventę prie jūros? Nors mūsų lietuviškas pajūris ir nėra dosnus karštomis dienomis bei švelniu oru, vestuvėms ši vieta ir tema kuo puikiausiai tinka. Net jei gražiausią dieną ketinate praleisti ne prie jūros, su ja susijusiais motyvais galite papuošti ir savo šventę prie kito vandens telkinio.

Temos ir spalvos

Su jūra vienaip ar kitaip siejasi begalė dalykų, tad pasirinkti temą neturėtų būti sunku. Tai gali būti: jūra (banga, bangavimas, krantas), vanduo, vėjas, žuvėdros, įvairūs laivai ir laiveliai, jūros gyventojai – jūros arkliukai, kriauklės, jūros žvaigždės, žuvytės; jūreiviški motyvai – dryžiai, kompasas ir pan. Išsirinkus vieną kurį nors motyvą ar sugrupavus kelis, galima juos įvairiai stilizuoti, perkelti ant kvietimų, kortelių, naudoti fotosesijoms, stalų dekoracijoms...
Spalvų gamai įkvėpimo reiktų ieškoti priešais savo akis – pajūrio gamtoje. Tad drąsiai galite naudoti visus mėlynos atspalvius, žaliai mėlynus (turkio) motyvus, sušildančius, pastelinius smėlinius, koralo, rausvus, pilkšvus, balsvus atspalvius. Akcentams galite pasirinkti sodresnius tonus, bendram fonui – šviesesnius. Galite žaisti blizgančiais, skaidriais, refleksuojančiais paviršiais, naudoti ne vien skaidrų, bet ir spalvotą stiklą, veidrodinio paviršiaus vazas, žvakides. Arba atvirkščiai – naudoti šiltus ir jaukius pintus padėklus, krepšius, drobinius takelius, servetėles, tinklus. Ornamentai – dryželiai, juostos, apskritimai, bangelės, ir pasikartojantys, į tam tikrą raštą sukomponuoti pasirinktos temos motyvai, simboliai taip pat galėtų papildyti dekorą.

Detalės, detalės...

Kvietimo į vestuves dizainas, spalvinė gama turėtų iškart nusakyti jūsų ketinimus rengti šventę jūros tema. Čia kuo puikiausiai tinka visi aukščiau išvardinti motyvai, spalviniai deriniai. Galite pasirinkti originalią, neįprastą kvietimo formą, pavyzdžiui, žinutę butelyje, raštelį, prisegtą prie kompaso, ar laišką su žemėlapiu.
Tradicinę žiedų pagalvėlę galite puošti inkaro, kriauklių, koralų motyvais – juos išsiuvinėti ar prikabinti tikrą. O gal norėsite žiedams parinkti atskirus „namus“ – kriauklės vidų, taurę su akmenukais, kompasą.
Vandens stichijos elementus – įvairaus dydžio kriaukles ir akmenukus, ar pajūryje surinktas vėjo nugairintas, vandens nugludintas medžio šakas, galite rikiuoti, kabinti, rišti ir kitaip komponuoti su gėlėmis, suberti į vazas su vandeniu, papildyti žvakėmis. Vėjo motyvus – paukščius, vėjo malūnėlius taip pat galite naudoti stalo kortelėms, numeracijoms, įvairioms kabančioms kompozicijoms bendrai erdvei papuošti (sunerti į girliandas, kabinti horizontaliai ar vertikaliai, formuoti praėjimus).
Vardų kortelėms įdomiai pateikti taip pat yra daugybė būdų – lapelius su vardais galima pririšti prie kriauklyčių, mažų koralų, surašyti vardus ant vienspalvių akmenukų ar jūros arkliuko formos kortelių, išlankstyti origami laivelius, vėjo malūnėlius su užrašais ar pasigaminti paprastus medinius laivelius, kokius plukdydavome vaikystėje, su spalvotomis burėmis, nešančiomis vardus.
Saldaus ir užkandžių stalo patiekalus galima puošti įvairiausiomis kortelėmis su jūros temos motyvais, vėliavėlėmis. Tortui, saldainiams, keksiukams galima parinkti smulkučius, netikėtus valgomus kriauklių, laivelių motyvus ar iš karto tokią formą (šokoladinė kriauklytė...). Gėrimų butelius, ąsočius galite dekoruoti specialiai sukurtomis etiketėmis su jūsų pasirinktos temos motyvais.
Svečiai gali palinkėjimus jauniesiems rašyti ant medinių irklų ar simboliškų burių – kad naujos šeimos laivas plauktų sėkmingai.

Paplūdimio erdvė

Pasirinkę tokią temą savo vestuvėms, būtinai turite pasidaryti ir su tuo susijusią fotosesiją! Nepamirškite smėlyje išrašyti savo vardų, išpiešti meilės simbolių, iš akmenukų sudėlioti įvairiausių kompozicijų. Jei paplūdimyje rengsite ir ceremoniją ar šventinę vakarienę, jaukų pasisėdėjimą, nepamirškite beribės kranto erdvės papildyti įvairiomis nuorodomis, pavyzdžiui, surašytomis ant senų, spalvotų lentų, sukurti uždaresnę zoną iš į žemę įsmeigtų didelių vėjo malūnėlių ar ugnies fakelų. Pasiūlykite svečiams pagalvių, pledų ar skėčių iš „lobių skrynios“ ar pinto krepšio. Vakare apšvietimui naudokite žvakes pačiose įvairiausiose žvakidėse, tiek tradicinėse, tiek neįprastose – buteliuose, stiklainiuose, žibintuose.

Pabaigai

Jūros tema juk labai simboliška ir tinkama vestuvėms. Juk norisi mylimam žmogui pasakyti, kad jis – mūsų uostas, kad dėl jo pagaliau nuleidome savo inkarą, kad norime būtent su juo ir tik su juo likusį gyvenimą plaukti viename laive, valtyje. Kad norime pakviesti visus į šventę, kurios metu surišite vieną bendrą, tvirtą mazgą (jūreivišką!). Kad norite su visais pasidalinti meilės laišku, atplukdytu jums iš kito kranto... Erdvė fantazijai – plati ir bekraštė kaip horizontas, kaip jūra.
Įkvėpimo jūros tematikos idėjoms ieškokite Facebook‘o nuotraukų galerijoje ir LiDesign.lt svetainėje.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai