KELI PATARIMAI JEI NESAMDOTE FOTOGRAFO

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Šiandieninėje vestuvių fotografijoje susiformavo kelios kryptys. Įprasta yra režisuota fotografija – kai fotografas kuria kadrus pagal iš anksto apgalvotą planą, o jaunavedžiams tenka modelių vaidmuo. Paklauskite savęs: ar mes norime stilingo, gero madų žurnalą primenančio vestuvinio albumo? Reportažinio stiliaus fotografija – kai fotografas stengiasi nesikišti į vestuvių eigą ir pats, būdamas nepastebimas, fiksuoja šventės akimirkas. Tokio stiliaus fotografas atspindės įvykius ir emocijas. Tačiau šio stiliaus atstovas labiau priklausomas nuo vestuvių scenarijaus, svečių būdo. Tačiau jei fotografas neturi gebėjimo stebėti žmones ir prognozuoti situacijos, savo albume galite pritrūkti „perliukų“. Trečiajam stiliui priklauso meninė - reportažinė fotografija. Tai dviejų stilių samplaika. Tačiau šiuo atveju reikia turėti gerą nuojautą, subtilų skonį ir žinoti, kur koks kadras labiau atskleis šventės esmę. Bet jei nusprendėte perduoti fotografo darbą artimiesiems, tai skaitykite toliau ir pasidalinkite šiomis mintimis su jais.

Ką būtina fotografuoti per vestuves?

 
 • Savaime suprantama, jaunieji – kuo daugiau ir įvairiau. Nepamirškite portretinės nuotraukos.
 •  Nuotaka – viena, visu ūgiu, kad jos suknelė būtų matoma.
 • Kadras, kuriame gerai matoma nuotakos šukuosena.
 • Žiedai – geriausia dar prieš ceremoniją ant pagalvėlės ar padėkliuko.
 • Pradėti fotografijos sesiją nuo to momento, kaip rengiasi nuotaka, aunasi batelius. Tai labai emocingi kadrai.
 • Pagrindinis jaunųjų automobilis su jaunavedžiais.
 • Įėjimas į bažnyčią.
 • Nuotakos perdavimas jaunikiui.
 • Palaiminimas.
 • Apsikeitimas žiedais.
 • Pirmasis bučinys.
 • Pirmasis šokis.
Vestuvės – ypatinga šventė. Saldi, miela, kartais juokinga, pilna skraidančių balandžių ir muilo burbulų. Atsiminimai ilgainiui išblėsta ir tik nuotraukos sugrąžina į tą saulėtą dieną. Ar prisimenate, kaip su didele nuostaba vartėte savo tėvų vestuvinius albumus? Ar nemalonu liesti tą seną pageltusį popierių? Ar verta draugų klausti: „Gal pafotografuosi mūsų vestuves?“
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2010-11-30 10:53
fotonorai.lt
Jei kažkam kyla dvejonių dvejonių dėl straipsnio logikos tai prieš duodami fotoaparatą kažkam iš savų atsakykite į klausimą: kiek Jūsų kaimynas ar draugas padarė asmeniškai per visą pažinties laiką, nuotraukų kurias, kad ir dabar įsirėmintumėte? Nesusigadinkite po šventinės nuotaikos mielieji. Juk kai reikia chirurgo nesikreipiate į draugą, kuris namie turi peilį. Fotografas yra fotografas, ir gaila kai suplakamos asmenybės į viena: svečias+fotografas. Juk ir svečiui nėra malonu dirbti šventės metu. Juk paskusti bulvių pas draugą per vestuves tai pat neprašome.
2010-08-06 14:30
Toma
kur jau kur, bet tik ne fotografui taupyti reiktu! geriau jau nekviesti i vestuves penktos eiles giminiu, o nusisamdyti gera fotografa.
2010-04-02 19:32
tapati
jei norit graziu vestuviu nuotrauku - nereikia isradinet dviracio - nusisamdykit fotografa!
2010-03-24 22:54
laima
aga tikrai butu super, jei fotografai pakomentuotu straipsni...
2010-03-17 16:09
Vida
Na gal galite tada mielieji fotografai pakoreguoti ta sarasa. I ka riektu atkreipti demsi fotografuojant vestuves? Norisi tureti teisinga ir gera sarasa:)
2010-03-14 20:44
Reklama
Na kaip gi nuotrauku albumas be nufotkinto automobilio, jaunuju salia svyruoklio berzelio ir stalo nukrauto baltomis misrainemis:DDD (joke)
2010-02-23 14:00
RJ
Kazkoks prastas ir klaidinantis straipsnis, manau pirmiausia ir svarbiausia fotografuoti reiketu ta diena jaunuju isgyventas emocijas, o automobilius ar kitas materialines vertybes isvis palikti savo vietoj, o ne pamineti kaip butina dalyka i sarasa, ka reikia nufotografuoti. Tokio saraso isvis negali buti, kas cia per taisykles is pirsto lauztos?
2010-02-18 18:23
Sima
Man labai patinka siuolaikiskos pozuotos nuotraukos. Tarkim pabroliai sedintus ant suoliuko, pamerges stovincios rankas iskelusios ir tt... tokia vos ne kicine fotografija, primenanti tevu vestuviu nuotraukas.