DOVILĖ DAGĖ - NUOTAKŲ MYLIMA PAPUOŠALŲ KŪRĖJA

Foto: Dovilė Dagė
Šiandien džiaugiamės kalbindami vieną gražiausių merginų, kuri daro tobulai gražius papuošalus ir nuotakoms. Gerdamos ką tik pagamintą Latte kalbamės apie naujausias tendencijas, kaip Dovilė pradėjo gaminti papuošalus ir ko gi nori mūsų nuotakos. Mielas interviu jūms, mielosios:

Kaip tavo gyvenime atsirado papuošalai, aksesuarai? Trumpai papasakok, kaip viskas prasidėjo? Kas buvo pirmos klientės?

Papuošalus pradėjau kurti maždaug pries 13 metų. Tada jų dar niekas taip aktyviai nekūrė, o dabar tuo užsiima kas antra mergina. Specializuotų parduotuvių taip pat nebuvo, tad detales (pvz. karoliukus) pirkdavau audinių parduotuvėse. Iš pradžių man tai buvo tik hobis, kaip ir piešimas. Pirmosiomis mano klientėmis tapo bendradarbės.

Kur semiesi įkvėpimo? Kas tavo mūza?

Ikvėpimo specialiai niekur neieškau ir nelaukiu, kol ta mūza mane aplankys. Viskas išeina natūraliai. Galva yra prikimšta idėjų, aš tik jas užsirašau, pasieskizuoju, kad nepamirščiau. Dažniausiai geriausios idėjos mane aplanko prieš užmiegant. Kartais pradedu kurti papuošalą turėdama konkrečią viziją, bet baigiu jį visiškai kitaip. Jeigu ką nors noriu daryti, bet nežinau, ką (nors vos keletą kartų taip yra buvę), tai man užtenka tik nueiti į akmenėlių parduotuvę. Siūlomos medžiagos padiktuoja papuošalo viziją.

Kokias 2012 m. tendencijas pastebi, ko reikia nuotakoms? Ko jos nori? Ko prašo? Koks nuotakos stilius būdingas 2012 m.? Kokios 2013 m. įžvalgos? Ko nuotakoms reikės?

Jokių tendencijų nepastebiu. Dirbu individualiai su kiekviena nuotaka. Viską deriname kartu. Nesivaikome madų ar naujausių tendencijų, tiesiog siūlau tai, kas tinka konkrečiam žmogui. Tai labai individualus dalykas ir nebūtinai tas, kas madinga, turi tikti. Svarbiau stilius ir bendra visuma. Populiariausias nuotakų papuošalas – auskarai. Taip pat daugėja merginų, norinčių originalių plaukų papuošalų. Nepamirškime ir jaunikių. Jie irgi nori būti gražūs ir stilingi :) Ne kartą teko prisidėti ir prie jų įvaizdžio kūrimo.
90 proc. nuotakų tinkamus papuošalus siūlau aš, o likusi dalis konkrečiai žino, ko norėtų.

Su kokiomis klientėmis tau labiausiai patinka dirbti? Kaip tu apibūdintum, kas yra nuotaka?

Visokių klienčių turėjau. Lengviausia dirbti su tomis, kurios manimi pasitiki 100 proc., kai nevaržo kūrybinės laisvės. Aš esu paprasta ir man patinka nuoširdus ir šiltas bendravimas. Sunku dirbti su tomis, kurios tiksliai žino, koks siūlas turi būti įsiūtas ar kokio karoliuko neturi būti, kurios nori kontroliuoti visą darbo eigą. Juokinga, bet būna ir taip... Galiu atvirai pasakyti, kad po vieno tokio karto aš vienam žmogui apskritai nieko nebekuriu. Man nuotakos visada asocijuojasi su princesėmis. Ir didžiąją dieną jos visos be išimties tą jausmą patiria.

Ką rekomenduoti nuotakoms: kuo puoštis, kokius papuošalus ir kaip viską derinti? Kaip sukurti savo stilių? Kur ieškoti stiliaus detalių?

Pirmiausia reiktų nuspręsti, koks bus vestuvių stilius, kokia nuotaka nori buti tą dieną: romantiška, elegantiška, retro, žaisminga ir pan. Pasirinktas stilius padiktuoja labai daug detalių ir galimybių. Papuošalus ir aksesuarus reiktų derinti jau turint suknelę, žinant, kokia bus šukuosena. Stilių kiekviena turim. Tą parodo ir išsirinkta suknelė, tad mano darbas yra tik priderinti paskutinius akcentus.
Suknelė diktuoja, kokie papuošalai tiktų prie jos. Pavyzdžiui, jeigu suknelės pečiai (ar vienas petukas) nuogi, o plaukai sukelti, tai gražiai atrodys ilgi, masyvesni auskarai. Aš mėgstu asimetriją, tad merginoms siūlau ir tokį variantą. Taip pat jeigu suknelė mažai puošta, o iškirptė gilesnė – siūlau kaklo papuošalą. Masyvesni – įdomesni. Plaukų papuošalai tinka daugumai suknelių, tik reikia parinkti tinkamą, kad derėtų visuma. Visuomet laikausi tos pozicijos, kad mažiau yra daugiau. Jeigu būsima nuotaka nori daug papuošalų, o aš matau, kad ji tikrai „persipuos“, tai taktiškai tą pasakau ir patariu „iš šalies“.
Dėkojame Dovilei už atsakymus ir linkime kūrybinės sėkmės, kuriant papuošalus ne tik nuotakoms.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2015-05-15 13:57
Nusivylus
Gimtadienio proga draugai man padovanojo Dovilė Dagė jewelry & accessories čekį ir ji man pagamino du vėrinius. Susitikimo metu minėjo, kad jeigu kas nutiktų Dovilė visada padės ir sutvarkys. Keli faktai:
- Kokybės ir kainos santykis labai diskutuotinas. Mano vėrinių dalys surūdijo ir vėriniai nutrūko
- 2014 m. rugsėjo 7 d. parašiau laišką pasiteirauti ar galėtų sutvarkyti mano vėrinį. Manęs paprašė atsiųsti paštu
- 2014 m. rugsėjo 18 d. pasiteiravus patvirtino, kad gavo vėrinį ir pervers po dviejų savaičių grįžus iš atostogų
- 2014 m. spalio 13 d. pasiteiravau dėl savo vėrinio ir informavau, kad nutrūko antras vėrinys taip pat (atsakymo nesulaukiau)
- 2014 m. gruodžio 7 d. VĖL pasiteiravau (atsakymo nesulaukiau)
- 2015 m. sausio 16 d. VĖL pasiteiravau ir pasisiūliau pasiimti vėrinį atgal ir susitvarkyti pati
- 2015 m. sausio 23 d. sulaukiau atsakymo, kad sutvarkys ir man tai dar papildomai kainuos
- 2015 m. kovo 15 d. Aš VĖL pasiteiravau (atsakymo nesulaukiau)
- 2015 m. gegužės 6 d. Aš VĖL pasiteirauvau primindama, kad pirmą kartą parašiau prieš 7 mėnėsius (atsakymo vis dar laukiu)
Dar keli įdomūs faktai papildyti:
- 2015 m. gegužės 14 d. Mano įkeltus komentarus Dovilė ištrynė per 2 minutes ir iškart atsakė į laišką privačiai su kaupu ironijos
- Drįsčiau teigti, kad arogancijos užtektų su visu Vilnium pasidalinti. Savo klaidų ji nepripažįsta ir toliau teikia puikų servisą. Kelios citatos iš jos laiškų po mano komentaro: „Nuostabi suvestine, Paulita!”, “Belieka tiketis, kad Jums nuo to pasidare geriau"
- Servisą teikia kaip jai patogu, o ne klientui: ”aš per paštomatus nesiuntinėju…” „…ateiti Balto misko" kaip ir rasiau anksciau arba parasote adresa, kuriuo man ji issiusti”. Pralaukus 7 mėnesius atsakymo ji diktuoja sąlygas kur ir kada man atsiimti savo vėrinius

Šią kritiką rašiau viešai, kadangi nesulaukiu iš jos atsakymo privačiai. Labai tikiuosi, kad gal šis viešas pareiškimas primins, kad tik savo klienčių dėka šiandien esa kuo esa ir labai tikiuosi, kad vėl savo klientes prisimins.

Linkiu sėkmės darbuose
2015-02-14 00:59
Diana
O as dziaugiuosi, kad yra individualiu papuosalu. Gaila statusas ir pinigine to neleidzia tai tenkinuos piguciais is www.papuosalu-parduotuve.lt
2012-07-23 16:02
Gabriele
As gavau per mergvakari Doviles kurta gele. Aciu mergaites :)
2012-07-23 16:01
ApieVestuves.lt
Klara, musu kalbos redaktore klaidas istaise, ka praziopsojome? Busime dekingi uz pastaba
2012-07-22 18:15
Skaistė
Gaila, kad mano vestuvių jau nebus, bet kitus Dovilės kurtus papuošalus nešioju ir labai džiaugiuosi. Nuostabu!
2012-07-22 15:27
Gabrielė
Nuostabus,šiltas žmogutis, nuolat idėjų "prikimšta" galva. Tokie ir jos kūriniai. "Limpantys" :)
2012-07-21 22:55
Laisve
As zinau jos papuosalus :) Labai zaviuosi ja.