2016-ųjų nuotakos jiems taria „ne“


KUO SKIRIASI PIRŠLIAI NUO LIUDININKŲ?

 
Fotografas Eigirdas Scinkas www.e-s.lt
Pakvietė liudyti vestuvėse? Galvojate, ką kviesti liudyti? Šis straipsnis tiek būsimiems jaunavedžiams, tiek liudininkams, tiek piršliams, tiek svotams. Jis padės išsinarplioti iš tradicijų ir šiandienių formalumų raizgynės.

Liudininkai

Modernėjant visuomenei liudininkai tampa populiariausi iš minėtųjų. Taip pat jiems tenka mažiausiai atsakomybės. Liudininkai kviečiami į modernias vestuves, kuriose bene vienintelė jų pareiga yra pasirašyti Santuokos rūmuose arba bažnyčioje. Liudininkai – tai žmonės, gerai pažįstantys jaunavedžių porą, bendraujantys nuo pat jaunųjų pažinties ir drąsiai galintys liudyti jų stiprią ir begalinę meilę. Nerašytos pareigos – pagalba, patarimas ir geras pavyzdys. Dažniausiai be parašo ir tosto daugiau pareigų liudininkai neturi.

Piršliai/svotai

Iš lietuviškų tradicijų kilusios pareigybės, kurios jau susimaišiusios ir atlieka tą patį vaidmenį. Tiek piršliai tiek svotai kviečiami liudyti tradicinėse vestuvėse. Neretai jie yra drauge ir liudininkai, ir vedėjai, ir koordinatoriai, o dažnai ir rėmėjai. Būti pakviestiems piršliauti yra milžiniška garbė, tačiau reikalauja daugybės laiko, pasiruošimo ir netgi pinigų. Taip taip, dažniausiai jaunieji tikisi iš savo piršlių visos šventės vedimo, daugybės atrakcijų, staigmenų ir pramogų. Išlydėjimo iš namų organizavimas, liudijimas ceremonijoje, žiedlapių barstymas, gėrimai ir užkandžiai po ceremonijos, žaidimų gamtoje organizavimas, žaidimų, atrakcijų ir pramogų prie stalo vedimas ir organizavimas – visos šios pareigos dažniausiai krenta ant dviejų žmonių pečių. Deja, tai ir kainuoja nemažai. Beje, piršliauti gali tik iškalbingi ir idėjų nestokojantys žmonės, tad įvertinkite savo galimybes. Prieš kviesdami žmones tapti piršliais, perskaitykite šį straipsnį: STRAIPSNIS

Kitoks pavyzdys

Teko organizuoti vestuves, kuriose nebuvo apsieita nei be vyriausių pabrolių, nei be piršlių, nei be liudininkų. Taip taip, buvo trys atskiros poros ir, atvirai pasakius, tai buvo labiausiai nusisekęs variantas didesnėse vestuvėse. Visoms trims poroms buvo padalintos skirtingos pareigos, todėl šie žmonės nebuvo apkrauti, galėjo geriau pasirūpinti savo užduotimis ir kitais svečiais. Viskas pavyko puikiai.

Svarbiausia – susitarimas

Kadangi šiais laikais stereotipų mažėja, svarbiausia yra susitarti, ko vieni iš kitų norite. Drąsiai klauskite, ko iš Jūsų tikimasi, nes kitaip neišvengsite nesusipratimų. Svarbu suvokti, kad bet kokiu atveju toks svarbus vaidmuo tokioje svarbioje šventėje reikalaus pasiruošimo.
Sėkmės!
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2012-09-11 12:35
Vaida
Isleidom 1000 lt budami liudininkais (cia be aprangos ir grozio mums) nu zoooodziu... bet esme tokia... kad ne menkiausios padekos negavom is jaunuju - ala cia suvokiamas dakykas :D savaime :D isleisk nes liudiji man pikta