Lietuvaičių vestuvės tarsi iš „Pinterest“


KĄ DAR REIKTŲ ŽINOTI APIE VESTUVINĮ TORTĄ?

Vestuvinis tortas yra labai svarbus. Tai yra pagrindinis desertas, stalo puošmena, o jo pjaustymas – viena svarbiausių šventės dalių. Viską, ką reikia žinoti apie vestuvinį tortą, jo skonį, puošybą, kainą ir kitus niuansus, Jums papasakos apievestuves.lt.

Skonis

Kokio skonio vestuvinį tortą rinktis? Taisyklių, žinoma, nėra, tačiau bendros tendencijos visgi egzistuoja. Tortas turėtų tikti ir patikti visiems svečiams, o tai nemažas iššūkis. Gelbėja tai, kad vestuviniai tortai dažniausiai būna kelių aukštų, o tortus gaminančios įmonės siūlo skirtingų skonių aukštus. Kokius tortus rinktis? Tortas neturi būti per daug riebus, geriausiai tiktų lengvi ir gaivūs tortai. Gana dažnai pasitaiko alergija medui, tad užsakydami medaus skonio tortą pasirūpinkite, kad nepražudytumėte savo svečių. Retai vestuvėms pasirenkami ir šokoladiniai tortai. Tortas „Jaunystė“ netiks dėl to, kad sunkiai pjaustomas, byra ir yra kietas. Žinoma, kiekvieno skirtingas skonis, bet rekomenduojame: 1. Jogurtiniai tortai 2. Maskarponės sūrio tortas 3. Rafaelo tortas.

Puošyba

Šiais laikais vestuvinius tortus gaminančios įmonės naudoja daugybę technologijų, tad gali įgyvendinti beveik bet kokias Jūsų fantazijas. Atėjus užsakyti torto, Jums bus pasiūlytas katalogas, iš kurio galėsite rinktis. Nenusiminkite, jei nerasite nieko ypatingo (taip dažniausiai ir būna). Atneškite savo svajonių torto nuotrauką į konditerijos parduotuvę ir galbūt gausite teigiamą atsakymą (juk pagaminus tūkstančius tortų įgūdžiai tobulėja, o fantazija neretai senka). Įspūdingų tortų rasite ALBUME: spauskite nuorodą ir pateksite į tortų rojų: NUORODA
Teliks išsirinkti torto rūšį. Būkite išradingi: alternatyva marcipaninėms jaunųjų figūrėlėms ir gėlytėms gali būti atlasiniai kaspinai, gyvos gėlės, netgi mini fontanėliai!

Kaina

Vestuvinių tortų kaina svyruoja nuo 30 iki 60 litų už kilogramą (vienur puošimas įeina į torto kainą, kitur teks mokėti atskirai). Svoris dažniausiai būna nuo 3 iki begalybės kilogramų. Tačiau populiariausi 5–6 kg tortai. Skaičiuojama, kad vienam svečiui tenka apie 100 g. torto. Jei švenčiate dvi dienas, antrą dieną būtų taip pat gražu pavaišinti svečius tortu, tad nors kiek jo turėtų likti po pirmos dienos. Taip pat apsvarstykite, ar vadovausitės sena tradicija, kada kiekvienam svečiui lauktuvių įdedama torto.

Niuansai

  • Nepamirškite, kad tortai greitai genda – pasirūpinkite vieta šaldytuve.
  • Torto transportavimui į šventės vietą (jei to nedaro gaminanti įmonė) pasirinkite įtin atsakingą ir atsargų žmogų. Tai gana sunkus ir atsakingas darbas.
  • Jeigu renkatės kelių aukštų tortą, Jums bus leista pasirinkti, ar tie aukštai bus vienas ant kito (o tai reikš, kad apatiniai aukštai turės būti gaminami iš sunkesnės rūšies torto), ar jie bus ant specialių stovų (reikės sumokėti užstatą ir vėliau grąžinti stovus).
Sėkmės!
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2012-09-11 12:36
Zydre
na ka, ziauriai faina galerija