Pirmojo 2017 m. liepos savaitgalio nuotakos ir jų stilius


KURSAI PRIEŠ VESTUVES. BALSUOJAM UŽ JUOS TEIGIAMAI?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Ne naujiena, kad prieš vestuves tenka išklausyti kursus. Tai yra paskaitos apie svarbiausius aspektus, su kuriais susiduriama šeimyniniame gyvenime. Ar verta juos lankyti? O gal tai neduoda jokios naudos?

Šeimos paskaitos - formalumas?

Skeptikai mano, kad šios paskaitos yra tik formalumas, „pliusiuko užsidėjimas“. Apie juos ir nekalbėsime. Geriau sužinoti tai, ką mano pozityviai nusiteikusieji. Juk ir taip aplinkui daug neigiamų naujienų, neigiamų emocijų. O vestuvės – juk viena svarbiausių gyvenimo švenčių. Taigi ir kiekvienoje jų planavimo bei ateities gyvenimo sudedamojoje dalyje tiesiog privaloma įžvelgti gerų dalykų, semtis patirties ir ja vadovautis. Prieš ketverius metus vedusio Viliaus nuomone, tokie kursai yra geras dalykas dėl daugelio aspektų: jie į vestuves padeda pažvelgti ne vien tik kaip į puotą, bet ir daug giliau. „Nors kursuose dėsto ir daug jau žinomų dalykų, tačiau analizavimas svarbiausių temų, kurios rūpi kiekvienam šeimą planuojančiam žmogui, vestuvėms suteikia kitokį atspalvį. Iš šių kursų net ir dabar vis dar atsimenu kai kurias pasakytas frazes. Kad ir tokią, jog vyras negali daryti kelių dalykų vienu metu (juokiasi, – red. past.), – sako Vilius. Jo manymu, per kursus galėtų daugiau papasakoti apie kasdieninį sutuoktinių bendravimą, vienas kito supratimą bei kitus psichologinius dalykus.

Galėtų būti paskaitų ir tėvams...

Vestuves dar planuojanti, bet kursus jau išklausiusi Rasa sako, kad pasibaigus kursams tapo net truputėlį liūdna, nes jų lankymą ji ir jos sužadėtinis vertino labai teigiamai. „Žinoma, kursuose susirinkdavo labai įvairių žmonių: kai kurie į viską žiūrėjo negatyviai ir burbėdavo, kiti klausėsi, diskutavo, dalyvavo paskaitose. Man atrodo, kad kursuose pateiktos medžiagos visiškai užtenka. Jeigu kas nors nori sužinoti ką nors daugiau – nemokama papildoma informacija ir konsultacijos yra prieinamos: tereikia susitarti, užsirašyti – ir viskas. – sako Rasa, – Mes su Aidu juokėmės, kad viena paskaita galėtų būti ir tėvams. Juk paskaitose būsimai šeimai pasakoja apie tėvų kišimąsi į gyvenimą ir pan., tad gal jiems patiems vertėtų apie tai sužinoti?..“
Kiekvienas iš mūsų ir vestuves planuoja, ir jų reikšmę supranta savaip. Tačiau reikia būti atviriems tam, kas yra siūloma, ypač jeigu tai gali suteikti naudingos patirties.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
13
Komentarai
2015-01-28 21:27
marius
Labas. As irgi kazkada galvojau kad kursai nesamones bet patikekik manimi tikrai daug ka naujo suzinojau. O kita vertus jei jaunu zmoniu galvos neistengia isklausyti tu kursu tai kyla klausimas ar jie isviso subrende santuokai.
2013-04-07 22:56
Dust
Kam reikalingi tie kursai!?
Juk du zmones tuokiasi, vienas kita myli...
kazkokia nesamone!
2011-03-24 08:30
ji
saliskas straipsnis, neatskleista negiama kursu esme, nepateikta neutrali nuomone - neisbaigtas darbas.
2010-08-25 16:59
Zmona
Kursai labai patiko,nors ir buvo kalbama apie visiem gerai zinomus dalykus,taciau tas savotiskas "pasikartojimas" buvo lab naudingas.Niekad nepamirsiu kunigo Doveikos paskaitu,jo zodziai sugeba zmogaus siela pasiekti.
Jei kazkam tie kursai atrodo grynas formalumas,siulau eit i CMB ir tiesiog susirasyt,kaip sakant ir vargo maziau bus, ir formalumai minimalus.kiekvienam savo...
2010-08-19 17:20
egle
ejom Klaipedoj ir tikrai abiems patiko, nors vyras buvo truputi skeptiskai nusiteikes, bet net nepajutom kaip pasibaige. suzinojom tikrai naudingu dalyku(ypatingai informatyvi buvo gydytojos destoma paskaita apie seimos planavima), isgirdom ir zinomu dalyku, bet tikrai privercia susimastyti, ar nori grazios sventes baznycioj su balandziais ir panasiai, ar vis delto isipareigojimo visam likusiam gyvenimui. tik uz.
2010-04-26 09:45
Vilma
Na manau, kad labai priklauso kur lankote tuos kursus :) Mes einame matyt is tu vietu kur tikrai idomu ir su noru vaziuoji. tikrai yra verta lankyti :) Zinoma nereikia ir eiti su nusistatymu kad man tai nieko gero neduos :)
2010-04-02 18:03
tapati
Mano nuomone, tie kursai visiska nesamone!
2010-04-01 12:34
Suzadetine
Mes kaip tik dabar lankome tokius kursus. Galvojau vargins, bus neidomu, ir eisim nes reikia, bet kuo toliau, tuo idomiau. taip, informacija is dalies zinoma, pakartoja, uztvirtina viska, privercia dar karteli susimastyti ir daugiau padiskutuoti, nuspresti pries priimant svarbu zingsni. dziaugiuosi, kad tokie kursai yra butini.
2010-03-17 18:19
Jurate
na istikruju ejau kad tai formalumas, bet veliau lb patiko,pasakojama su pavyzdziais, teko skaityt kita straipsni kad nuobodu ir .t.t man teko lankyti prie ausros vartu (jei kam reikia www.vasc.lt)likau patenkinta. istikruju privercia susimastyti, o ypac jei jau gyveni su savo isrinktuoju ar isrinktaja, tada belieka apgalvoti kokias klaidas darote ir kaip to isvengti.. ;)
2010-03-17 14:32
jjj
Del paskaitu teveliams sutinku:) Ypac paskaitu uosvienems, kurios turi vienturcius sunelius:)