Erdvės metamorfozės: 500 drugelių vestuvės


VESTUVINĖ SUKNELĖ: SIŪTI AR PIRKTI INTERNETU?

 
Fotografas Eigirdas Scinskas
Praėjusią savaitę po kaunietės būsimos nuotakos reido po Kauno suknelių nuomos salonus vyko didelė diskusija apie suknelių nuomą: modelius, kainas, aptarnavimą ir… (straipsnis ir jūsų, mielieji, komentarai čia. Ačiū, kad dalinotės savo patirtimi.) ApieVestuves.lt redakcija išsiuntė elektroninius laiškus su klausimais visiems minėtiems nuomos salonams dar tą pačią dieną po laiško publikavimo, kitą dieną perskambinome visiems, pažadėjo, kad atsakys vadovai, tačiau taip ir nesulaukėme situacijos paaiškinimo. Domėjomės, kokio išsilavinimo žmonės dirba salonuose, kokie reikalavimai taikomi priimant į darbą, kas perka naujas kolekcijas, kodėl vienos suknelės yra tinklapiuose, o salonuose – kitos, kodėl imamas mokestis už suknelės matavimąsi ir kodėl būtent toks ir t. t. Nė vienas minėtas salonas neatsakė į klausimus. ApieVestuves.lt redakcija pasidomėjo kitomis alternatyvomis – už kiek ir kodėl suknelę galima pasisiųti ar nusipirkti internetu. Visais atradimais dalinamės su jumis. 

Kiek kainuoja pasisiūti suknelę?

Lietuvoje vienetines vestuvines sukneles kuria Juozas Statkevičius, Egidijus Rainys, Ramunė Piekautaitė, kolekcijas kasmet pristato „Vamp mados namai“ ir Liutauras Salasevičius. Aukštosios mados dizainerių suknelių modeliavimo ir siuvimo kainos svyruoja vidutiniškai nuo 5000 Lt iki 15 000 Lt. Pasisiūti suknelę nuotakų pamėgtuose „Vamp mados namuose“ kainuoja vidutiniškai 2200–3300 Lt, Liutauras Salasevičius kuria ir siuva vidutiniškai už 3000 Lt.

Sukneles dizaineriai sukuria per kelis mėnesius

Sukneles siūdami dizaineriai įdeda ir sielą, ir kūną. Dizainerė Ramunė Piekautaitė ApieVestuves.lt redakcijai yra sakiusi, kad jei nuotaka ateina tiksliai žinodama, ko nori (turėdama viziją), aš įgyvendinu jos svajonę, parenku tinkamiausius audinius, suknelės proporcijas, svajonė išgryninama, nušlifuojama, paverčiama deimantu, spalva, siluetas parenkamas labiausiai tinkantis nuotakai. Dažniausiai reikia penkių šešių susitikimų, o jei suknelė labai sudėtinga, tai ir daugiau. Per pirmąjį susitikimą nuotaka papasakoja, kokios suknelės pageidauja arba kokios tikrai nenori, per antrąjį susitikimą galutinai suderiname eskizus, parenkame audinį, išmatuojame nuotaką. Toliau – du trys ar daugiau primatavimų ir – vestuvinė suknelė atiduodama. „Suknelės sukūrimas, audinių atsigabenimas, siuvimas, dekoravimas užtrunka apie mėnesį, bet jei reikia, pasiuvame ir per dvi savaites“, – sako R. Piekautaitė.
„Vienetinė ar kolekcinė suknelė skirtumo nėra, įtaką daro trys dalykai – sudėtingumas, ar reikalingus audinius reikia užsakinėti ir sezoniškumas, tad jei vestuvės pavasarį/vasarą – būtini 3–4 mėnesiai, ne sezono metu (ruduo–žiema) – gali užtekti ir savaitės, bet mėnuo būtų protingas laiko tarpas“, – pataria „Vamp mados namų“ dizaineris Arvydas Videika.

Kiek kainuoja kokybiški audiniai?

„Nesiuvinėtos medžiagos metras, gali kainuoti labai labai įvairiai. Vestuvinėms suknelėms siūti naudojamos medžiagos: nebūtina rinktis gryną šilką, naudojama ir sintetika, sintetika su šilku, šilkas su viskoze, viskozė. Niekas nenori, kad suknelė susiglamžytų, bet turiu nuvilti nuotakas, nes taip nebūna. Deja, tada reikia ieškoti arba tinkamo modelio, kad labiausiai besiglamžančios vietos būtų paslėptos, arba naudoti sudėtingus kirpimus, arba rinktis audinius, kuriuose bus sintetinių priedų, leidžiančių audiniui išlaikyti gerą vaizdą, tai ir kainos... tarkime nuo 50 Lt ir didesnės, pavyzdžiui, krintantis sunkusis šilkas po 330 Lt už metrą. Dekoratyvinių audinių kainos prasidėtų nuo 200 Lt už metrą. Mes, pavyzdžiui, naudojame ypač sudėtinga technika išmegztas aguonas po 1200 Lt už metrą, kurio plotis tik 90 cm, arba siuvinėtos 15 skirtingų technikų audinio pusantro metro atsieina po 2500 Lt, nėriniai ypač madingi net prêt-à-porter kolekcijose prasideda nuo 340–700 Lt, suknelei, jei visą ją dengti nėriniais, reiks mažiausiai 3 metrų, norint taikyti raštus ir turėti įspūdingesnį šleifą ir 5–6 metrus galima sunaudoti, tada dar pridėkit pinigus už pagrindą – 4 metrai po 150 Lt, pamušalą ir siuvimą... Kaina gali varijuoti. Nežinau, manau, Vilniuje pigiausiai galima siūtis vestuvinę suknutę už kokius 200–300 Lt“, sako Arvydas Videika, „Vamp mados namų“ dizaineris.

Kiek kainuoja suknelę siųstis internetu?

Peržiūrėjome daug interneto svetainių, kur siūloma įsigyti vestuvinių suknelių. Vieni jų siūlo jau pasiūtas tam tikro dydžio, kiti kviečia atsiųsti savo duomenis ir pagal juos pasiuva jums patikusią suknelę. „Nusiunčiau visus savo matmenis prieš tris mėnesius ir visai neseniai gavau suknelę. Ji idealiai tinka. Esu labai patenkinta“ – sako Dovilė. Nepamirškite eBay, ten sukneles pirko ne viena lietuvaitė.
„Atsisiunčiau suknelę per eBay. Prieš vestuves numečiau 5 kg, suknelė kabėjo, bet siuvėja per kelis taisymus pataisė ir atrodžiau nuostabiai“ – įspūdžiais dalinasi Greta. Komentaruose radome ir jūsų patirtį. Asta sako, kad jos vestuvės po 9 mėnesių ir jau turi internete iš užsienio išsirinkusi suknutę, greitu laiku žada užsisakyti. Dailūs nėrinukai, lengva suknelė ir, svarbiausia, gerokai pigesnė nei čia. Mokėti už nuomotą suknelę 2500 Lt, kai gali nusipirkti už 500 dolerių (su visu siuntimu)? Ir tai kainos ne galutinės, nes tikrai labai neturintys pinigų gali rasti suknelių ir nuo 70–100 dolerių.

Ką galime rekomenduoti 2013 m. nuotakoms?

„Ieškokite idealiai jums tinkančios, o ne kažin kokios nematytos, labai išskirtinės, viskas jau atrasta, jūs ne į konkursą einate, svarbiausia, kad atrodytumėt nepriekaištingai, o tas išskirtinumas esate jūs“, – sako „Vamp mados namų“ dizaineris A. Videika.
Mielosios, suknelę įsigyti galite labai daug kur, nereikia apsiriboti tik nuomos salonais. Siūkitės pas dizainerius, mados namuose, pas siuvėjas, prašykite draugių ar mamų, atsisiųskite internetu, megzkite, nerkite, pirkite drabužių parduotuvėse, ieškokite padėvėtų prekių parduotuvėse ir taisykite, pirkite iš buvusių nuotakų, nuomokitės nuomos salonuose ar...
Sėkmės visoms.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
9
Komentarai
2014-06-23 12:57
Agnieteja
Savo vestuvėms parsisiunčiau suknelę iš Kinijos, taip pat pasiuvo pagal mano apimtis, tačiau, kai gavau suknelę nebuvau ja patenkinta, todėl tenka dabar ją taisyti. Kas liečia kaina, tai buvo pigi (apie 500 lt), bet kadangi dar taisau tai išeis dar manau ir virš 1000 lt gerokai, išvada tokia, kad geriau būčiau pasisiuvus pas gerą siuvėją, kuri užsiima vestuvinių suknelių siuvimu ir pasiuva suknutę už 1500 - 2000 Lt, bet nereikės nervotis ir pergyventi bei bus kaip nulieta.
2012-09-26 15:54
Ivita
As pirkausi is salono Vilniuje, visai kitokio modelio nei buvau nusiziurejusi internete. Labai dziaugiuosi, kad pasiryzau ir nulekiau i sukneliu salona..nes jei buciau atsisiuntusi numatyta modeliuka (kuris man netiko...nes panasu matavausi salone)-nezinau ka buciau dariusi :))
2012-09-24 13:51
Lina
O as nuomoj issirinkusi patikusi modeli susiradau internete ir man pasiuvo pagal mano ismatavimus. Buvo per ilga (mano klaida parasant ilgi), bet ismani siuveja rado sprendima kaip pataisyti :) http://www.bridaldreamdress.com/wedding-dress/rona... tik uzdejo muita, nors ir siuntejai parase ''gift''. BEt issisukau parodziusi atskirai pirkto is ten veliumo saskaita uz 40 doleriu :) tad muitelis nedidelis buvo:) kitu atveju but buve pigiau nuomotis:))))
2012-09-21 10:21
Daiva
Neriali siuvėja - Inga Miltinienienė iš Vilniaus. Rekomenduoju drąsiai:)
2012-09-18 09:30
Ineta
as irgi siusiuosi, Asta, ten pat, Inzi :) parasyk po to kaip sekesi pirmas susitikimas. As planuoju kita menesi ten nubegti
2012-09-18 09:30
Nuotaka
nuotaka nuotraukoje pritrenkianti VAU
2012-09-18 09:29
Asta
perskaiciau jusu straipsni ir tikrai i nuomos salonus nekelsiu kojos. jau susiradau kelis Kaune siuvimo modeliavimo paslaugu tiekejus, gal ka zinote apie InZi? kainos ir sukneles ten grazios
2012-09-18 09:29
Vejune
as irgi manau kad siusiuosi is uk per ebay
2012-09-16 14:02
Laisve
Ziauriai grazi mergina nuotraukoje ir jos suknele