Svečių sodinimo planas


KĄ VERTA ŽINOTI IR NUO KO PRADĖTI NUSPRENDUS TUOKTIS KATALIKŲ BAŽNYČIOJE?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Jeigu sužadėtuvių žiedas jau užmautas, atsakymas „Taip“ ištartas ir nuspręsta, kad tuokiamasi bus ne tik Santuokų rūmuose, bet ir bažnyčioje, reikėtų prisiminti kelis žingsnelius, kuriuos teks žengti norint tai įgyvendinti.

Pasirengimo Santuokos sakramentui programa

Remiantis Lietuvos vyskupijose galiojančia pasirengimo Santuokos sakramentui programa, sužadėtiniai, norintys sudaryti bažnytinę santuoką, ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki numatytos vestuvių datos turi užsiregistruoti parapijoje, kurioje nori susituokti. Tada jie yra siunčiami į pasirengimo Santuokos sakramentui kursus. Sužinojęs apie būsimą santuoką klebonas, kurio parapijoje bus sutuokiama, turi užtikrinti tinkamą būsimų jaunavedžių parengimą bei įsitikinti, kad nėra jokių kliūčių sudaryti bažnytinę santuoką (tai vadinama laisvu stoviu). Laisvas stovis nustatomas pagal sužadėtinių pateiktą ne anksčiau kaip prieš šešis mėnesius išduotą krikšto liudijimą iš krikšto parapijos (jame būtinai turi būti pažymėta, kokie įrašai ir pastabos yra Krikšto knygoje, arba tai, kad jų nėra). Krikšto vietos klebonas privalo išduoti krikšto liudijimą sužadėtinių arba jų šeimos narių prašymu.

Įrašai apie sudarytą santuoką

Santuoką įregistravus Katalikų Bažnyčioje, parapijos klebonas yra atsakingas, kad jo parapijoje įrašai apie santuokas būtų registruojami Santuokų knygoje, o archyve saugomos sužadėtinių ikisantuokinės apklausos anketos bei jų pateikti dokumentai. Apie tikinčiųjų sudarytą santuoką pastaba įrašoma ir Krikšto knygoje (klebonas atsakingas, kad, gavus pranešimą apie kitoje parapijoje ar bažnyčioje įvykusią santuoką, būtų įrašytos pastabos į jo parapijos Krikšto knygą, o apie jo parapijoje palaimintą santuoką būtų pranešta sutuoktinių krikšto vietos klebonui). Jei asmuo krikštytas ne Katalikų Bažnyčioje, tačiau perėjęs į ją, pranešimas apie jo santuoką siunčiamas į parapiją, kurioje jis buvo priimtas į Katalikų Bažnyčią.
Svarbu nepamiršti, kad pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Vyskupų konferencijos susitarimą, apie vien tik Katalikų Bažnyčioje sudarytą santuoką per dešimt dienų sutuoktiniai patys turi pranešti civilinės metrikacijos įstaigai.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2010-08-19 12:37
Suzadetine
Mes susizadejom baznycioje. Pasventino ne tik ziedus , bet ir mus bei palaimino , kad sekmingai nueitume iki santuokos. Tai nuostabus jausmas !
2010-08-01 22:51
Giedre
Mes nesime sventinti suzadetuviu ziedus. Seniai taip svajojau...
2010-04-02 19:56
tapati
Pirma karta girdziu apie suzadetuviu ziedo sventinima:) bet ideja grazi
2010-03-24 23:11
Birute
o kiek kainuoja? kiek reik "aukot" baznyciai, kad pasventintu ziedelius suzadetuviu?
2010-03-22 16:30
Vilma
Mes kaip nuejome tartis del vestuviu, suzinojom apie sita galimybe. Tik labai gaila kad patys to negalime atlikti nes pinigeliai visi sustyguoti vestuvems, o ir artimiausius narius seimos yra begalo sunku surinkit i viena vieta :/
2010-03-21 23:42
Rasa
bet kaip liux :) kad pasventino ziedelius, ir man reiks kada nueit po misiu paprasyt kad pasventintu suzadetuviu zieda:)
2010-03-21 13:58
Inga
Musu ziedus sventino:) Kunigas puikus seimos draugas, labai mielas, ir geras:) Mes surengem maza seimos rate suzadetuviu vakareli, kurio metu kunigas ir pasventino ziedelius.
2010-03-14 18:55
Viktorija
Sakykit ar kuri pora bande prasyti kunigo, kad pasventintu ir suzadetuviu sajunga, ziedeli?