Vestuvių rytas! Kur jis? Kur ji? Kur jie abu?


VESTUVIŲ VEDĖJŲ KAINOS 2014 M. SEZONUI

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Ir vėl skubame į pagalbą vestuves planuojantiems. Gavome labai daug prašymų rekomenduoti gerą pobūvio vedėją kitų metų vestuvėms. Kas yra geras vedėjas? Klausimas abstraktus ir vienareikšmio atsakymo nėra. Vieni švenčia tradicines vestuves kaip kad šventė tėveliai, kiti – rengia modernią šventę ir samdo renginio vedėją su DJ. Šiame straipsnyje mes kalbėsime būtent apie antrąjį variantą. Daugiau nei savaitę ieškojome pačių įvairiausių vestuvių vedėjų. Naršėme internete, išanalizavome daug vedėjų puslapių, perskaitėme visus lietuviškus forumus su jūsų nuomone, pakalbėjome su keletu vestuvių vedėjų. Dalinamės tuo, ką sužinojome.

Televizijos žvaigždės vs. pradedantieji

Vedėjų kainų svyravimai nuo 600 iki 4500 litų. 600 Lt kainuoja ką tik vestuves pradėjęs vesti žmogus. Tokių samdyti mes nerekomenduojame, nes vesti vestuves nėra paprastas darbelis, kurio gali imtis studentas po paskaitų. Neįsižeiskite, mieli studentai. Mieli jaunieji, jei svarstote sutaupyti vestuvių biudžetą vedėjo kaina, geriau to nedarykite ir nesamdykite bet ko, o keiskite vestuvių formatą. Pavyzdžiui, jauki vakarienė be šventinės dalies, o gal vietoj vedėjo įdomi šou programa, pvz., šokių mokymas. Didžiausią kainą mokėsite televizijos eterio žvaigždėms, bet samdydami juos neapsigaukite, nes vieni jų turi programą, kiti daro tai, ką jūs pasakote, t. y. parašote scenarijų. Nesusižavėkite garsia pavarde, ieškokite vestuves vedančio ir šį darbą išmanančio žmogaus. Linksmų plaučių žmonėms galime rekomenduoti Mamą Rokenrol ir Vitalijų Cololo. Jie puikiai valdo publiką. Kaina 2000–3000 Lt.

Populiariausi profesionalai

Jų įkainis 2500 - 3000 litų. Šios kainos verti mažiausiai keturis sezonus dirbantys asmenys. Jie – kompetentingi, yra vedę mažiausiai 100 vestuvių ir gali vadintis vestuvių vedimo profesionalais. Kodėl keturi sezonai? „Ketveri metai reikalingi vedėjui įgauti patirties, subalansuoti savo programą, kad spėtų įgyti įgūdžių, kurie padėtų reaguoti į sudėtingas situacijas“ – sako vedėjas Mindaugas Krasauskas. Jie jau yra vedę lietuvaičių, mišrias ir užsieniečių santuokas. Tokie vedėjai kartais veda vestuves ir užsienio šalyse. Čia galioja auksinė taisyklė – mokinkis, mokinkis ir dar kartą mokinkis. Šie žmonės išmano savo darbą ir jaučia publiką. Jie į jūsų šventę žiūri kaip į renginį, kuris privalo pavykti. Tokiems vedėjams Apievestuves.lt priskirtų Mindaugą Krasauską, Rytį Kuzmenką, Robertą Petrauską (čia ne TV3 sporto žinių vedėjas) ir Marijų Oleką. Perskaitę atsiliepimus apie juos supratome, kad jie jau ilgą laiką veda puikius vestuvių vakarus, o pabendravę su jais dar kartą įsitikinome, kad jie į renginius žiūri profesionaliai. Kiekvienas jų rengia mažiausiai po kelis susitikimus su jumis, rekomenduoja jums šventės eigą, leidžia jums saugiai jaustis, o svarbiausia – per jūsų vestuvių vakarinę dalį valdo visą situaciją. Juos reikėtų rezervuoti kuo skubiau, rekomenduojame rezervuoti juos tik pradėjus planuoti vestuves.

Patyrę rinkos naujokai

Jų kaina svyruoja nuo 1500 Lt iki 2000 Lt. Jie vestuvėse dirba mažiausiai dvejus metus ir yra vedę apie 50 vestuvių. Jie jau spėjo pajusti, kas yra vestuvės, kokie žmonės jose dalyvauja ir kaip juos valdyti. Natūralu, jie turi teorinių ir praktinių žinių, tačiau dar kelių metų patirtis jiems tikrai reikalinga, kad pažintų visas kritines situacijas ir renginį matytų kaip visumą. Profesionalas mato svečius, jaunuosius, virtuvę ir kitą aptarnaujantį personalą ir sugeba juos visus suvaldyti. Visi išvardinti įgūdžiai atsiranda per ketverius metus. Juos reikėtų rezervuoti 9–6 mėnesiai iki vestuvių, bet šiemet 2013 m. vestuvių sezonas jau prasidėjo ir rekomenduojame ieškoti vedėjo kuo skubiau. Šiai kategorijai galime priskirti Linksmadieniai.lt vedėjų kolektyvą.

Patarimai

  • Nesusigundykite du darbus dirbančiais asmenimis, pvz., rinkoje pilna pasiūlymų – vedėjas ir DJ viename. Prisiminkite, kad balerina negali būti tankistė, taip ir DJ negali dviejų darbų vienu metu dirbti gerai kaip ir vedėjas negali būti DJ. 
  • Vedėjas ir DJ dirba kartu kaip komanda ir sukuria bendrą renginio atmosferą.
  • Dažniausiai vedėjo honoraras pateikiamas be DJ ir garso aparatūros kainos.
  • Garso aparatūra ir DJ vestuvėms kainuoja nuo 1000 Lt iki 1500 Lt.
  • Dažniausiai vedėjai dirba su profesionaliais DJ, todėl rekomenduojame savo vedėjo paprašyti dirbti su jam tinkančiu DJ. Nes ne kiekvienas DJ gali dirbti vestuvėse ir reaguoti į vedėjo kalbą. Rinkitės tuos DJ, kurie yra parengti dirbti su vedėjais. 

Kaip ir kur ieškoti savo šventės vedėjo?

Rekomenduojame vedėją rezervuoti kuo anksčiau. Vos tik pradėję planuoti vestuves išsirinkite vedėją, vietą ir fotografą. Siūlome paskaitinėti internete apie vedėjus, pasiskaityti jų interneto svetaines ir pasiskambinti arba parašyti laiškutį, o idealiausia būtų susitikti. Rekomenduojame susitikti su keliais vedėjais, tuomet galėsite palyginti ir rinktis tą, kuris jums arčiau širdies. Nebijokite paprašyti rekomendacijų, buvę jų klientai tikrai nepatingės pasidalinti įspūdžiais po vestuvių. Neapsigaukite skaitydami supermama.lt informaciją: tie vartotojai, kurie turi iki 50 žinučių, gali būti patys vedėjai, giriantys savo darbą. Idealu, jei buvote draugų vestuvėse ir matėte, kaip vienas ar kitas vedėjas dirba, tuomet suprantate, ko iš jo galite tikėtis, jei nebijote, kad programa gali kartotis, kreipkitės į tą žmogų.
Rinkitės protingai, sėkmės
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
39
Komentarai
2012-09-24 19:55
Juste
Buvom susitike siandien su Mindaugu Krasausku, aciu visiems uz rekomendacijas tikrai siltas ir malonus zmogus matosi kad profas

aciu uz rekomendacijas
2012-09-24 09:20
Laura
Sia vasara musu svente vede Robertas Petrauskas (tikrai ne sporto ziniu vedejas :)) Buvo super, jau is pirmo susitikimo pasirode, kad liudna nebus :) prisitaike pie visu :) sveciai ir mes, jaunieji, likom labai patenkinti. Rekomenduoju, liudna nebus ir del nieko sukti galvos nereikes :)
2012-09-22 23:44
to Ana
gerai Leninas sakė: mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis :) Bet mokintis nėra nevartotinas, jis net nėra vengtinas, tai šalutinis var., kaip ir krinta (krenta), vardyti (vardinti), kraujuje (kraujyje)...
2012-09-22 22:28
IGNE&tomas
mes planuojames savo svente kaip daug visko nebesusigaudom ir kazkokia panika ar kam nors taip buvo?
2012-09-22 22:27
Jurga
savo brolio vestuves vedziau as :) visiems labai patiko... laukiu medziagos video noriu paziuret ka ten dariau nes is streso nieko neprisemenu
2012-09-22 22:26
to Eglute
o geras ir as klausima gavau jeeee mano sese isteka si rudeni tai deliojam paskutines detales ir jai chaaaaa... o mus fotografavo eigirdas scinksas www.e-s.lt, vede mindaugas krasauskas www.vedejas.lt, dekoras www.degarutos.lt, dj www.djagentura.lt, aaaa kas dar... geles is nijoles geliu, suknele vamp, kvietimai paper in fashion, makep up Eglute K., jaunikis viska pirko suit supply, sventeme gralyje, dainavo 24 h liudas mikalauskas :)))) beveik viska isspasakojau bet viskas taip geraaaaa prisiminti... aaaaa.. jei reikes patarimu kaip nesinervinti per vestuves - klausk ;) nuosirdziai Greta
2012-09-22 22:04
eglute
Greta, kas tas stebuklingas zmogus? :)) Butu labai idomu suzinoti to vedejo ir fotografo pavardes? Aciu
2012-09-22 21:17
SkirgaileAndrew
Mindaugui K. - DIDELIS aciu uz tokia nuostabia svente! Visi sveciai dar iki siol kalba koks nerealus vestuviu vakarelis buvo jo deka! Ypac dideli ispudi palikai musu sveciams is Anglijos! Dekui uz tavo kurybinguma, profesionaluma, zmoniu supratima, ... vienu zodziu be proto ACIU!! Mindauga 100% rekomenduoju tiems kurie nori tureti nenuobodu, ispudziu pilna vakara!
2012-09-22 21:14
Ramune&Tadas
Vienas iš geriausių mūsų šventės pirkinių Mindaugas Krasauskas :) Taktiškas, profesionalus, patikimas ir nebanalus. Pateisino mūsų lūkesčius 110%! Pasiseks tiems, kas turės savo šventėje Mindaugą.
2012-09-22 12:17
Milda
Mums vede Mindaugas Krasauskas. Jis vede musu firmos vakareli kaledini, ten buvo nereali atsmosfera, o sia vasara buvo musu vestuves ir tikrai iskart su vyru pasirinkom ji. na mes dirbam kartu ir abu likom tos pacios nuomones kam norime patiketi savo svente
rekomenduojame ji su jo dj (vardo nepamenam), klauskit mindaugo. jei norit kad jusu svente butu subtli, grazi, emocinga, kur reikia lyriska, o kur reikia super linksma.