Gardi dovanėlė svečiams – natūralus medus


VESTUVĖS UŽSIENYJE. KUR?

 
 
Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Lietuvoje kasmet daugėja santuokų, sudaromų tarp Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, o civilinės metrikacijos skyriai neslepia, kad prašymų įregistruoti santuokas, sudarytas užsienyje, kasmet sulaukia vis daugiau ir iš vis egzotiškesnių kraštų. Pasirodo, santuokos ceremonija smėlėtam paplūdimy šiais laikais vis priimtinesnė ir įkandamesnė paprastiems Lietuvos žmonėms...
Ar žinojote, kad susituokti užsienyje nieko nekainuoja? Be abejo, šį sakinį derėtų pažymėti žvaigždute, o po straipsnio pateikti paaiškinimą vos įžiūrimu šriftu, tačiau svarbiausia tą neįžiūrimą šriftą paversti aiškiai matomu, puikiai suvokiamu ir lengvai įgyvendinamu.

Nuo ko pradėti planuoti vestuves užsienyje?

Svarstantiems galimybę tuoktis užsienyje, tačiau kamuojamiems abejonių, nežinantiems, nuo ko pradėti, ir manantiems, kad pritrūks avantiūrizmo, entuziazmo, kalbos žinių ir pinigų rekomenduoju kreiptis į kelionių agentūras, kurios pačios organizuoja skrydžius, tvarko vizas ir tiksliai nurodo, kokiais dokumentais pasirūpinti. Pastaruoju metu vestuvines (ir povestuvines) keliones organizuojančių agentūrų itin padaugėjo, o jų pasiūlymai, nors ir nelankstūs, pasižymi ne itin didelėmis kainomis. Vestuvės Graikijoje 3 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais ir vakariene (7 dienos) nekainuos nė 10 tūkst. litų (dviem asmenims). Norintiems šventės svečioje šalyje, tačiau neturintiems finansinių galimybių tuoktis tolimuose kraštuose, tai gali būti puikus sprendimas. Ką jau kalbėti apie tai, kad sutaupysite laiko ieškodami viešbučio, pigiausio skrydžio bilieto, geriausio kambario... Visgi, jei norite tuoktis egzotiškesniame krašte, viešbutyje, kur nesutiksite kitų lietuvių, o dalį laiko praleisti keliaudami ir pramogaudami kitoje valstybėje, teks pasiraitot rankoves ir gerokai paplušėt. Nuo ko pradėti?

Pirmiausia išsirinkite patraukliausią kraštą

Apmąstykite vestuvių biudžetą, nepamirškite, kad ir Graikijoje vestuves galite susiorganizuoti už 50 tūkst., o Bahamuose – vos už 10 tūkstančių... Tad labai gerai apgalvokite, kaip įsivaizduojate savo vestuvines atostogas. Fotografų, vizažistų ir kirpėjų paslaugos viešbučiuose kainuoja maždaug kiek ir Lietuvoje (skaičiuojant „vienas prie vieno“ užsienio valiuta), tad apgalvokite galimybę kartu vežtis porą draugų, kurie padės pasiruošti šventei, fotografuos ar filmuos ceremoniją ir pabus jūsų liudininkais (jei liudininkų neturėsite, viešbutis jais pasirūpins, tačiau juk daug maloniau prisiekti amžiną meilę stebint artimiems žmonėms). Be to, daug smagiau pramogauti likusį atostogų laiką 4-iese.

Atidžiai rinkitės viešbutį

Rinkdamiesi viešbutį perskaitykite mažiausiai 50 atsiliepimų apie jį bent 10-yje skirtingų puslapių (atsiliepimai turėtų būti parašyti ne vėliau kaip prieš anksčiau 2 metus iki jūsų planuojamos vestuvių datos). Jei viešbučio ieškote per paieškos sistemą (tokią kaip „Google“) apgalvokite raktinius žodžius: wedding (vestuvės angl. k.), šalies pavadinimą anglų kalba, maitinimo sistemą (rekomenduoju rinktis „viskas įskaičiuota“ arba „ultra viskas įskaičiuota“) arba viešbučio kategoriją žvaigždutėmis. Vos įėję į viešbučio tinklapį susidarysite pirminę nuomonę apie jį. Galite naudotis paieškos ir rezervacijos sistemomis, pavyzdžiui, firschoice.co.uk, thomascook.com, booking.com Taip supaprastinsite procesą, nors šiose nuorodose pateikiami ne visi viešbučiai. Paieškos sistemų naudojimas paprastesnis, tačiau pigiausius pasiūlymus rasite ieškodami patys. Visgi nesirinkite pigiausio! Vestuvės – ypatinga šventė, nesinorėtų gadintis nuotaikos dėl neskanaus maisto, prasto aptarnavimo ar nesutvarkytų santuokos dokumentų.
Išsirinkę patraukliausius viešbučius (bent 10), peržiūrėkite jų internetinius puslapius. Atkreipkite dėmesį į fotografijas (apgyvendinimo, virtuvės, vestuvių), BŪTINAI peržiūrėkite „ypatingų pasiūlymų“ sąrašą. Jame rasite būtent tai, ko jums nepasiūlo padedančios vestuves organizuoti kelionių agentūros. Kartais nutinka taip, kad aukštesnės klasės viešbučio kambarys „ypatingų pasiūlymų“ metu kainuoja vos 10 procentų daugiau, lyginant su standartiniu, o jį pasirinkę gaunate nemokamų SPA paslaugų krepšelį, asmeninį liokajų, golfo pamokas ar kitas viešbučio siūlomas atrakcijas.
Kai kurie viešbučiai rezervuojant kambarį siūlo drauge rezervuoti ir lėktuvo bilietus. Šiuo pasiūlymu pasinaudokite tada, jei planuojate tiesioginius skrydžius, pavyzdžiui, namai–viešbutis–namai. Priešingu atveju įdėkite papildomų pastangų siekdami vestuvinę kelionę paversti gyvenimo nuotykiu, pavyzdžiui: namai–viešbutis–kita šalis medaus mėnesiui–namai (tokiu atveju nepamirškite informuoti viešbutį, kokiu reisu atskrendate ir išskrendate; už šią paslaugą gali tekti mokėti papildomai). Išsirinkę viešbutį rezervuokite datą ir patraukliausią kambarį, pažymėkite, kad planuojate vestuves, jei turite galimybę, susisiekite su viešbučio darbuotoju, dirbančiu „online“ – jis visapusiškai padės jums užpildyti rezervacijos anketą, vestuvių rezervacijos datą, susitars, kokiu laiku jums paskambins vestuvių konsultantas iš viešbučio. Teliks laukti, įsigilinti į siūlomus vestuvių paketus ir išsirinkti.

Svarbu nepamiršti

Nepamirškite: viešbučių rezervavimas ir santuokos ceremonija vykdomos anglų kalba (su retomis išimtimis), rezervavimui reikalinga kreditinė kortelė (kredito likutis turėtų būti pakankamas rezervuojant sumokėti bent 30 proc. visos sumos), viešbutį rezervuokite likus bent 4 mėnesiams iki kelionės.
Turite klausimų apie vestuves užsienyje, rašykite mums redakcija@apievestuves.lt ir jums Rasa padės atsakyti į visus klausimus.
 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2016-02-21 14:18
jurate
Vestuviu organizatoriai Tenerifeje


https://m.facebook.com/Vestuviu-organizatoriai-Tenerifeje-667067326734229/
2012-10-09 01:17
Inga
Bahamai:) nuostabi vieta ir kaina ne kosmine. Viska susiorganuzavime patys, ta prasme radim viesbuti, nusipirkom bilietus ir pasamdem planuotoja. Buvo super! Nieko nekeistume!