Erdvės metamorfozės: 500 drugelių vestuvės


KAS SVARBIAU: KEKSIUKO NUOTRAUKA AR JAUSMINGAS POROS PORTRETAS?

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt

Vestuvių fotografavimas.

Kas svarbiau: keksiuko nuotrauka ar jausmingas poros portretas?

Anot vestuvių fotografo Eigirdo Scinsko, apie fotografiją šiandien kalba visi: ir automechanikai, ir bankininkai, savaitgaliais fotografuojantys vestuves ir kitas šventes. „Apie fotografijos įrangą ir kompiuterines nuotraukų redagavimo programas taip pat daugelis kuo puikiausiai išmano, – teigia menininkas. – Manau, kad daugiau už mane. Kiekvieną dieną „Facebooke“ sulaukiu klausimų, kokį fotoaparatą įsigyti, kokį objektyvą naudoti, ir pan. Fotografija virto komercija ir lengvais pinigais. Deja, ji nebekvepia menu. Na, nebent visa mūsų tauta virto profesionaliais menininkais. Aš ne iš tų kuriems svarbu užfiksuoti tik įvykių eiga ar techninės nuotraukos savybės - aš pasiruošęs kurti kiekvieną akimirką, kartu išgyventi kiekvieną emociją!
Taigi pakalbėkime apie kitokį požiūrį į fotografiją. Jau net ši frazė skamba naiviai, nes fotografija virto komercine sėkme.

Patirtis.

„Fotografuoju nuo 2003 metų. Prieš pradėdamas fotografuoti vestuves, padariau daugiau negu 400 erotinių ir asmeninių fotosesijų. Ši patirtis ir įgyta praktika padėjo suprasti, kokios didelės įtakos gerai nuotraukai turi modelio kūno kalba, veido forma ir gebėjimas atsipalaiduoti. Be to, tai padėjo išmokti suvaldyti šviesą, panaudoti ją taip, kaip reikia.
Jau esu įamžinęs daugiau negu 300 vestuvių: nuo Lietuvos iki Pietų Afrikos, nuo Amerikos iki Kazachstano, nuo Prancūzijos Rivjeros iki Italijos širdies Romos. Ir tai mane džiugina. Tai tarsi sustabdytas siužetinis epizodas, kurį privalu įamžinti perteikiant prisilietimo trapumą, nesuvaidintus išgyvenimus ir šiltus apkabinimus. Fotografijos kalba - emocija, tuo metu negalioja jokios taisyklės.

Kodėl pasirinkote vestuvių fotografiją?

Kūryba, iššūkiai ir besikeičiančios aplinkybės mane skatina kurti. Kiekvienos vestuvės yra unikalios: skiriasi ne tik vieta, žmonės ir detalės. Entuziazmas užvaldo kiekvieną kartą fotografuojant vestuves. Tai begalo džiugina. Man ne tik svarbu užfiksuoti įvykių eigą, aš pasiruošęs kurti kiekvieną akimirką.
Negaliu išlikti ramus, kai vaizduotė jau išaudė gera kadrą, belieka tik spragtelti mygtuką, o tuo metu yra užkandžiaujama pačioje nepatraukliausioje vietoje. Tačiau labai džiugu, kad mano klientai stengiasi man padėti. Kaip ir aš jiems. Fotografijos interpretacija - mano, o galėjo jos ir nebūti, jeigu mandagiai prašyčiau ir klausčiau, juk saulės spinduliai nelaukia... Sakysite nemandagus? Įnoringas? Bet norint pasiekti rezultatą būtinai kažkam nepatiksi, žmonės nemėgsta tų, kuriems sekasi. O man tikrai sekasi.

Kas svarbiau vestuvių nuotraukose – detalės ar jausmai?

Įsivaizduokite: vartote savo vestuvių nuotraukų albumą po 10 metų... Ką norite matyti? Savo jausmus, emocijas, bučinius, prisilietimus ir jaunų žmonių portretus ar detalių nuotraukas. Žinoma, detalės tą dieną svarbu, jos suteikia grožio ir šventiškumo. Jas įamžinti gebės bet kuris fotografas – ir pradedantysis, ir profesionalas. Tačiau mane žavi nuotakos portretai, bendros poros nuotraukos, prisilietimai ir įsimylėjusios akys – ir tai yra tai, ką būtina išsaugoti nuotraukose. Reikia padėti porai sukurti emociją ir ją užfiksuoti. Nėra nefotogeniškų ar negražių žmonių. Esu tikras, kad viskas priklauso nuo fotografo patirties ir profesionalumo. Svarbu suprasti kūno kalbą, įvertinti veido formą, pajausti šviesos žaismą. Man svarbu sukurti ypatingą nuotakos portretą, kuriuo ji džiaugsis visą gyvenimą. Atsitiktinumas – neegzistuoja. Nuotaka - elegancijos ir estetikos kūrėja, todėl ji tūri būti tobula. Taip, esu perfekcionistas, todėl dienos šviesą išvysta tik tos fotografijos, kuriose žmogus sau tikrai patinka. Juk tai svarbiausia.

Ar emocijos gali būti sukurtos ir režisuotos?

Atsitiktinumų nelaukiu. Mano tikslas - perteikti poros emocijas, bučinius, prisilietimus, dienos jausmą ir tobulumą. Jausmų ir mylinčio žvilgsnio nesuvaidinsi, tačiau situaciją, kada tai turi vykti, galima sukurti. Kuriu tokią fotografiją, kurią žmonės pastebi ir turi dingstį į ją žiūrėti ilgiau nei vieną akimirką...

O kaip reportažas?

Mielai fotografuočiau reportažą kino aikštelėje, kai režisierius ištaria: „Action!“ Manęs nežavi reportažas be istorijos, reportažas be jausmų, reportažas su trikdžiais užnugaryje (miesto šiukšlėmis, mašinomis, praeiviais), kurie tai akimirkai tiesiog nereikalingi.

Kokia turi būti vestuvinė nuotrauka?

Pasakojanti istoriją. Tai turėtų būti tarsi sustabdytas nuostabios dienos filmo kadras, kupinas jausmo ir emocijų. Brangiausia širdžiai nuotrauka yra ta, kuri padeda atkurti dienos tobulumą, atsiminimus ir gražiausias emocijas. Jaunieji sako, kad jie tą dieną prisimena kaip per rūką (dėl užplūdusios laimės ir, žinoma, įtampos). Todėl kiekvieno fotografo užduotis turėtų būti nuotrauka, galinti atgaivinanti visas emocijas.

Mygtukas spragsi visą dieną, padaroma tūkstančiai kadrų, o lieka vos 200 nuotraukų. Kodėl?

Kiekvienas mūsų įsivaizduojame turintys vienokį ar kitokį išorinį trūkumą, dėl kurio kompleksuojame. Nuotraukose būtent jo ir ieškosime. Klientas pamatęs vieną nuotrauką, kurioje jis sau negražus, visose ieškos to trūkumo. Bet kiek tas trūkumas bus svarbus po 10 ar 20 metų? Vis dėl to nuotraukų atranka- labai svarbus procesas. Nuotraukos atrenkamos vadovaujantis griežtais kriterijais : nuotraukos techninės savybės, modelio kūno kalba, modelio akys, kokią emociją sukelia fotografija. 

Ar gali klientas atsirinkti nuotraukas?

Taip ne kartą esu sulaukęs klausimo, ar gali jaunieji patys atsirinkti nuotraukas. Akimirką sutrikau, bet tuo pat metu pamėginau save įsivaizduoti prabangaus restorano virtuvėje gaminant sau patiekalą, naudojant ten esančius produktus, receptus ir šefo patarimus. Prisipažinkime, būtų juokinga. Visa tai reikia palikti fotografui ir džiaugtis jau išbaigtu rezultatu. Pasitikėjimas sukuria pačius gražiausius rezultatus.
Galėčiau būti labai mandagus ir sakyti: „Bučiuoju. Eigirdas.“ Tačiau tai būtų netikra. Aš vadovaujuosi principu, kad darbai pasako apie žmogų (ir jo savybes) daugiau nei tuščios kalbos. Tereikia mokėti suprasti ir įsižiūrėti į nuotraukas:
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
17
Komentarai
2012-11-15 11:31
AustejA
man rodos visi turi darbo stiliu, o kad gandai eina apie si fotografa - tai tik maladec, pati dirbu su PR ir zinau kaip tai vertinga ;) nors visi sneka beleka manau jis turi daug klientu ir su tuo sveikinu
2012-11-15 09:37
Feja
Kokie pavydusnikai zmones. Musu vestuves fotografuoja visiskai nezinomas fotografas ir zinau kad negausiu idealiu nuotrauku bet tiek turim pinigu ir nesijaudinam jei tik galeciau noreciau kad fotografuotu sis fotografas ir sutinku su issakyta nuomone kad visi turi dirbti savo darba. as net nezadu kazkam nurodyti ka ir kaip daryri o tiesiog megautis savo diena o po to dziaugtis rezultatu
2012-11-14 21:27
to Dovile
Gal dailininkas salia savo graziausiu drobiu turetu rodyti ir akademijos praktinius darbus ???
Na kas pe tamsa zmoniu galvoje ?
2012-11-14 20:58
to to Dovile
Aš kalbu, ne nuotraukų skaičių, o vestuvių skaičių...
2012-11-14 19:27
to Dovile
Nereikia prašyti - visos nuotraukos www.e-s.lt
Daug galerijų ir tikrai daugiau negu 50 vestuvių nuotraukų iš vienų vestuvių dienos..
2012-11-14 19:16
Dovile
Pozos vieną per tą patį. Paprašykite parodyti kad ir 50 vestuvių visos dienos nuotraukas, viskas vienoda...
2012-11-14 17:15
Indre
Nelabai suprantu apie kokia "fotografo arogancija" sukasi diskusija??? Su Eigirdu ir Monika teko daug bendrauti tiek darbiniais, tiek gyvenimiskais klausimais. Abu be galo silti, malonus ir nuosirdus zmones, puikiai ismanantys savo darba. Kad ambicingi ir siekiantys tobulumo darbe - sutinku, bet todel jie is kitu ir issiskiria, todel jie ir kitokie, jie turi savo šarmą ir stiliu - ta parodo ir ju darbai. Nemanau, kad klientas turi nurodineti fotografui ka ir kaip fotografuoti, visazistui patarineti, kaip geriau padazyti akis ar lupas (deja, apie tokius kuriozus vis dar tenka isgirsti), gal tada tokiems geriau patiems ir pasifotografuoti. As juos pasirinkau noredama tureti nuotraukas, kurias vartydama kaskart is naujo prisiminciau ir isgyvenciau kiekviena jose atspindeta akimirka, nuotaika, kiekviena miela smulkmena...tam jos turi buti padarytos idealiai. O jos tokios ir yra - jos tarsi gyvos, siltos, mielos, emocingos, labai subtilios,jautrios ir be galo grazios!!! Ir vis dar nenusibostancios...!!! Linkiu kuo geriausios kloties "arogantiskam" (ir duok Die daugiau tokiu) fotografui ir jo zaviai bendrazygei. Islikit savimi, o visa kita...na ir tegul...
2012-11-14 12:52
Greta
Jis mus fotografuos kitamet. Buvom susitike su juo ir su Monika. As nezinau ko jus norit is zmogaus kuris dirba savo darba? Mes aiskiai ir konkreciai aptarem viska jis pasake esme mes kaip isivaizdavom. Mes neesame profai vestuviu darymo ir fotografavimo todel klausem ausis suglaude. tas pats su vedejais - issirinkom brangu su savo dj, susitikom ir likom labai patenkinti. Fotografo foto matem internete jas dievinom, vedejas vede pernai draugu vestuves - likom suzaveti Mindaugu. Kam samdyti abejotinus per google kai matai viska ka daro ir kaip daro zmones. sekmes visiems pavyduoliams, bet mes su Andrium (mano vyras busimas) zadam imti kas geriausia ir nesijaudinti del vestuviu
2012-11-14 12:40
Domas
O musu vestuves Eigirdas fotkino pries metus - jo bendravimo stilius visai kitoks nei kitu, bet arogancijos mes nejutom. Matyt zmones ne visi gera humoro jausma ir gaudo ka sneka. Musu foto grazios, zmona sako kad super o musu sventes diena jis buvo fainas. O arogancija - tai PR dalis :D kai legendos eina apie fotografa tai valio vadinasi ji gyvas. Respet Scinskas
2012-11-14 08:20
Buvus klientė
Taip arogancijos netrūksta šiam fotografui, bet jo darbai yra nuostabūs. Ko gero tarp visų gerai žinomų Lietuvoje fotografų niekas geriau ir nebūtų įamžinęs mūsų vestuvių dienos. Nuotaiką ir stilių mūsų vestuvių perteikė fantastiškai. Kiti fotografai manau tik pavydi, kad jis dabar ant bangos :) Kad ir brangios jo paslaugos, bet porų turi vistiek daug.