Kur keliaus medaus mėnesio 2016 m. nuotakos


PAGRINDINIAI BAŽNYČIOS DEKORAVIMO PRINCIPAI

Fotografas Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Klausimas: dekoruoti bažnyčią ar ne, kamuoja ne vieną jaunųjų porą. Iš tiesų apsisprendimą lemia tiek pati Bažnyčia, pastato architektūra, interjeras ir vieta, tiek ir metų laikas. Sezono metu viena pora keičia kitą, tad papuošti ir nupuošti gali tekti per labai trumpą laiką. Šiltuoju laiku bažnyčios altorių ir taip puošia gėlėmis. Ir dar, juk dažnai bažnyčia pasirenkama vien todėl, kad patinka jos išskirtinis interjeras, atmosfera, tad ir papildomai dekoruoti neprasminga.
Tačiau jeigu jūsų pasirinkta bažnyčia yra atokiau nuo populiarių maršrutų ar jūsų vestuvės turi temą (dominuojančią spalvą, motyvą...), būtų gražu bent keliomis detalėmis ceremonijos erdvę priartinti būtent prie jūsų šventės.
Pagrindiniai puošybos elementai – gėlės, kaspinai, žvakės, žibintai... Galite puošti pagrindinį altorių, praėjimą link jo, klauptus, kėdes, ant kurių sėdės jaunieji per ceremoniją.
Jeigu susitariate, kad patys pasirūpinsite altoriaus puošimu, pasidomėkite, ar turės ir kokias vazas turės bažnytininkas. Ar jos tiks prie jūsų temos? Ar jus tenkins spalva, forma? Nuspręskite: tai bus viena didelė centrinė kompozicija, ar šonuose komponuosite kelias didesnes ir mažesnes vazas? Gėles statysite ant stalo ar ant žemės?
Tokiais pačiais žiedais galėsite puošti ir klauptus. Gėlėms sumerkti galite naudoti pačias įvairiausias talpas: mažus stiklainiukus, kibiriukus, krepšelius. Jei gėlės neopios ir per trumpą laiką nenugeibs, galite jų nemerkti, o tiesiog gražiai pririšti prie klaupto šono, kotelius palikti nemerktus. Klaupto kraštą galite puošti ir dideliu kaspinu, o prie jo derinti smulkučius žiedelius. Jei pasirinksite sausas gėles, joms puikiausiai tiks popieriniai suktukai, kurių spalva ir dekoro detalės atspindės jūsų šventės koloritą bei temą. Klauptų dekorui galite naudoti ir specialius dekoratyvinius burbulus iš medžiaginių gėlių, įvairias girliandas.
Vietoje gėlių galite naudoti ir žvakes. Tačiau ar dėlioti jas tarp klauptų, praėjime, nuspręskite įvertinę atstumą. Jei praėjimas labai siauras, tai ant grindų atvira liepsna degančios žvakės gali sukelti daugiau diskomforto nei estetinio malonumo. Pagalvokite apie ilgų suknelių šleifus... Jei visgi labai norite žvakių ant grindų, o praėjimas nėra toks platus, rinkitės žibintus – žvakė degs žibinto viduje, sukurs tokią pačią jaukią atmosferą ir bus kur kas saugiau. Žvakėms „į kompaniją“ galite rinktis sezoninius akcentus: gėlių žiedlapius, rudeninių medžių lapus, uogas, kankorėžius ir pan. Pavyzdžiui, tuokiantis pajūrio bažnyčioje tiktų baltų kriauklių ar akmenukų ir žvakių kompozicijos.
Nusprendę papildomai dekoruoti bažnyčią, žiūrėkite į visumą – ar tiks jūsų pageidaujamos detalės bažnyčios interjero kontekste, ar nepaskęs gausiame bažnytiniame dekore ar didelėje erdvėje, o gal kaip tik užgoš mažos, jaukios bažnytėlės žavesį.

Loveit.lt albumas su idėjomis  

Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai