Kate Middleton žiedas


ERDVĖS METAMORFOZĖS: LIETUVIŠKAI IR JAUKIAI

Fotografė Lina Ruokienė
Tikriausiai dalis jaunųjų, planuodami vestuves, iškart atmeta kaimo sodybą kaip vietą savo ypatingos dienos paminėjimui – nori išvengti vienodų medinių stalų, suolų ir kitų, su užstale susijusių, stereotipų. Tačiau, atradus tinkamą sodybą ir joje pritaikius jai tinkantį dekorą, net kaimo stiliaus aplinkoje galima švęsti jaukiai ir gražiai.
„Suvaldyti“ šią didelę lietuviško kaimo turizmo sodybą nebuvo taip paprasta, nors dekorui naudotos paprastos, šiltos ir jaukios medžiagos. Dvi skirtingo stiliaus salės, dvi skirtingos terasos pareikalavo daug laiko, bet tiek kūrybinis procesas, tiek idėjų įgyvendinimas buvo netikėtai smagus. Svarbiausia, rezultatu visi liko patenkinti ir maloniai nustebinti.
Dekore dominavo iš anksto paruošti keli glėbiai nupjautų rugių. Jie puošė ir jauniesiems skirtas kėdes bažnyčioje. Tamsiai rudo popieriaus suktukai su pieno atspalvio džiovintomis gėlėmis kabėjo ant kiekvieno nedidelės bažnyčios klaupto.
Pasitikimo erdvės
Atvykstančius į sodybą svečius pasitiko ant nupjauto medžio kamieno kabantis užrašas „Vestuvės“, kuriam kompaniją palaikė nedidelės dekoruotos skardinės su rugių puokštelėmis.
Pirmoji terasa – senojo stiliaus, medinė. Kiekvieną terasos koloną puošė tos pačios nėriniais dekoruotos skardinės su rugiais, pastogėje kabėjo balti, rudi ir mėlyni popieriniai burbulai (pomponai), visada pagyvinantys ir paryškinantys bet kokią erdvę.
Iš šios terasos pro plačias senovines medines duris buvo galima patekti į pirmąją salę, primenančią kaimo trobos kambarį – rąstinės sienos, medinės grindys, maži langeliai su nėriniuotomis užuolaidomis. Užėjus iškart į akis krito mažas staliukas: ant jo senoviniame lagamine sudėliota jaunųjų vaikystės ir bendrų nuotykių nuotraukų kompozicija, puikavosi rugių puokštelės, degė žvakės, kurių šviesa žaidė mėlynuose hortenzijų žiedeliuose. Ši patalpa buvo skirta svečiams mėgautis įvairiais užkandžiais. Ilgas saldėsių stalas viliojo smaližius gausiai nukrautomis lėkštėmis, maži užrašėliai kvietė vaišintis ir skanauti, kampe prie lango išdidžiai stovėjo didelė rugių vaza, kurią supo vazelės – maži stiklainiukai – su mėlynomis hortenzijomis, nėriniuotos žvakidės ir užrašas rėmelyje „Meilė yra saldi“. Taip pat svečiams buvo skirtas originaliai pateiktas užkandžių stalas – lagaminuose ant padėklų, puodeliuose, vazelėse gardžius kvapus skleidė maži pomidoriukai, įvairios alyvuogės, skirtingų rūšių duona, sūriai...
Šventei įsibėgėjant...
Pagrindinė salė – erdvi, aukštomis lubomis, dideliais langais – nė iš tolo nepriminė kaimo sodybos, tačiau joje irgi norėjosi išlaikyti tą pačią dekoro temą. Kad tai kaimo sodyba, išdavė tik medinės sijos ir trys kolonos. Tad pastarosios buvo apjuostos rugių glėbiais, surištais nerta juosta, o tarp jų kabėjo spalvoti popieriniai burbulai – išskirtinė šokių aikštelė!
Ilgą vaišių stalą puošė nėriniuotos žvakidės, hortenzijų žiedai ir natūralaus lino juosta, o ant jos išdėliotos nedidelės kompozicijos iš prieskoninių augalų ir žaismingai kyšančiomis nespalvotomis jaunųjų nuotraukomis. Vardų kortelę atstojo iš lino drobės pagaminta širdelė su vardu. Šalia širdelės kiekvieno svečio laukė ir saldi dovanėlė. Įrankiai, perrišti drobine virvele, ilsėjosi ant rudų servetėlių. Kėdes puošė medžiaginės gėlės iš rudos ir baltos drobės. Virš jaunųjų stalo kabojo tuntas spalvotų burbulų.
Iš šios erdvios salės buvo galima išeiti į didelę terasą, o ten atsivėrė lietuviškos gamtos peizažas: tekanti siaura upė, plytintys laukai, tolumoje dunksantys miškai. Ant kiekvieno terasos stalelio vakarėjant prisėsti kvietė jaukiai degančios žvakės, rugių puokštelės, o besileidžiančios saulės spinduliai žaidė kabančiuose buteliuose su žaliais hortenzijų žiedais, primenančiais vasarą.
Taigi, nors dekorui panaudotos iš pirmo žvilgsnio neišskirtinės medžiagos, rezultatas buvo išskirtinis, o geriausias komplimentas nuskambėjo iš jaunųjų lūpų: „Ši vieta to dar nematė...“
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai