Kaip užimti vaikus vestuvių šventėje?


BŪSIME PIRŠLIAIS ARBA LIUDININKAIS. KĄ DARYTI?!

Foto: Julius Kalinskas www.julius.tinkle.lt
Turbūt kiekvienam, kurio paprašo būti liudininku, iškyla daug klausimų: ką reikės daryti, kokios gi liudininkų arba piršlių funkcijos? Į šiuos klausimus ir bandysime atsakyti... Jeigu vestuvės organizuojamos pagal tradicijas: piršliai (o ne liudininkai), pamergės ir pabroliai, armonikos palydos ir pan., tie, kurie dės parašą jaunųjų Santuokos sakramento registravimo lape, „dirbs“ kur kas daugiau nei būnantieji tik liudininkais. Tačiau kartais ir būti liudininkais yra nemažas darbelis... Iš tiesų tai yra susitarimo reikalas: kaip jaunieji pageidauja, ko tikisi. Svarbiausia, kad būtų bendraujama ir išsiaiškinama.

 

Svarbu tartis ir viską suderinti

Jeigu Jūsų paprašė tik padėti parašą (t. y. būti liudininkais), svarbu išsiaiškinti šiuos dalykus:
Ar Jums reikės paaukoti kunigui (jeigu tuokiatės bažnyčioje), ar aukos patys jaunieji?
Ar Jūs turėsite kuruoti, kas kur eina, kas ką daro (sekti laiką, pasirūpinti šampanu ir taurėmis, saldainiais, kurių prireiks patvirtinus santuoką), ar tai bus patikėta kitiems žmonėms?
Ar Jūs būsite vestuvių vedėjai (tai – vienas svarbiausių klausimų, kurio turite paklausti būsimų jaunųjų)? Jeigu atsakymas teigiamas, teks nemažai pasiruošti: Jums reikės ir važiuojant į gamtą rūpintis, kad atmosfera būtų gera, kad svečiams būtų linksma, ir gamtoje keletą žaidimų suorganizuoti. Prie stalo, jeigu jaunieji to pageidauja, taip pat gali tekti viską koordinuoti: kada sakomi tostai, surengti kelis žaidimus (pvz., susipažinimo, kuomet kiekvienas iš svečių atsistoja ir pasako savo vardą bei kuo su jaunaisiais susijęs, kada ir kokiomis aplinkybėmis susipažino ir pan.). Jeigu būsite vestuvių vedėjai, reikėtų susitikti su muzikantais ir „susiderinti“, kada kas bus, pvz., jeigu jaunieji norėtų, kad tėvai jiems perduotų Šeimos židinį, tuomet Jūs apie tai turėsite pranešti svečiams. Taip pat turėsite pranešti, kad dabar metas tostams, dabar metas šokiams ir t. t. Visa tai reikėtų derinti ir su jaunaisiais, ir su muzikantais arba renginio vedėju (pavyzdžiui, kartais jaunieji nenori, kad būtų renkami pinigai į stiklainį būsimam gyvenimui, tad ir tokius elementus reikia susitarti).
Paprastai liudininkai, vakaro vedėjas arba piršlys vestuvių pokylio pradžioje siunčia svečiams knygeles, kuriose galima parašyti linkėjimus, būsimų vaikų vardus. Tad ir vėl susitarkite, ar knygelėmis reikės pasirūpinti Jums, ar jaunieji jas nupirks.
Vakaro kulminacijoje – kuomet jaunieji šoks valsą, pjaus tortą, mes puokštę ir/arba keliaraištį – taip pat negalite būti nuošaly: turite papasakoti svečiams, kas vyksta, juos pakviesti, jeigu reikia, „surinkti“ iš pakampių... Palydint jaunuosius „miegoti“, tiek liudininkai, tiek piršliai jauniesiems gali padovanoti naktinius marškinius. Jie gali būti įvairūs: pagaminti iš saldainių, susiūti į vienus didelius naktinius ir pan.
Jeigu ruošiatės tapti liudininkais, taip pat reikėtų pasiteirauti, ar Jums reikės pasirūpinti tortu bei pamergių (jeigu tokios bus) puokštelėmis.

Įterpti „tradicinių elementų“

Jeigu vestuvės yra „tradicinės“, tuomet piršliai gali atlikti vedėjų ir iš esmės panašias kaip išvardinta viršuje funkcijas. Tik čia prisideda ir „tradiciniai elementai“, tokie kaip jaunųjų išlydėjimas iš namų, piršlio korimas, pasirūpinimas piršlio testamentu ir krauju, juosta, užsirašymas arba išmokimas gražių žodžių, kurie paprastai sakomi norint sugraudinti tėvus ir pačius jaunuosius... Jeigu vestuvės yra „tradicinės“, su jaunaisiais reikėtų susitarti, ar jaunoji norės rūtų vainikėlio (jeigu taip, ar jį nori sudeginti, ar kad Jūs įdėtumėte į dėžutę atminimui), ar nuometą norėtų nusiimti pirmą, ar antrą dieną (galimi abu variantai).

Pasirūpinkite asmens dokumentais

Ar būtumėte liudininkais, ar piršliais, išsiaiškinkite, jeigu jaunieji tuoksis bažnyčioje, taip pat kaip ir Santuokų rūmuose, reikės turėti asmens dokumentą: vienose bažnyčiose to prašo, o kitose – ne. Prakalbus apie bažnyčią, prie altoriaus derėtų žengti atlikus išpažintį, kad nepaliudytumėte nuodėmingi...
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2010-03-27 17:12
tapati
Manau pirsliavima reikia palikti profesionalams.
2010-03-25 13:26
nuotaka
issisaugau si straipsni, gera informacija, susisteminta visa.
2010-03-24 15:04
Santa
bijom rizikuoti ir vis delto samdom vestuviu pirsli. Zmogus is to duona valgo. manau gerai darba ismano, geriau bent jau uz dede:)
2010-03-23 17:29
to Vygis
Jus teisus, pasirinkdami ne tuos pirslius rizikuojat sugadinti sventes atmosfera.
2010-03-22 18:00
Vygis
Manau pirsliavimas didelis darbas, labai atsakingai reikia siulyti buti pirsliams.
2010-03-14 19:34
Ona
Eisim sia vasara i vyro brolio vestuves. Busim liudininkai. Jaunieji iskart mus ispejo, kad jokiu budu nereikes mums uz nieka moketi, neapkraus musu papildomais darbais ir rupesciais. Mums teks tik paliudyti savo parasais jaunuju sajunga.
2010-03-02 18:19
Ilma
Tik pamaciau sita straipsni, nusiunciau savo liudininkams :) tai iskart paskambino ir visus klausimus telefonu apsitarem ir atsakem :))))) kaip smagu!!!
2010-02-17 16:10
Sofija
Ištikrųjų tai reikia šnekėtis su jaunaisiai ko jie tikisi. Aš dukterėčios vestuvėse buvau liudininke, tai tik paliūdijau ir tiek. Nereikejo niekuo kitu rūpintis.