Dovanų idėjos: staigmenos jaunavedžiams


PATARIMAI: „LOVE STORY“ FOTOSESIJA

Fotografė Reda Ruželė www.redaruzel.com
Ar prisimenate pirmuosius savo pasimatymus? Koks jaudulys virpėjo pasislėpęs smarkiai plakančioje širdyje, kokie spalvoti, plasnojantys drugeliai dūgzte dūzgė pilve... Vedybos – tikslas, iki kurio ateita dviese nuo pirmų pasimatymų, pirmų meilės prisipažinimų – tai vienintelė tokia meilės istorija. Visada smagu prisiminti, gal šiek tiek pagražinti ar nuspalvinti ryškesnėmis spalvomis. Šiuos prisiminimus galima ne tik išsaugoti atmintyje, bet ir nuotraukų albume, tereikia surengti sau „Love story“ fotosesiją, per kurią galima prisiminti savo tikrą meilės istoriją arba sukurti intriguojančią, įsivaizduojamą, kokia būna tik filmuose ar svajonėse. Rodos, jau tiek daug jų matėme ir apie skaitėme, bet šįkart dalinuosi idėjomis ir patarimais kaip reikėtų ruoštis tokiai fotosesijai.

Kodėl reikia tokios fotosesijos?

Užsienyje tokios fotosesijos yra labai populiarios. Dažniausiai daromos sužadėtuvių proga, o kartais tiesiog tam, kad gražia ir estetiška forma įamžintų poros santykių kelią ar tiesiog tai yra smagi pramoga, turėsianti išliekamąją vertę.
Kiekviena pora tokiai fotosesijai renkasi skirtingus scenarijus – realius ar išgalvotus, bet visada mielus širdžiai. Per tokią fotosesiją įsimylėjėliai naujai pažvelgia vienas į kitą, atranda tai, ko iki tol nėra pastebėję. Idealu jei juos fotografuoja, tas pats fotografas, kurisfotografuos ir per vestuves. Jei pora ruošiasi vedyboms, tai puiki praktika prieš vestuvių fotosesiją: padeda ne tik pratintis prie fotografo ir nuolatos stebinčio fotoaparato „akies“, bet ir pasidaro lengviau apsispręsti, kokios fotosesijos norėtųsi per vestuves.
Dabar labai populiarūs tampa vadinamieji save the date atvirukai, kuruos lietuvaičiai pamažu pamėgsta ir siunčia vietoj kvietimų. Smagi pramoga porai, įamžintos vestuvių planavimo akimirkos ir repeticija prieš didžiosios dienos fotosesiją.

Makiažas, drabužiai, stilius ir dekoras

Kiekvienas fotosesijos scenarijus turi vis kitokią temą, tad ir drabužius bei jūsų stilių reiktų derinti. Žinoma, visada smagiau apsirėdyti kuo įdomiau, nekasdieniškai, ryškiai, kad nuotraukose atsispindėtų gera nuotaika. Nebūtina skubėti į parduotuves pirkti prabangių suknelių ar kostiumų. Įdomių drabužėlių galima rasti net ir močiutės ar senelio spintoje; labai patogu juos paprasčiausiai nuomotis kostiumų nuomos punkte, o jei yra galimybė – iš teatro drabužių lobyno. Pastaruoju atveju per fotosesiją savo meilės istoriją galite nukelti į įvairiausius laikmečius, o gal ir pačią fotosesiją surengti teatre, ant scenos, užkulisiuose, žiūrovų salėje ir pan.
Dekoracijų ir kitos atributikos pasirinkimas yra labai įvairus – nuo prabangių kėdžių, stalo ir porcelianinių indų sode, sūpynių, hamakų, lovų su baltu tinkleliu nuo uodų iki savos statybos indėniško vigvamo.
Nereikėtų bijoti savo „Love story“ fotosesiją daryti šmaikščią, linksmą ar šiek tiek sarkastišką – rimtoji galės būti per vestuves. Tai turi būti smagi veikla, kad liktų ir smagus prisiminimas žiūrint nuotraukas.
Idealu jei galite sau leisti stilisto paslaugas. Aptarę visą fotosesijos idėją kartu su fotografu ir stilistu galite pasinerti į fotografijos kelionę, kurios metu nustebinsite net patys save. Patys mes dažniausiai bijome iškeisti savo kasdienį stilių į kažką nebandyto ir ekstravagantiško. Todėl jei tik yra galimybė samdyti stilistą – pasinaudokite tuo.
Dažnai fotografai žaidžia ir su dekoro elementais. Profesionalūs dekoratoriai gali padėti sukurti jaukią, jūsų nuotaiką bei charakterius atspindinčią erdvę.
Stilisto ir dekoratoriaus paslaugos nėra itin brangios, netikėkite sukurtais mitais. Savo darbą išmanantys ir mylintys žmonės su malonumu sukurs jums ne tik stilių bet ir aplinką. Svarbiausia, nuspręskite, ar jums to reikia.
Makiažas fotosesijai yra neabejotinai svarbus, kad nuotraukose neatrodytumėte pernelyg išblyškę, neblizgėtų veidai ar pirmame kadre nestypsotų netikėti spuogeliai. Be to, paryškinti veido bruožai nuotraukose tikrai nekenkia, jei realybėje makiažas atrodo per daug ryškus, tai nuotraukose jis dažniausiai būna blankesnis. Renkantis retro stiliaus fotosesiją – neišvengiama makiažo dalis yra raudonos lūpos, prie jų gali būti priderintas ir manikiūras, taip pat paryškinti akių kontūrai su pratęsimais. Pasitikėkite vizažo profesionalais. Mieli vyrukai, ir jums teks užtepti pudros sluoksnį. Viskas vardan idealaus rezultato.
Tik nesirinkite to, kas jums nemiela – tada fotosesijos rezultatais tikriausiai būsite nepatenkinti, patys sau nepatiksite.

Fotosesijos scenarijų įvairovė priklauso nuo fantazijos

„Love story“ fotosesijos scenarijų gali rinktis patys jaunieji – pagal savo pomėgius, gyvenimo būdą arba jų santykius atspindinčią temą, pavyzdžiui, kokios nors pasakos, filmo ar knygos motyvais paremtą istoriją. Galima į viską pažvelgti ir ne taip rimtai – sukurti savo pabaigą vienai ar kitai pasakai: tai galėtų būti Raudonkepuraitės ir vilko istorija, žinoma, tik su laiminga pabaiga.

Meilė kaip kine

Gal Jūsų meilės istorija panaši į kokios nors įžymios poros istoriją, pavyzdžiui, kaip Egipto karalienės Kleopatros ir Antonijaus? Scenarijai fotosesijai gali būti be galo įvairūs: nuo retro stiliaus iki futuristinių elementų ar karalienės Viktorijos epochos. O gal sudomintų Adomo ir Ievos istorija, kostiumai ir rojaus sodai? 
Viskas priklauso nuo fantazijos. Šiuo atveju savo kuklumą palikite namuose, juk keliaujate paskanauti šio to naujo. Iš tiesų fotosesijos scenarijus gali būti labai paprastas, bet spalvingas, kvapnus ir skanus. Pavyzdžiui, tarp gausybės pyragėlių, keksiukų ir kitokių dailių desertų – čia vienas kitą galite maitinti, tepliotis saldžiu kremu, gaminti, kepti, barstytis baltais miltais, surengti iškylą, keliauti visur, kur veda vaizduotė.
Jei teko matyti naujausią režisieriaus Wes‘o Andersen‘o filmą „Mėnesienos karalystė“, tai scenarijus, kostiumų ir dekoracijų idėjos jums pateiktos tiesiog „ant lėkštutės“. O gal prisimenate filmą, kurį pirmą kartą žiūrėjote kartu?
Šiltuoju metų laiku visada geriausia rinktis gamtą, nes saulės šviesoje net akys labiau žiba. Be to, gamtoje kur kas daugiau galimybių.

Nepamirškite jūros

Kelionė prie jūros, dviračiais ar senu automobiliu, o ten – smėlis, kopos ir bangos. Susėdus ant automobilio kapoto palydimas saulėlydis. Lengvi, vėjyje besiplaikstantys drabužiai nuotraukoms pridės romantikos ir valiūkiškumo. Pajūryje taip pat galima pasakoti susipažinimo istoriją – netikėtas susitikimas, žvilgsniai; viskas paskaninta retro stiliaus dryžuotais maudymosi kostiumėliais, raudonomis moters lūpomis, skėčiais nuo saulės ir kitais mielais aksesuarais. Kartais net mažiausios detalės sukuria didelę dalį nuotraukoje atspindimos nuotaikos.

Retro fotosesija

Šiuo metu gana populiarios retro stiliaus „Love story“ fotosesijos – pūsti merginų sijonėliai, vaikinai, po kaklu pasirišę varlytes, ir kita tam tinkama atributika. Merginos šukuosena ir makiažas taip pat turėtų atitikti fotosesijoje vaizduojamą stilistiką – raudonos lūpos, garbanos ar prigludusios, santūrios bangelės.

Natūralistinė tematika

Lietuvaičiams itin pritinkanti fotosesijos tema gali būti visai natūralistinė – rugių laukas, palaidi, vėjo draikomi plaukai, basos kojos... Gal ir kokią karvutę galima pamelžti, skanauti baltą pieną ir kartu keliauti namų link, iš paskos sekant ir margai karvytei. O gal sodas, kur žydi obelys arba pūpso raudoni obuoliai? Tas saldus nuodėmės skonis...

Bendraukime

Dar vienas „Love story“ fotosesijos scenarijus gali būti susijęs su neverbaliniu bendravimu tarpusavyje. Abu įsimylėjėliai turėtų turėti po kreidos gabalėlį ir po juodą lentutę, ant kurios jie rašytų ar pieštų vienas kitam skirtus žodžius, jausmus ar nuotaikas. Nuotraukos gali būti gana statiškos, pora laikytųsi tam tikro atstumo vienas nuo kito – keistųsi tik veido mimikos, kūno pozos ir vietos. Viskas lyg daugybėje „stop kadrų“, bet galiausiai susilieja į bendrą istoriją, kurios pabaigoje abu teturi vieną juodą lentutę su bendru užrašu ar piešiniu. 

Maišykime stilius

Nebūtinai visi fotosesijų scenarijai turi atitikti logikos dėsnius – galima laviruoti tarp įvairių stilių, temų ar įvaizdžio detalių. Pavyzdžiui, papuošti galvą indėniška plunksnų karūna, bet kitus aksesuarus ar įvaizdžio detales rinktis visai kitokias, kaip antai, ilgą suknelę merginai, o vaikinui – kelnes su prisegamomis petnešėlėmis ir languotus marškinius. Taip apsirengus galima veikti ką tik nori: jodinėti arkliu, važiuoti dviračiais, surengti iškylą medyje, įrengtame namelyje, suvaidinti susipažinimą, pasivaikščiojimą gamtoje.
Galima ir pasinaudoti savotiška priedangos galimybe – naudokite įvairius gyvūnus vaizduojančias kaukes, bet pasipuoškite dailiais drabužėliais. Finalinėse nuotraukose galite atskleisti savo veidus. Kodėl būtent gyvūnų kaukės? Todėl, kad labai dažnai įsimylėjėliai vieni kitus vadina įvairių gyvūnų vardais: zuikučiu, katyte, meškučiu, žvirbliuku ir pan.

Šokiai 

Galima savo meilės istoriją pateikti ir šokių aikštelėje, tik ką pasirinksite: lindy-hop‘ą, tango sceną iš „James‘o Bondo“ filmo, salsą, o gal trumpą ištrauką iš filmo „Purvini šokiai“? Pasirinkimų laukas itin platus.
Nebijokite savo idėjos papasakoti jus fotografuojančiam fotografui – jis, kaip savo srities specialistas, pasistengs pritaikyti technines galimybes prie jūsų idėjos, patars ar parekomenduos, kaip geriau tai padaryti. Dažnai atsitinka, kad tai, ką mes įsivaizduojame, nėra taip lengva įgyvendinti techniškai, tad fotografo patarimai tikrai pravers.
Savo meilės istoriją pasakokite jums maloniu būdu, rinkitės tai, kas geriausiai atspindėtų jūsų charakterį, vidinę būseną ar tarpusavio santykius. Žaiskite!
Fotografė Reda Ruželė

Foto filmas

 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
16
Komentarai
2013-02-24 09:08
Monika
labai naudingi patarimai
2013-02-20 22:13
Indre
grazios foto
2013-01-29 16:09
Eva
:O mano ziedas :)
2013-01-24 14:28
Elena Vaitkevic
Ai net neskaiciau straipsnio, nes bet kuriuo atveju Reda dirba nepriekaistingai. Tokio atsidavimo savo darbui dar reiktu paieskoti. O visiems koneveikejams - patys ka nors sukurkit!
2013-01-24 09:29
Pasakele
mes imsim retro scenariju bet pasinaudosim ideja is jusu - pamiksuosim su kuo nors paeksperimentuosim aciu
2013-01-24 09:28
Henrika
fainos idejos aciu
2013-01-23 13:04
Feja
Kaip lengva rašyt kad straipsnis išverstas kai tas rašantysis komentarą pasivadinęs okodėl nesugeba parašyt savo vardo ir nei nuorodų nei kitų įrodymų nepateikia... Cha

matyt koks pseudo fotografas rašo kuris neišgali pasireklmauot todėl stumia ant kitų GĖDA
2013-01-23 13:00
to okodel
Kaip matote veikia raidės lietuviškos komentaruose, nes mes rašome su jomis. Patikrinkite savo kompiuterį - ar įsijungėte lietuvybę.

Straipsnis yra autorinis, redakcija garantuoja.
Jie dar kils klausimų - mielai atsakysime asmeniškai arba komentatuose.
Simona, ApieVestuves.lt
2013-01-23 11:33
Greta
:) Reda esam dėkingi už tikrai gerus patarimus ir nuostabią fotosesiją, smagu matyti, kad nestovi vietoje. Tikiuosi, kad visi būsimi tavo klientai liks tokie patenkinti kaip mudu su vyreliu :). Linkėjimai nuo Andrea :)
2013-01-22 22:19
okodėl
kazkokia keista nuojauta, kad isverstas straipsnis..
(ir kodel neveikia LT raides komentaruose? net nesinori rasyti..)