„Tugy“ aksesuarai išskirtiniams vyrams


VESTUVĖS UŽSIENYJE. KAIP?

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
„Nesu šiltų kraštų mėgėja ir vestuvių pajūryje neįsivaizduoju, tačiau mintyse kažkur šmėžuoja kitoks vaizdelis. Daug kas nori tuoktis pajūryje, tai labai populiaru ir yra daug informacijos. O mane domina vestuvės Niujorke, tačiau sunku susigaudyti, kokių dokumentų reikalauja valstybė santuokai įteisinti. Pasilikti ten neplanuojam, tiesiog būtų smagu susituokti Centriniame Parke. Aš esu amžina romantikė… “
Štai tokį laišką vieną dieną radau elektroninio pašto dėžutėje. Labai tikiuosi, kad tokių amžinų romantikų mūsų drėgnoje ir apsiniaukusioje Lietuvėlėje yra ir daugiau, o jei ir nėra – informaciją, kuria pasidalinsiu, galima pritaikyti plačiau.

Vestuvės Niujorke

Niujorkas – vienas didžiausių JAV miestų, priklausantis to paties pavadinimo valstijai. Kaip žinia, nors šalis viena, tačiau administraciniai vienetai joje savarankiški ir kiekviena valstija turi savus įstatymus. Taigi, norintys susituokti Niujorke būsimi jaunavedžiai pirmiausia turės užpildyti santuokos paraišką ir gauti leidimą tuoktis (marriage license). Leidimas išduodamas iš karto, tačiau susituokti galėsite tik praėjus 24 valandoms po leidimo išdavimo. Tam, kad susituoktumėte Niujorke, jums prireiks gimimo liudijimo ir paso (gimimo liudijimą patarčiau dar Lietuvoje išversti į anglų kalbą ir patvirtinti Apostile, kitaip jis negalios). Jei tai antra santuoka – ankstesnės santuokos negaliojimo įrodymų (jie taip pat turi būti išversti į anglų kalbą ir patvirtinti Apostile). Tuokiantis jums prireiks bent vieno liudininko. Be abejo, kiekvienas popierėlis turi savo kainą, o santuokos pageidaujamoje vietoje gali tekti laukti ilgai ir nuobodžiai. Atkreipkite dėmesį, leidimas tuoktis galioja 60 dienų, todėl vietą rekomenduoju rezervuoti iš anksto.
Grįškime prie laiško… Centrinis Parkas – vienas gražiausių ir žymiausių parkų visame pasaulyje. Jis tarsi ramybės oazė, apsupta dangoraižių, o tamsusis paros metas – visai netamsus. Visgi santuokos organizavimas jame poroms, kurios pačios JAV negyvena, gali būti tikras iššūkis. Kodėl? Pirmiausia dėl asmens, kuris jus sutuoks, paieškų, antra – parkas užima daugiau nei 3 kvadratinių kilometrų plotą, o vaizdingų vietų jame toli gražu ne viena ir ne penkios. Vietų, kur parke galėtų pabūti vestuvininkai be pašalinių, radimas – didelė mįslė, kurią esant Lietuvoj – ne taip lengva įminti.
Esu vestuvių be rūpesčių šalininkė, todėl laiško autorei ir kitoms Lietuvoje gyvenančioms poroms, norinčioms tuoktis kitoje šalyje, patarčiau kreiptis į vestuves pageidaujamoje vietoje organizuojančias agentūras. Patikėkite, jų devynios galybės. Šiais laikais įmanoma susituokti netgi kosmose. Paieškos kriterijai tie patys, kaip ieškant viešbučių (skaitykite „Vestuvės užsienyje. Kur?“) ir nepamirškite perskaityti atsiliepimų apie agentūras. Kodėl agentūros? Jums nereikės kvaršinti galvos dėl nuvykimo į santuokos vietą (o Centriniame Parke ir pasiklysti nesunku), nesijaudinsite, kad santuokos ceremonijos vietoje gali būti surengta iškyla ar švenčiamas vaikų gimtadienis, būsite tikri, kad jus sutuoks (kartais nutinka taip, kad jaunavedžiams atvykus į vietą, oficialus atstovas vėluoja arba visai neatvyksta). Be abejo, vestuves organizuojančių agentūrų paslaugos kainuoja, tačiau gražiausios akimirkos juk neįkainuojamos. Beje, peržiūrėkite Centrinio Parko nuotraukas… Skirtingu metų laiku kiekvienas parko kampelis turi savito žavesio.
Beje, net jei tuoktis Centriniame Parke neplanuojate, apsvarstykite piršlybų galimybę… Tokioms amžinoms romantikėms kaip laiško autorė, manau, tikrai paliktų įspūdį piršlybos Centriniame Parke su muzika, karieta ar dar velniai žino kuo. Fantazijai nėra ribų. Įdėtos pastangos dovanoja įsimintiniausias akimirkas, tik svarbu labai norėti…
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2016-02-21 14:18
jurate
Vestuviu organizatoriai Tenerifeje


https://m.facebook.com/Vestuviu-organizatoriai-Tenerifeje-667067326734229/
2013-01-30 23:08
to Aurelija
Aurelija, labai malonu, kad parasete. Rasa labai stengesi atsakyti i visus Jusu klausimus.
2013-01-30 17:33
Aurelija
Laaaabai dekoju uz Jusu varga, kad suradote viska ko prasiau..
Labai esu maloniai nustebinta, nes gan ilgokai laukiau sio straipsnio ir esu Be Galo Dekinga Jusu redakcijai uz visa informacija :)