Jaunikio ir mamos šokių 5-ukas pravirkdę nuotakas


MŪSŲ RELIGIJA SKIRIASI. AR TAI – PROBLEMA?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Jeigu religija arba konfesija skiriasi, kyla daugybė klausimų: kur tuoktis, ar teks priimti krikšto sakramentą, ar galima keisti apeigų tvarką, kaip ir kur klausytis kursų? Į aktualiausius klausimus ir bandysime rasti atsakymus. Kai kurie jų – gana netikėti...

Jeigu vienas iš būsimų jaunavedžių yra ne katalikas

Jei norite tuoktis Lietuvoje, pasirengimo santuokai reikalavimai vienodai taikomi tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantiems sužadėtiniams. Abu būsimi jaunavedžiai turi gauti krikšto liudijimą ir laisvo stovio pažymą. Pasirengimo santuokai kursus jie gali išklausyti (ir gauti atitinkamą liudijimą) Lietuvoje arba šalyje, kurioje gyvena. Jeigu nepavyksta lankyti kursų tik dėl to, kad nemokate kalbos, Santuokos sakramentui turėtų paruošti kunigas (prireikus, padedant vertėjui): priminti ir pamokyti pagrindinių tikėjimo tiesų. Jeigu vienas iš būsimų jaunavedžių yra ne katalikas, kunigas turi ją/jį supažindinti su katalikiškos santuokos tikslais ir savybėmis. Santuokos, kai vienas ar abu sužadėtiniai yra ne Lietuvos piliečiai, bažnyčioje gali būti laiminamos tik tuomet, kai jie jau yra sudarę civilinę santuoką.

Apeigose – skirtingų religijų bruožai

Jeigu Jūsų religijos skiriasi, teks gauti ir katalikų vyskupo leidimą. Šis leidimas svarbus tuo, kad būsimi jaunavedžiai suprastų mišrios santuokos atsakomybę, svarbą, reikšmę. Be to, šis leidimas suteikia galimybę šiek tiek pakeisti apeigas, t. y. jų metu panaudoti kitos religijos tuoktuvių apeigų bruožų.
Nesvarbu, ar žmonės išpažįsta vieną tikėjimą, ar kelis skirtingus, tuokiamasi tik vieną kartą (pavyzdžiui, arba Katalikų Bažnyčioje, arba mečetėje, arba kitoje numatytoje šventovėje). Jeigu norima, susituokus vienoje šventovėje, palaiminimo galima paprašyti ir kitoje, kitą tikėjimą išpažįstančiojo, šventovėje. Tačiau jeigu norite, įmanomas ir toks variantas, kad vienoje pasirinktoje vietoje dalyvautų skirtingų religijų ar konfesijų dvasininkai.
Tuoktuvių apeigose gali kilti problemėlių, susijusių su kalba (ją turi suprasti ne tik jaunavedžiai, bet ir jų artimieji). Tad kartais būna, kad apeigos vyksta dviem arba net trimis kalbomis. Nebijokite apie tai pasikalbėti su dvasininku, kad jis rastų Jums geriausią ir priimtiniausią variantą.

Ar krikštas – būtinas?

Daug žmonių mano, kad tuoktis Katalikų Bažnyčioje su kitą religiją išpažįstančiu arba nekrikštytu žmogumi yra negalima. Tačiau visgi yra atvirkščiai. Ne tik skirtingas religijas išpažįstantieji, bet ir nekrikštytas su krikštytu žmogumi bažnyčioje tuoktis gali. Jeigu vėliau norima, galima pasikrikštyti, priimti kitus sakramentus.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2011-01-24 14:07
soriuxe
na mums del baznycios nekilo problemu, nors as esu liuterone, o jis katalikas, tuoksimes mano baznycioje, nes kataliku negaletume jei ir noretume, o maniskeje jokiu kliuciu nera...... esame labai laimingi ir ruosiames vestuvem kurios jau liepa bus :)
2010-03-24 15:10
vidmante
nesusiduriau su tokia problema, patarti negaliu
2010-03-10 13:34
Agnyte
Va del to kriskto man klausimas iskyla. Nes as esu nekrikstyta, o busimas vyras krikstytas Kataliku baznycioje. Pas ka kreiptis del detalesnes informacijos siuo klausimu?