Kūrybingos Monikos ir Donato vestuvės


KĄ DARYTI, KAI VESTUVĖMS NEGAUNI TO, KO NORI?

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
2013 metų vasarą populiariausios vestuvių datos yra šios: 06 15, 07 27, 08 10 ir jos didenybė – populiariausia 2013 m. vestuvių data – 2013 08 24. Sulaukiame beprotiškai daug Jūsų užklausų su prašymais rekomenduoti renginio vedėjus, fotografus, šventės vietas ir kt., nes Jūsų norimi ir mylimi žmonės ar vietos jau užimti Jūsų šventės dieną. Matyt, norėdami išvengti tokių nusivylimų 2014 m. jaunavedžiai jau pradėjo rezervuoti šventės vietas, samdo planuotojus, vedėjus, DJ, ir fotografus.
Kaip pastebėjote, populiariausios vestuvių datos – vasaros šeštadieniai. Bet paskaičiuokime: per metus tuokiasi apie 16 000 žmonių, jei bent pusė jų tuokiasi vasaros šeštadieniais, turime 12 šeštadienių ir 666 žmones, kurie tuokiasi šiomis dienomis. Pagalvokime, kas vyksta su vestuvių rinka – šventės vietos, fotografai, vedėjai, planuotojai ir kiti, dirbantys vestuvių versle, net fiziškai negalėtų pakelti tokio darbo krūvio. Vadinasi, kas pirmesnis – tas gudresnis: turi geriausius vedėjus, fotografus, šventės vietą ir visa kita, ko labai norėjo ir apie ką svajojo, o kitiems lieka rinktis iš to, kas liko. O kartais lieka tikrai nekas… Kaip išvengti tokių situacijų?

Planuokite vestuves kuo anksčiau

Nors rekomenduojama šventę pradėti planuoti likus ne mažiau kaip metams iki vestuvių, daugelis porų pradeda planuoti likus devyniems mėnesiams arba pusmečiui, kiti susiplanuoja per kelis mėnesius. Optimaliausias laikas, kada pradėti planuoti, yra metai.
Rekomenduojama išsirinkus šventės datą iškart rezervuoti šventės vietą, fotografą ir renginio vedėją. Profesionalių fotografų ir renginio vedėjų užimtumas jau žinomas dar nė neprasidėjus einamajam sezonui, taigi lieka tik viena kita laisva data, dažniausiai, žinoma, jau nebe taip trokštami šeštadieniai. Jei lankėtės draugų vestuvėse ir matėte puikiai dirbantį vedėją – paprašykite jo kontaktų ir susitikite. Internete pastebėjote puikų fotografą, jis fotografavo jūsų draugus ir girdėjote puikių atsiliepimų – susitikite su juo kuo skubiau. Puikių švenčių vietų Lietuvoje nėra labai daug. Populiariausios labai greitai rezervuojamos ir jums lieka rinktis iš to, kas liko. O kas gi nori rinktis geriausią iš ne tokių trokštamų vietų? 

Tuokitės ne sezono metu

Daugelis vestuvių rinkos dalyvių patys tuokiasi ne sezono metu arba bent jau ne „populiariosiomis datomis“, pvz., ketvirtadieniais. Užsienyje vestuvės švenčiamos ir darbo dienomis. Žinoma, mūsų tradicijos kitokios nei Amerikoje ar Italijoje. Tuokdamiesi ne sezono metu jūs galėsite rinktis iš daugiau datų Santuokų rūmuose, Bažnyčioje galėsite rinktis jūsų norimą laiką, didelė tikimybė, kad šventės organizatorių, fotografų, vedėjų ir kitų kainos bus mažesnės. Vestuvių sezono metas prasideda balandžio mėnesį, o baigiasi rugsėjo pabaigoje. Visi kiti mėnesiai – ne vestuvių sezonas, ir jūs puikiai galite juos išnaudoti savo šventei. Pliusai: kainos mažesnės, nėra konvejerio, turite daugiau laiko ir didesnę pasirinkimo laisvę. Tik būkite atidūs planuodami vestuves gruodžio mėnesį – čia jau vėl sezonas ir kainos vėl kyla.

Pagalvokite apie vestuves penktadienį

Jei vis dėlto nusprendėte, kad vestuves norite kelti tik vasarą, nenusiminkite, kad jūsų norimą dieną viskas, apie ką svajojote, jau užimta. Pagalvokite apie datos perkėlimą. Daugelis porų išsirenka vieną vienintelę datą ir pagal ją viską planuoja. O ką daryti, jei planai žlunga, nes ir fotografas, ir vedėjas, ir vieta – viskas užimta? Gal šventei tiks penktadienis? ApieVestuves.lt skaitytoja Justina dalinasi savo patirtimi: „Mes su vyru gyvename užsienyje, vestuves planuojame kelti šią vasarą, svajojome apie rugpjūčio 24 d., bet kai prieš pusę metų pradėjome viskuo domėtis ir norėjome užsakyti – viskas jau buvo užimta. Turėjome išsirinkę vedėją, fotografą, vietą, planuotoją – visi sakė, kad tądien jau užimti. Iš pradžių labai nusivylėme, bet vėliau nusprendėme perkelti vestuves į 23 dieną. Maloniai nustebome: visi norimi šventės dalyviai buvo laisvi, o svečiams tik dar įdomiau po darbo dienos prisijungti prie mūsų šventės. Daugelis jų pasiims laisvus pusdienius, o kas negalės anksčiau, prisijungs per vakarinę dalį nuo 18 val. Juk seniai praėjo tie laikai, kai visi svečiai su jaunaisiais bėgiodavo ir fotografuodavosi visuose parkeliuose. Mes samdome fotografą, kuris fotografuos mūsų dieną ir mus abu, o vakare svečius įamžins kitas. Vedėją gavome puikų, su juo viską suderinome per skaipą. Grįžę į Lietuvą nuvyksime į šventės dvarą ir ten jau viską iki galo susidėliosime. Su visais pasirašėme sutartis, pervedėme avansus, dabar jaučiamės saugūs ir mąstome apie dviejų savaičių vestuvių planavimo atostogas Lietuvoje. Man keista, kai žmonės aukoja savo svajones dėl datos. Mums reikėjo laiko viską pergalvoti, bet tikrai nenorėjome rinktis bet ko, juk tuokiamės vieną kartą.“
Čia Jūsų šventė ir Jūs galite rinktis bet kurią dieną. Santuokų rūmai netuokia pirmadieniais, Bažnyčioje reikia derinti datas, tačiau viskas įmanoma. Tad nebijokite kelti šventės bet kurią savaitės dieną. Neskubėkite siųsti kvietimų, pagal etiketą užtenka svečius informuoti mėnesį prieš šventę, idealiu atveju du mėnesiai prieš vestuves.
Tikimės, kad šie patarimai Jums padės. Planuodami vestuves nepamirškite, kad tai Jūsų šventė, taigi viskas turi būti kaip norite jūs.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
10
Komentarai
2013-03-11 11:09
LaimingaNuotaka
Mes du laimingi ir isimyleje senokai svarstem apie vestuves, bet vis iki Rotuses nenubegdavome :) ir stai pries 2 savaites nunesem pareiskimus tuoktis :) ir data lengvai gavome - viena birzelio sestadienio popiete ir visa svente baigiame susiplanuoti per dvi savaites. Be stresu, be itampu. Nors Rotusej mus iskart "gasdinti pradejo, kad ojojoi kiek mazai jus laiko turit TIK 4 men" :)

Kai svajodavome apie savo svente, buvome issirinke 4 Kauno restoranus. Musu datai uzimtas buvo tik vienas, tad rinkomes is 3. Be to suzinojome apie nauja nuostabia tik nuo geguzes menesio atsidarancia vieta svesti vestuves - jei butume planave jas pries metus, tikrai tokios ypatingos vietos nebutume net zinoje.

Visa kita irgi be streso uzsakyta ir sudeliota. Ziedus nesam ryt juvelyrui gaminti - pagamins per menesi. Suknele jau irgi issirinkau. Fotografa issirinkome jauna berniuka, kuri matem ne viena karta dirbant. Tiesa, vestuviu jis nefotografaves ir mes siek tiek "rizikuojame", bet jo krikstynu, gimtadieniu ir kitu svenciu nuotraukos yra butent tokios, kokiumes norime.

Zodziu, musu mazas moralas - viska galima padaryti ir likus "tik 4
men" iki datos vasaros sestadieni. Tik reikia nebijoti improvizuoti ir svarbiausia, dziaugtis ne tik pacia svente, bet ir jos planavimu :) Sekmes visiems planuojantiems :)
2013-02-09 16:32
Vaiva
Daugelis nori tuoktis liepa bei rugpjuti. Tada kainos pacios didziausios ir nesvarbu ar uzsakysite 2014 ar net 2015 m.(dar daugiau galite moketi nes paslaugu teikejas nores apsidrausti del galimu ekonominiu pokyciu) Ir niekas niekam jokiu nuolaidu nedaro ir deretis beprasmiska.
As daryciau vestuves penktadieni arba net siaip viduryje savaites(pvz. siemet Zoline rugpjucio 15 d. yra laisvadienis ir iseina ketvirtadienis,tad nuolaida tai datai-garantuota nes beveik visi paslaugu teikejai taiko nuolaidas,vidury savaites. O jei kuris netaiko, tikrai atsiras kitas kuris taikys:) O susumavus visas nuolaidas sutaupysite povestuvinei kelionei.
2013-02-08 11:11
Egle
Vedeja, fotografa,Dj ir vieta uzsirezervavom 10-11men iki vestuviu ir visi norimi. Baznycia pries 8men. Kursai baznycioj jau beveik baigti nors iki sventes dar 6men. Profesonali sukuosenos ir grimo specialiste rezervuota! Uzsakyti patys geriausi musu datai ir norimam laikui. Is svarbesniu liko suknele :)
2013-02-08 11:11
Egle
Vedeja, fotografa,Dj ir vieta uzsirezervavom 10-11men iki vestuviu ir visi norimi. Baznycia pries 8men. Kursai baznycioj jau beveik baigti nors iki sventes dar 6men. Profesonali sukuosenos ir grimo specialiste rezervuota! Uzsakyti patys geriausi musu datai ir norimam laikui. Is svarbesniu liko suknele :)
2013-02-08 11:11
Egle
Vedeja, fotografa,Dj ir vieta uzsirezervavom 10-11men iki vestuviu ir visi norimi. Baznycia pries 8men. Kursai baznycioj jau beveik baigti nors iki sventes dar 6men. Profesonali sukuosenos ir grimo specialiste rezervuota! Uzsakyti patys geriausi musu datai ir norimam laikui. Is svarbesniu liko suknele :)
2013-02-07 22:10
Ince
mes vargais negalais gavom viska ka norejom tiek nervu kainavo kad jau buvau sugalvojus kad kitiem metam vestuves kelt.... zodziu pradedant baznycia negavom norimos, tai kuniga mylima vesimes i kita baznycia (kainuos zinoma tas), fotografas uzimtas buvo musu mylimas bet pasiimem kita (drebu kad tik nepavestu) grupe gros (sita lengvai gavom), DJ (lengvai gavom), su vedeju buvo kosmosas - pradejom skambinet lapkricio menesi, turejau 5 vedeju sarasiuka ir jie visi buvo uzimti, tada panika.... galvoju sakes bus.. bet vienas vedejas pasiule kito paslaugas susitikom visai patiko - manau kad viskas bus ok. su sventes vieta tai vargo vakariene buvo - norejom trakuose, o ten kelios vietos ir tos visos uzimtos tai pasiseke kad mes nuvaziavom i visas ir sakom jei netycia atsilaisvins - skambinkit, o mes patys ieskojom kitos bet nezinau kam dekoti musu viena geidziamiausiu vietu neteko vestuviu (pora issiskyre) tai mums atidave ta restorana esam laimingi iki negalejimo. dabar liko detales bet cia jau dzin
2013-02-07 22:05
Silva
mes mastom irgi apie vestuves ne per konvejeri - kam tuoktis vasaros sestadieni kai visi lipa ant galvos
2013-02-07 12:38
Erika
ai mes irgi tuoksimes kovo menesi siais metais = pigiau geriau maziau streso ir gaovm viska ko norejom
2013-02-07 12:35
Magdalena
ka zinau as tuoksciaus kad ir ketvirtadieni bet gi sveciams kita diena i darba ir uzkrauni zmonems galvos skausma. bet kaip mano mama sako reikia galvot apie save mes darom per mindaugines bet kiek zinau tai lb populiari data nes irgi sestadienis kai galvojom apie mindaugines galvojom bus ketvirtadienis koks. issirinkom mindaugines nes mano vyras mindaugas
2013-02-07 12:33
Skaiste
nenoriu zenytis ne vasara