2014 M. VESTUVIŲ PLANAVIMAS – AR NE PER ANKSTI PRADĖTI DABAR?

 
Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Sveikiname visus 2013 metų jau esamus ir dar tik būsimus jaunavedžius, labai džiaugiamės, kad per gražiausias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius – daugelis vyrų pasipiršo mylimosioms ir jie jau pradeda planuoti 2014 m. savo vestuves. ApieVestuves.lt redakcija kasdien sulaukia vis daugiau Jūsų laiškų su prašymais rekomenduoti šventės vedėją, vietą, fotografą, nuogąstavimų, ar ne per anksti pradedate planuoti ir kt. Į daugelį laiškuose užduodamų klausimų pasistengsime atsakyti šiame straipsnyje. Šiandien apie 2014 m. vestuvių sezoną kalbamės su vestuvių planuotoja Laura Vagone, renginio vedėju Mindaugu Krasausku, fotografu Eigirdu Scinsku ir „Tony resort“ pardavimų vadybininke Arneta.

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė, „Lapės vestuvės“

Labai didelio suaktyvėjimo dėl 2014 m. nejaučiu, bet tikrai jau turiu užsakymų kitai vasarai. Ir užklausų, turiu pasakyti, tikrai daugiau nei per visus praėjusius sezonus. Dauguma dar tik tyrinėja pasiūlą, bet, kaip minėjau, jau yra patvirtintų užsakymų.
Anksčiausiai vestuves pradeda planuoti poros, kurių vienas ar abu gyvena užsienyje. Tai yra logiška: žmonės negrįžta į Lietuvą labai dažnai, tad planavimas šiek tiek išsitęsia laiko prasme. Mišrios poros dažnai anksčiau pradeda planuoti vestuves, nes užsienio šalyse kitokios planavimo tradicijos: jie daug anksčiau pradeda viską užsakinėti, siekdami gauti geriausias įmanomas paslaugas. Lietuvoje situacija darosi panaši: patogią, gražią vietą, gerą fotografą, vedėją siūlyčiau užsakyti iš karto, kai tik apsisprendžiate dėl vestuvių datos.
Gyvenimas nestovi vietoje. Per metus daug kas gali pasikeisti, bet tvirtai apsisprendus, manau, kuo anksčiau pradedi planuoti vestuves, tuo ramiau joms artėjant. Ir, pasikartosiu, galima gauti norimas paslaugas, o ne tas, kurios liko. Be to, lieka daugiau laiko kontempliavimui vestuvių stilistikos tema, nereikia karštligiškai naršyti internete, galima ramiai kurti savo šventę. 
Nežinau, ką ir patarti. Iš anksto planuojantys jaunavedžiai yra šaunuoliai, kad planuoja savo gyvenimą. Galėčiau tik perspėti, kad nereikėtų pykti, kad kažkas Jums neatrašys laiškų itin greitai per šį vestuvių sezoną. Aš asmeniškai net neatsiliepiu į artimų žmonių telefono skambučius, jei prieš akis itin darbingas ir intensyvus savaitgalis su ne vieneriomis vestuvėmis. Kadangi turit sočiai laiko, patarčiau paskaityti vestuvinių žurnalų, tinklaraščių, pasirankioti idėjų bei patarimų, kaip susiplanuoti šventę, kad ji keltų tik teigiamas emocijas.

Renginio vedėjas Mindaugas Krasauskas

Į vestuvių rinką pasukau prieš septynerius metus, kaip tik tuo metu jaunųjų poreikiai keitėsi – nebereikėjo piršlių, atsirado vedėjų paklausa. Rinka labai keičiasi – anksčiau renginio vedėjus rezervuodavo likus pusei metų, o pastaruosius kelis metus pastebiu, kad jaunieji vis anksčiau užsisako vedėjus, pvz., 2010 m. dar užsakydavo likus pusei metų, o nuo 2011 m. prasidėjo aktyvūs užsakymai likus metams ir daugiau iki vestuvių. Ką pastebiu šiemet? Kad iškart po Naujųjų suaktyvėjo jau 2014 m. būsimi jaunavedžiai. Kodėl taip nutiko? Manau, kad būsimų jaunųjų elgseną keičia Facebook’as, forumai ir netgi šis straipsnis. Socialinėje medijoje jie laisvai dalinasi savo patirtimis, įspūdžiais, vestuvių planavimo džiaugsmais ir rūpesčiais. Visa ši informacija lieka ateities jaunavedžiams. Perskaitę tokią informaciją žmonės natūraliai ima elgtis pagal rekomendacijas ir ankstina vestuvių planavimą. Šiuo metu aktyviai susitinku su 2014 m. jaunavedžiais, jiems dažniausiai iki vestuvių likę pusantrų metų ar daugiau. Nemanau, kad tiek laiko yra per anksti planuoti savo vestuves, juk pats planavimas yra malonus procesas. Patarčiau kuo anksčiau susitikti su renginio vedėju – pabendrauti, papasakoti savo šventės viziją, išgirsti pasiūlymus ir rezervuoti. Taip jūs būsite saugūs, kad jūsų šventę ves būtent tas žmogus, kurį Jūs išsirinkote, o ne tas, kuris liko.

Fotografas Eigirdas Scinskas

Kadangi dirbame ne tik Lietuvoje, juntame ganėtinai didelį susidomėjimą ir užklausų pateikimą dėl 2014 metų vestuvių sezono. Kol kas dar neturime rezervuotų datų, dažniausiai pagrindinis rezervavimo srautas prasideda vasaros–rudens mėnesiais.
Taip, susidomėjimas kainų pasiūlymais ir laisvomis datomis jaučiamas. Ir pastebėjome, kad kiekvienais metais vis anksčiau rezervuojamos populiariausios datos (ypač rugpjūčio mėn.). Tam įtakos daro atstumas, noras suplanuoti didelę gražią šventę, užsakyti tai, kas norima, o ne kas likę tai dienai. Labai dažnai jaunieji numato tik vieną planuojamų vestuvių datą, nepasilieka alternatyvos perkelti datą, jeigu norimas profesionalas, ceremonijos ar šventimo vieta jau rezervuota.
Priežastis paprasta – iš anksto užsakius būsi užtikrintas, kad vestuvių šventė bus įamžinta ar suorganizuota žmogaus, kurio darbais žavimasi. Lietuvoje, kitaip nei daugelyje kitų šalių, įprasta vestuvių šventę daryti šeštadieniais, deja, per sezoną šeštadienių ne daugėja, o tik „mažėja“, taigi gauti norimą datą vis sunkiau. Todėl dažnai klientai klausia, kokios datos pas mus dar laisvos, ir taip derinasi prie mūsų užimto grafiko.
Ilgas planavimas nebūtinai reiškia, kad pavyks surengti gražią šventę. Mūsų patarimas – kreiptis į vestuvių planuotojas, išsirinkti norimų profesionalų paslaugas ir su pasimėgavimu džiaugtis sužadėtinių statusu. Taip pat linkime meilės ir pasitikėjimo bei supratimo poroje.

„Tony Resort“ – vieta vestuvėms

2014 metų jaunavedžių suaktyvėjimo kol kas nejuntame. Sekant praėjusių kelių metų tendencijas, greičiausiai pavasarį–vasarą sulauksime pirmųjų 2014 metų užklausų. Paprastai potencialūs užsakovai domisi kainomis, apgyvendinimo galimybėmis, laisvomis datomis. Pasirašyti sutartį ir sumokėti avansą skuba užsienyje gyvenantys jaunavedžiai, nes į Lietuvą grįžta kelis kartus per metus.
Pastebime tendenciją, kad jaunavedžiai pradeda planuoti vestuves kuo anksčiau – metus ar pusantrų prieš vestuves. Manau, jog jaunavedžiams svarbiausia yra pasirinkti norimą vietą ir suderinti datą, kad galėtų ramiai planuoti toliau: fotografo paslaugas, muzikantus ir pan. Nors būna ir tokių, kurie rezervuoja vietas likus keletui mėnesių iki vestuvių. Šiuo atveju papildomos įtampos išvengti yra sunku – siūlomos tik likusios laisvos vietos, dažnai pasirenkamas laisvas likęs, o ne norimas renginio vedėjas, fotografas ir pan. Paprastai didesnės vestuvės pradedamos planuoti prieš gerus metus, mažesnės – prieš kelis mėnesius. Kartais užtenka ir ramios šventinės vakarienės šeimos ir artimiausių draugų rate.
Ankstyvas planavimas yra pagirtina – galima viską ramiai ir be streso derinti, nelieka „paskutinės minutės“ darbų ir rūpesčių. Taip pat lieka laiko naujų idėjų paieškoms.
Patariame turėti svajonių vestuvių viziją, paklausinėti patarimų ir rekomendacijų, panaršyti internete, ypač forumuose, kuriuose gausu diskusijų ir informacijos tiek apie renginio vedėjus, tiek apie šventės vietas. Taip pat rekomenduočiau kuo anksčiau pradėti ieškoti vietos ir vedėjo, kad liktų kuo daugiau laiko pasiruošimui ir norų įgyvendinimui.

„Vamp“ mados namų dizaineris Arvydas Videika

Keista, bet kitaip nei anksčiau domėjimasis ateinančiu sezonu jau prasidėjo. 2014 m. jaunavedžiai daugiau domisi vieta, kur švęsti, vedėju, aišku, fotografu. Deja, žmonės negali būti vienu metu dvejose vietose, su suknutėmis kiek kitaip – laiku užsakius tai pačiai dienai galime pasiūti ir 10, ir 20 nuotakų suknelių, todėl būtina prieš 3–5 mėnesius atvykti ir aptarti modelį, audinius, kuriuos reikėtų užsakyti, ir pan. Tačiau taip, turime jau nuotakų 2014 metams, kadangi jos gyvena užsienyje ir viską planuoti turi labai iš anksto. 
2014 m. nuotakos domisi ir kainomis, bet vis dažniau domisi proceso eiga, kiek užtrunka siuvimas, kiek primatavimų reikia, prieš kiek laiko užsakyti – juk šią informaciją visada pravartu žinoti, kaip ir tai, ką mes siūlome – ateiti ir pamatyti suknutes bei jų kokybę gyvai, pačiupinėti skirtumą tarp šilkų ir dirbtinių pluoštų, kad ir atsirinkti tinkantį siluetą, o buvo atvejų, kai nuotakos nuogąstaudamos, kad gali nelikti BŪTENT šių nėrinių, užsakydavo suknelę, kadangi esame ne fabrikas ir atsivežame vos 2–4 suknutėms išskirtinio dekoro, pvz., praeitą savaitę gavome čekiško krištolo dekoruoto diržo vos 2 metrus. 
Pernai jau pastebėjome, kad vis dažniau vestuves planuoja ne tik einamojo sezono, bet ir ateinančio sezono nuotakos. Dauguma – emigravusios nuotakos, pagal pas mus užsisakiusias nuotakas per 2012 metus galiu pasakyti, kad 60 procentų jų gyvena jau ne Lietuvoje... deja, todėl ir planavimas prasideda iš anksčiau – visgi mažai kas turi galimybę dažnai grįžti. Antra, pasikartosiu, bet yra paslaugų tiekėjų, kurie tiesiog negali būti dvejose vestuvėse tą pačią dieną, o juk vestuvių sezonas toks trumpas.
Manau, priklauso nuo vestuvių dydžio ir norų. Kuo jie didesni, tuo anksčiau reikėtų pradėti, juk Šešuolėlių dvaras vienas Lietuvoje, „Rolls Royce“ irgi vos keli, žymesni atlikėjai, jų koncertai taip pat suplanuoti. Bet manau, kad 8 mėnesiai iki vestuvių yra minimalus laiko tarpas, kada reikėtų pradėti planuoti. Mieli jaunavedžiai, jūs net neįsivaizduojate, kiek yra smulkmenų, apie kurias dažniausiai nepagalvojate pradžioje, o vėliau būna tiesiog chaosas – puikiai tai jaučiame, nes primatavimai likus mėnesiui iki vestuvių būna patys „pačiausi“: nuotakos telefonas netyla, iškyla krūva iššūkių – kirpėja išvažiuoja į seminarą, tortas netelpa į lengvąją... negano to, juk vasara ir reikia šaldytuvo, batelius atsiuntė rožinio atspalvio, o galiausiai dar pasikeitė pamergių skaičius ir jos netelpa prie stalo... Baigdami norime palinkėti „neperdegti“ ir visgi nepamiršti, kad norai kai kada keičiasi. 

Pabaigai patarimai

  1. Pradėkite planuoti kuo anksčiau.
  2. Išsirinkite kelias datas savo šventei ir jas rezervuokite Bažnyčioje ir/ar Santuokos rūmuose.
  3. Išsirinkę datą iškart rezervuokite šventės vietą, vedėją, fotografą, kitus atlikėjus.
  4. Visa kita galite pradėti planuoti likus 9 mėnesiams ar pusei metų iki vestuvių.
  5. Rinkitės tik tai ir tuos, kas Jums tinka ir patinka, o ne tą, kas liko.
  6. Na, o jei vis dėlto negauni to, ko trokšti vestuvėsms, rekomenduojame perskaityti šiuos patarimus.
Tikimės, mūsų pašnekovų mintys ir patarimai atsakė į visus Jūsų klausimus. Jei dar tokių liko, lauksime laiškų redakcija@apievestuves.lt
Gražaus Jums planavimo
Kada ir kaip planuoti vestuves (atsisiųskite nemokamą gidą)
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
13
Komentarai
2013-02-10 19:28
Vaida
musu vestuves vede Mindaugas jau po pirmo susitikimo mes su vyru supratom kad cia tas zmogus kuriam patikesim savo sventes vakara ir neapsirikom. jo ir jo dj komanda superine. vestuviu vakaras buvo super dar ir dabar jau po metu po vestuviu musu sveciai prisimena Mindauga. rekomenduoju labai visiems kurie iesko subtilaus taktisko vedejo be poslu bairiu ir nesamoningu raginimu gerti. Jei norit kad jus svente butu grazi linksma subtili - Mindaugas jums pades.
2013-02-07 22:14
Kiskutis
musu 2013 m vestuves bet planavom pusantru metu ir nesigailim kai visi dabar stresuoja nes vedeju ir fotogragu neber mes turim ko norejom. aisku ne pagal straipsnio patarimus padarem viska :DDD nes pirmiausia suknele issirinkau bet gi cia maloniausias dalykas. esu laiminga nuotaka nes viska turim o mano drauges stresuoja nes neranda na kaip sakoma kad pirmesnis tas gudresnis
2013-02-07 22:09
Inga
Pritariu Gretai. Mes abu gyvenam UK ir 2014 vestuves jau pradejom planuoti. Kolkas nieko dar nesam uzsisake, bet keleta variantu issirinkom, tik reikia grizti i Lietuva apziuret/susitikti. Gyvenant uzsienyje (beje zmones cia vestuves bent jau pries 2 metus min organizuoja:)gan sunku susiorganizuoti viska ir tikrai nenoriu stresuoti kai paskutine minute niekas nesigauna. Manau kada pagrindiniai dalykai suorganizuoti, rami galva, sau tik lauki ir smulkmenom uzsiemi :)
2013-02-07 22:00
Greta
musu draugai sios vasaros vestuves pradejo planuoti pries metus ir ka - nieko negaov ko norejo. kai pasiklausem keliu tokiu istoriju mes savo 2014 m vestuviu pagr taskus jau susidejom - turim vedeja, restorana, fotografa ir video, ieskau planuotojos nes UK gyvenam
2013-02-07 21:58
Sodybos vadovė
Truputėli per anksti :) Nors šiam sezonui (2013 m.) jau beveik viskas užimta, tačiau sekančiam sezonui dar užsakymų nepriimčiau. Bent jau vasaros reikia sulaukti. Tačiau jau ir 2015 m. užklausa buvo :)
Per tiek laiko visko gali įvykti! Viskam savas laikas :)
2013-02-07 12:37
Silva
naaaaaa mes keitem siu metu savo vasaros vesutviu data nes viskas ko norejom buvo uzimta. pradedant grupe baigiant vieta is pradziu labai nervinaus bet dabar kai pagalvoju aciu dievui kad rinkaus is to kas liko kaip cia raso o gavau viska ko norejau... kai darai penktadieni lengviau viskas - kai kas net kainas pamazino
2013-02-07 12:33
As
ooo Lape musu planuotoja :) planuoja musu vestuves sia vasara :) rekomenduoju visiems
2013-02-07 12:01
Vejune
musu bus 2014 bet ka tik pasipirso per kaledas ka jau pradet uzsakinet viska? mes dar suzadetiniais jauciames...
2013-02-07 12:00
Milka
as suknele is Vamp jau uzsisakiau nors net datos neturim 2014 vestuves :D zinom kad vasara arba pavasari
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS