Idėja vestuvių meniu: „Dîner en Noir“


KĄ DARYTI JEI BŪSIMOJI ANYTA KIŠASI PER DAUG?

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
1. Sveiki, su vyru planuojame vestuves. Tačiau mano būsimoji anyta viską sprendžia pati: koks vedėjas mums tinka; kur švęsime; kada; kas fotografuos ir t. t. Aš bandžiau vyrui sakyti, jog man nepatinka, kad mano vestuves planuoja ji, tačiau jis atsakė, kad reikia vertinti jos pagalbą ir jis negali savo mamai sakyti, kad ji liautųsi, nes jis – vienturtis sūnus. Bandžiau pati su ja kalbėti, tai ji apsiverkė ir išvadino mane nedėkinga. Man pradeda atrodyt, kad ne aš teku, o ji. Myliu savo vyrą, bet negaliu pakęsti jos kišimosi. Ką ir kaip sakyti jiems abiem? (Lina, 26 m., Vilnius)
Jūsų vyro ir jo mamos santykis yra nusistovėjęs per daugelį metų, tad jo mamos vadovavimas jo vestuvėms jam tikriausiai atrodo visiškai normalus ir priimtinas veiksmas kaip normali jų santykių tąsa. Tačiau jūsų tokie santykiai netenkina. Žiūrint iš jūsų pozicijos, anyta atlieka pernelyg reikšmingą vaidmenį jūsų naujosios šeimos gyvenime. Tačiau vargu ar galite tikėtis, jog šio pokyčio imsis jūsų vyras, jam tokia situacija tikriausiai yra pakankamai įprasta ir komfortiška. Šį pokytį į jūsų šeimą tikriausiai turėsite įnešti jūs pati. Kas, be abejo, nebus lengva, kuo jau pati sugebėjote įsitikinti. Nuo ko galėtumėte pradėti brėžti aiškias anytos įtakos ribas, tai įvertinusi anytos pastangas ir padėkojusi jai už jas, ramiai, aiškiai ir nedvejodama išsakykite savo poziciją ir aiškiai įvardinkite, kuriuos klausimus ketinate spręsti pati ar tik dviese su vyru. Be abejo, anyta ir šiuo atveju gali pulti į ašaras, tačiau nepasiduoti jos ašaroms ir kitoms tokio pobūdžio manipuliacijoms tikriausiai yra vienintelis kelias link tam tikro aiškumo jūsų santykiuose su anyta įvedimo. Jei savo pozicijos laikysitės tvirtai, anksčiau ar vėliau anytai teks susitaikyti su tuo, jog jos sūnus jau užaugo ir kuria savo atskirą šeimą.
Kalbėdama su vyru taip pat pradėkite nuo jo supratimo, kokia svarbi jam yra mama, jos požiūris ir pagalba. Tačiau išdrįskite ramiai ir aiškiai išsakyti, kiek jo mamos pagalba jums atrodo priimtina, o kur ji jau peržengia tam tikras ribas ir verčia jus jaustis nemaloniai. Ir pokalbyje su vyru pasistenkite būti tvirta, kuo tvirtesnė būsite, tuo labiau jumis patikės ir jus išgirs jūsų vyras, kad tai, ką sakote iš tiesų yra svarbu.
2. Laba diena, mano vyras jau metus dirba Anglijoje, o aš esu Lietuvoje. Tuoksimės po penkerių metų draugystės, tačiau vestuvėms viską darau aš. Su juo kasdien kalbamės telefonu ir internetu, jis visus klausimus nuleidžia abejingai. Man atrodo, kad jis jau nebenori tuoktis. (Auksė, 25 m., Kaunas)
Tai, ką rašote, rodo, jog jau tikrai atėjo laikas jums susitikti ir žiūrint vienas kitam į akis išsakyti, kaip ir kuo jūs gyvenate, ko viliatės, ko tikitės. Svarbu jums būtų nuoširdžiai pasidomėti jo jausmais, išklausyti, kokią ateitį jis mato, kas jam rūpi, kas jį džiugina, kokius jausmus jam kelia vedybų faktas. Kalbant labai svarbu ne kaltinti, o iš tiesų klausyti.
Panašu, jog kiek atitolote būdami toli vienas nuo kito, tad ir jūsų dabartinės aktualijos, kuriomis gyvenate, pradėjo skirtis. Pamėginkite suprasti tai, kas šiuo metu aktualiausia jūsų būsimam vyrui. Gal to taip pat trūksta jūsų pokalbiuose, kaip ir jums jo domėjimosi jūsų vestuvėmis?
3. Mes laukiamės vaikelio, nunešėme pareiškimus tuoktis Bažnyčioje. Kunigas paklausė, ar laisva valia tuokiamės, atsakėme, kad taip. Tuomet jis paklausė, ar nesilaukiame. Kai gavo teigiamą atsakymą, liepė gerai pagalvoti, ar tikrai norime tuoktis dabar. Prieš sužinodami apie vaikelį jau metus vis kalbėdavomės apie vestuves, man jis yra pasipiršęs, tačiau kai išgirdo iš kunigo šį „prašymą pagalvoti“ jis ėmė dvejoti ir spausti mane tuoktis „kada nors“. Aš to tikrai nenoriu – man kūdikio gimimas tikrai nieko nepakeis. Nesuprantu, ar mane čia hormonai jau veikia, ar vyras suabejojo paskatintas kunigo? (Ingrida, 27 m., Vilnius)
Panašu, jog kunigo klausimas sukėlė jūsų draugui abejonę tuo, ką jis laikė savaime suprantamu privalomu dalyku. Iš tikrųjų, tame, kad suabejojo, galima įžvelgti ir labai pozityvią pusę. Santuoka yra tikrai labai atsakingas žingsnis, tad, jei jūsų vyras mąsto prieš žengdamas šį žingsnį, sveria visus už ir prieš, yra tikrai gerai. Tai padės jam nebeabejoti galutinai priėmus sprendimą. Be to, jo abejonė yra gera proga jums susėsti ir nuoširdžiai pasikalbėti, kaip jūs matot jūsų ir jūsų vaikelio ateitį? Kas jums neduoda ramybės ateityje? Ko bijote? Ką jums ir jam reiškia santuoka? Ką jam reikštų tai, jei jūs nesusituoktumėte? O ką tai reikštų jums? Pamėginkite kalbėtis nuoširdžiai, vengdama kaltinimų ir jo spaudimo. Pamėginkite iš tiesų jį išgirsti ir nuoširdžiai išsakyti, kaip jaučiatės pati. Toks pokalbis, o dar geriau, jei jų būtų ne vienas, padės jums labiau priartėti vienas prie kito. Ir nesvarbu, galiausiai tuoksitės ar ne, padės jums tapti tvirtesne pora.
4. Draugavome šešerius metus, šiemet jau turėjo vykti vestuvės. Užstatai sumokėti, viskas išrinkta, kursai išklausyti – o štai vieną dieną būsimas jaunikis supanikavo ir sako: viskas, gal dar nesituokiam. Klausiau jo, kodėl? Jis nieko normaliai neatsakė, tik sako: dar pagyvenam taip pat. Aš nenorėjau, todėl inicijavau skyrybas. Praėjo kelios savaitės po šio įvykio, jis jau keliais nori grįžti. Kartais širdis suvirpa, tas pažįstamas gyvenimo skonis sujaudina, norisi viską mest ir grįžt, bet kita pusė verda – jei jau vienąkart suabejojo ir nutraukė vestuves, tai kas bus toliau? (Natalija, 24 m., Šiauliai)
Tai, kad jūsų draugas supanikavo prieš vestuves tikrai nereiškia, kad jis negali būti puikus sutuoktinis. Tai tik reiškia jo jausmus, baimes, nepasitikėjimą savimi, neužtikrintumą. Be abejo, tai sukėlė jums didelį nepasitikėjimą juo, tad, tikriausiai vedina emocijų priėmėte kategorišką ir nelankstų sprendimą. Tačiau ar tai ką nors iš esmės išsprendė? Ar dabar esate iš tiesų laimingi? Panašu, kad ne visai. Pastaruoju metu abu pasielgėte labai emocionaliai, jis – išsigąsdamas vestuvių, jūs – nutraukdama santykius. Tačiau ar tikrai abu to norite? Ar aprimus emocijoms abiem šie sprendimai atrodo teisingi? Kai laikotės kategoriškos pozicijos, sunku išlikti jautriai, atjaučiančiai, suprantančiai, palaikančiai, kas ilgalaikiuose santykiuose yra ypač svarbu. Pamėginkite pasikalbėti, išsikalbėti, išsakyti ir išklausyti. Tikriausiai yra daug dalykų, ko vienas kitam neišsakėte, kas daug ką jūsų santykiuose gali pakeisti.
Turite klausimų psichologei? Rašykite redakcija@apievestuves.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2013-02-21 11:09
Cha
nu ir anyta turi toji mergina :D uzjauciu