Nuotakos galvos papuošalai 2014


IDĖJOS SVEČIŲ FOTOSESIJAI

Fotografas Reda Ruželė www.redaruzel.com
Planuodami vestuvių dieną ir jos fotografavimą dažniausiai norime bendros nuotraukos su svečiais prie bažnyčios bei svečių nuotraukų pokylyje su jaunavedžiais. Šįkart siūlau apsvarstyti kitą galimybę – originalias, žaismingas, romantiškas temines svečių fotosesijas. Tai ne tik puikus būdas įamžinti Jums brangius žmones Jūsų vestuvių dieną, bet ir puiki pramoga Jūsų iš fotosesijos grįžtant laukiantiems svečiams.

Fotografo patarimai

  • Prieš vestuves svarbu perspėti svečius, kur ir kada jie bus fotografuojami su jaunavedžiais. Tokiu atveju svečiai žino, ko tikėtis, gali susiplanuoti savo laiką vestuvių dieną ir jiems tikrai nėra būtina važinėtis kartu su jaunaisiais, kad būtų nufotografuoti. Dažnai dėl pokylio pradžios labai ribojamas jaunųjų laikas, skiriamas fotosesijai. Visada prioritetą skiriu jaunųjų fotosesijai, nes tai jų šventė ir jie yra svarbiausi.
  • Gražiausios svečių nuotraukos išeina jiems apie tai net nenutuokiant, labai mėgstu tiesiog pagauti natūralias akimirkas, kol visi po ceremonijos bažnyčios kiemelio šurmulyje sveikina jaunuosius ir smagiai leidžia laiką kartu. Žinoma, tuomet reikia sugalvoti veiklą.
  • Puiku, jei svečių fotografavimui jaunieji skiria specialiai tam paruoštą vietą, tuomet nuotraukos išeina ne tokios nuobodžios ir daug įvairesnės. Galimi įvairūs rakursai. Pasitelkus tam tikrą atributiką, galima išgauti įvairius charakterius. Tokias nuotraukas visada bus smagu vartyti ir prisiminti savo ar draugų vestuvių dieną. Tokios incenizuotos fotosesijos reikalauja ne tik įvairių dekoracijų, bet ir techninio pasiruošimo – šviesdėžių ar skėčių, reflektorių ir pan.

Idėjos

  • Fotosesija su burbulais (pompomais): nedažnai svečiai nejaukiai jaučiasi, kitaip tariant, neturi, kur dėti rankų. Puikiai vaizdą pagyvins ir svečius drąsiau jaustis privers prie vestuvių dekoro spalvų ar temos priderinti popieriniai pompomai. Jei tai ne Jūsų stilius, pompomus keiskite gėlėmis, puodeliais, laikykite nuotraukas ar jų rėmelius, naudokitės kitomis dekoro detalėmis.
  • Fotosesija su užrašais: žaismingos lentelės su tam tikromis šmaikščiomis arba romantiškomis frazėmis Jūsų svečių rankose suteiks fotografijoms prasmės, žaismingumo ir gyvybės. (Pvz., po vieną žodį ant skirtingų lentelių užrašyta frazė: „Ir gyveno jie ilgai ir laimingai.“)
  • Atributika: vėduoklės damoms, dailūs nerti skėčiai, rėmeliai, netikros lūpos ar ūsiukai, sparnai ir t. t. Visa tai tinkamai priderinus prie vestuvių tematikos ir pobūdžio pavers nuotraukas daug įspūdingesnėmis ir vaizdo efektingumas taps garantuotas.
  • Aksesuarai: didžiuliai akiniai, skrybėlės, perukai ir kiti šmaikštūs aksesuarai padės atsiskleisti Jūsų svečiams kitame amplua. Visa tai, kas nutolina mus nuo formalumo ir rimtumo, padeda atsipalaiduoti, pralinksmėti ir nuoširdžiai mėgautis švente.
  • Sustojimo ir pozavimo būdas: įprastas išsirikiavimas bendrai nuotraukai niekada nesuklaidins, tačiau norintiems ko nors įdomesnio siūlau paprašyti savo fotografo išrikiuoti svečius įvairiomis formomis, tarkim, kad ir jaunųjų inicialų forma. Beje, pozavimą sugalvoti bendrą. (Pvz., pirmas planas – jaunųjų rankos, sudariusios širdelę, antras planas – širdelėje sustoję svečiai, besibučiuojantys svečiai; arba pirmas planas – besibučiuojantys jaunieji, antras planas – akis užsidengę svečiai ir t. t.).

Fotoerdvė lauke

Visais metų laikais gamta dovanoja mums nuostabius peizažus – pasinaudokime jais. Pavasarį po žydinčia vyšnia pasistatykime provanso stiliaus baltai dažytą metalinį staliuką ir dvi kėdes. Ant staliuko pamerkite savo vestuvinę puokštę ar svečių dovanotas vakaro gėles. Vasarą dailų medinį suolą su atlošu nuneškite tiesiai į žydinčią pievą, tegul saulė ir gėlių spalvos išmargina vestuvių fotoalbumą. Rudeniop fotografuokitės prie obels su raudonais obuoliukais. Skėtis ir rudeninis derlius suteiks nuotraukoms jaukumo.

Fotoerdvė viduje

Jei netinkamos oro sąlygos, sveikinimai fotografuojami viduje. Žinoma, galite fotografuotis įprastos sienos fone, tačiau daug dailiau atrodys specialiai įrengtas fotokampas. Kaip jį įsirengti? Visų pirma, žinoma, jis turėtų derėti prie Jūsų vestuvių tematikos ir dekoro spalvų bei detalių. Dailiu savo vestuvių koloritą atitinkančiu audiniu papuoškite nedidelę dalį sienos, suklostuokite audinį taip, kad atrodytų tikrai gražiai. Pastatykite sofą arba fotelį, pritaikykite pamušalo spalvą ir raštus prie bendro vestuvių dekoro, virš sofos gali kabėti lentelė su dailiu šriftu užrašytais Jūsų vardais. Jei norite teminės fotosesijos, šalia pasidėkite atributų ir aksesuarų, kuriuos minėjau anksčiau, tegul svečiai juos renkasi savo nuožiūra. Jei visa tai Jums atrodo sunkiai įgyvendinama, pasitelkite į pagalbą profesionalus, t. y. vestuvių dekoratorius, stilistus, kurie viską padarys už Jus.
Būkite originalūs, kiek įmanoma labiau suasmeninkite savo šventę, tada ji tikrai bus vienintelė ir išskirtinė. Tegul kiekviena smulkmena, kiekviena detalė būna reikšminga ir prasminga. Tegul nuotraukos būna tokios, kokių norite Jūs. Tegul svečiai būna atsipalaidavę ir linksmi. Tegul netrūks Jūsų šventėje geros nuotaikos.
Fotografė Reda Ruželė

Idėjų svečių fotosesijai ieškokite Loveit.lt albume

Sėkmės!
 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
15
Komentarai
2013-02-27 10:48
niam niam
nereikia persistengti iš svečių daryti klounus. Taip sakant "simple the best". Galima viską subtiliai pateikti. O visi šitie išsidirbinėjimai.... Šiandien gal ir originalu ir gražu, nors jau ir tai pradeda atsibosti. Už penkių metų manau tai atrodys neskoninga ir keista. Kaip pvz jaunoji ant jaunikio rankos, prieš 10 metų bumas buvo, madinga ir etc. O dabar?
2013-02-24 09:07
Monika
labai originalu
2013-02-22 17:34
Kristina
labai grazu
2013-02-21 12:55
Jurga
kaip pas mociute kaime ;-) labai jauku
2013-02-21 12:22
migle
pasakiskai grazu
2013-02-21 10:29
Fausta
mes darem sia vasara fotokampa :) mums padare viska fotografe su komanda dekoratoriu.pasakiau ko noriu ir kai pamaciau net oro pritruko - ziauriai graziai buvo net perlenke mano lukescius
2013-02-21 10:27
Feja
grazios idejos tik man nesinori paciai daryti fotokampu gal zinot kas daro juos?
2013-02-20 23:07
Ieva
kaip nuostabu, tiesiog tobula
2013-02-20 21:59
Aistė
kokios emocingos nuotraukos. super :-)
2013-02-20 20:32
Sandra
daug naudingos informacijos perskaiciau