Papuošk savo šventę gėlių siena!


R. KALINKINO PATARIMAI JAUNIKIAMS

Fotografas Darius Gražys
Belaukdami naujo vestuvių sezono 2013 m. kalbamės su dizaineriu Robertu Kalinkinu apie lietuvaičių stilių, jo paieškas, naujus ir įdomius sprendimus jaunikio aprangos kode. Taigi apie viską iš pradžių. 

Kokius pastebite jaunikius Lietuvoje? Kaip jie atrodo kartu su nuotaka? Kas jums patinka? Kas nepatinka?

Mus aplanko žmonės, linkę išsiskirti, tad ir į rūbus jie žiūri ne tik kaip į šventinį apdarą, tačiau kaip į galimybę parodyti tam tikrą savo būdą ar charakterį. Porai visada svarbu, kaip jie atrodo kartu, tad abiejų apranga derinama tarpusavyje. Aš džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių nori nustebinti savo draugus ir renkasi įdomesnes faktūras ir kirpimus.

Kaip, anot Jūsų, turi atrodyti šiuolaikinis jaunikis?

Tai labai individualus sprendimas. Turėčiau pabendrauti su žmogumi, kad galėčiau patarti, bet kalbant apskritai siūlyčiau atsisakyti „nusistovėjusios“ klasikos ir į viską žvilgtelėti kūrybiškiau. Spalvos, audinių raštai ir akcentai – tai sudėtingiau, tačiau rezultatai būna labai geri. Bet, matyt, dėl to, kad tai neįprasta, žmonės to bijo.

Ką patartumėte šio sezono jaunikiams? Kaip jiems sukurti jaunojo stilių? Kas yra pagrindiniai akcentai? Į ką kreipti dėmesį, o į ką – ne?

Lietuvoje jau įsitvirtino netradicinių amerikietiškų vestuvių stilius. Langelis, peteliškės, skirtingų faktūrų drabužiai, skrybėlės. Akcentai tarp nepriekaištingai suderintų audinių raštų ir spalvinio kolorito. Atkreipčiau dėmesį į avalynę. Netradicinė, išsiskiriančių spalvų. Aš pagirčiau tokį pasirinkimą. Juoda ir balta – be galo gražu, tačiau tai irgi „saugu“. Nepamirškime, kad vestuvės – tai ne eilinė kasmetinė šventė. Tad kam rengtis nuspėjamai?

Ką atsakytumėte tiems, kuriems džinsus mūvintis jaunikis atrodo neskoningas? Šokiruojantis?

Kodėl ne? Yra skirtumas tarp „skoninga/stilinga“ ir „privaloma“. Tie, kieno vestuvės, ir nustato aprangos kodą, nuotaiką. Jaunieji tą dieną – svarbiausi, tad jei jaunikis nori džinsų, o šie – gerai pasiūti, niekas neturi moralinės teisės priekaištauti.

Visiems labai rūpi klausimas – kas madinga šiais metais? Taigi, kokie akcentai yra patys madingiausi šią vasarą?

Nesu aiškiaregys, tad sakysiu tik savo nuomonę. Vasarą visada madingi jūriniai motyvai – juostos, langeliai. Mėlynos, raudonos, koralinės ir turkio spalvų sintezės su balta – dominuojančia spalva rūbe. Auksiniai elementai primena apie saulę ir kaitrą, tad saikingai derindami tokius paprastus audinius kaip linas, medvilnė ar šilkas, su auksiniais aksesuarais atrodysite stilingai. Spalviškumas nereiškia intensyvių rėkiančių spalvų. Venkite nesudėtingų ryškių spalvų, verčiau rinkitės prigesintas pastelines, turtingesnes, įdomesnių atspalvių. Pavyzdžiui, garstyčių, koralų ar blankaus malachito spalvas. Jos vasarą atrodys nuostabiai.

Jei ApieVestuves.lt skaitytojas užsimano Jūsų kurtų drabužių – kaip ir ką turi daryti? Kiek užtrunka sukurti drabužius? Kada jis turi kreiptis į Jus?

Jei klientė nori specialiai jai kurto rūbo, turėtų kreiptis bent prieš du mėnesius. O jei ieško vestuvinės suknelės – tuomet ir pusė metų nėra per mažai. Daugiau laiko suteikia galimybę nedaryti skubotų sprendimų, „išieškoti“ norimą dizainą. Itin daug laiko užtrunka medžiagų parinkimas, nes jų įvairovė – begalinė, o juk vis vien teks pasilikti prie vieno ar vos kelių. Susitikimų prireikia mažiausiai trijų, o gali būti ir gerokai daugiau, kol klientė lieka visiškai patenkinta ir laiminga dėl rūbo, kurį gauna. O kreiptis visuomet galima mūsų interneto puslapyje – www.robertkalinkin.com – nurodytais kontaktais.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2013-02-20 16:19
to a
jis atsake nuotakoms :)
2013-02-20 13:53
a
Žmogelis akivaizdžiai nesiorientuoja nei erdvėj, nei laike:

R. KALINKINO PATARIMAI JAUNIKIAMS
O jei ieško vestuvinės suknelės – tuomet ir pusė metų nėra per mažai.

Gal suknelė jaunikiui jau truputį per daug bus ekstravagantiška?
2013-02-20 11:41
Ineta
na tie juodai balti pingvinai jau nusibode su blizganciais kostiumais blogiausia kai jaunikis su baltu kostiumu mano vyras buvo su tamsiai melynu bet ziu kad jau daug tokiu as uz idomias idejas bet ir kad turi dereti
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS