Į tuoktuves pora pakvietė visus Lietuvos žmones


PRAKTIŠKI PATARIMAI SVEČIAMS, KOKIAS GĖLES IR KODĖL DOVANOTI

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt

Jei šią vasarą būsi svetys vestuvėse, arba visa tiesa, kas atsitinka svečių dovanotoms puokštėms

Gėles dovanoti – gražu ir šventiška, tačiau šiais laikais einant į vestuves (ar net gimtadienius) verta būti praktiškiems, ekonomiškiems ir atsižvelgti ir į kaltininkų norus. Kodėl? Todėl, kad taip galbūt sutaupysite pinigų ir išgelbėsite gėles nuo tragiškos mirties karštoje bagažinėje.

Kvietimuose dera nurodyti gėlių rūšį

Vis labiau populiarėja kvietimuose nurodyti gėlių rūšį, kiekį ar net spalvą, kurią pageidautų jaunieji gauti iš svečių. Gal kai kas sakys, kad įžūlu ir net ignoruos, tačiau, mano nuomone, tai puikus sumanymas. Šiais laikais apie svečio gerumą niekas nebesprendžia iš padovanotos puokštės dydžio ir įspūdingumo.
Iš patirties galiu pasakyti, kad tokiu atveju laimi visi: svečiai sutaupo pinigų gėlėms ir gali nupirkti geresnę dovaną ar įdėti didesnę kupiūrą į vokelį.
Dažniausiai nuotakos su dekoratoriais ilgai ir kruopščiai dirba kurdamos šventės dekorą, rinkdamosi gėles, spalvas, tad reikia suprasti, kodėl jos nori, kad svečiai dovanotų kaip tik nurodytas gėles: tam, kad sukurtas šventės dekoras nebūtų sugriautas, o tiesiog papildytas. Supratingi svečiai, paprašyti nedovanoti gėlių buketų, įsuktų į tampomą mėlyną popierių, to ir nebedaro, o ateina su 1–3 žiedais nurodytų gėlių, iš kurių vėliau lengva padaryti bendrą kompoziciją ir priderinti prie bendro dekoro šventės vietoje. Tokios kompozicijos džiugina visų akis.

Gėlių puokštės ir karštis – nesuderinama

Didžiulės ir prašmatnios puokštės taip pat tampa galvos skausmu jauniesiems ir jų artimiesiems, nes puokštes sunku transportuoti. Tad nepykite: bekeliaudamos mašinoje puokštės tiesiog praras formą, nuvys... Ypač tai aktualu turėtų būti vasarą, kai ceremonija vyksta vienoje vietoje, o šventė – kitoje. Karštoje mašinoje puokštės atvyksta dažnai leisgyvės. O kai atvyksta į šventės vietą, prasideda kita jų nelaimingo gyvenimo istorija – vazos. Puokščių daugybė, o vazų – ne. Tad tenka puokštėms „pasispausti“ ir dalintis vaza (būna ir kibirėliai, dubenėliai) su kitomis puokštėmis. Ar jūsų puokštė matoma? Ko gero, ne... Pavienes gėles lengviau merkti, lengviau iš jų kurti kompozicijas.
Geriau užrašyti gražų atviruką, o ne pirkti labai brangią puokštę: ir vietos daug neužims ir nenuvys.. : )
Juk daugybė jaunavedžių po vestuvių kur nors lekia ilsėtis, tad pagalvokite, kad jūsų gėlėmis net nespės pasidžiaugti.
Kiti Editos straipsniai: EKSPERTO SKILTIS
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2014-06-10 14:29
Kotryna
O mums abiems turint alergiją žiedadulkėms apskritai žadam kvietimuose parašyti: "prašome gėles palikti žydėti pievose" :)
2013-05-22 23:26
Andzelika
Nuostabu ;)
2013-05-22 23:26
Andzelika
Nuostabu ;)
2013-05-22 23:26
Andzelika
Nuostabu ;)
2013-03-14 21:38
Glorija
nera baisiau kai sunesa puokstes :D kur jas deti po to????
2013-03-14 12:30
Ineta
man irgi grazu kai visi nesa vienodas geles nes nesamone prinesa visokiu tai kur merkti - rozes ir frezijas i viena vaza? dar baisiau yra puokstes... issiaukles sveciai po to straipsniu :D
2013-03-13 14:04
:)
Planuoju tuoktis vasarą ir kvietimuose nurodyti, kad džiausgimės sulaukę baltos rožės. Taip neapsunkinsime svečių ir išspręsime gėlių transportavimo problemą. Be to, kadangi po visko iškart vyksime į kelionę, progos ilgai pasidžiaugti nebus, tad kodėl nepataupius artimųjų pinigėlių :)