Ką ruoštis patiems, o kam samdyti specialistus?


A. RINKEVIČIŪTĖS KOLEKCIJOS „IŠSKRIDIMAI“ PRISTATYMAS

Fotografas G. Bubliauskas http://www.gbphotography.lt

Savo kūrybą pristatė dizainerė Agnė Rinkevičiūtė su močiute juvelyre Regina Rinkevičiene

Kovo 13 dieną, Vilniuje, „Pirklių klube“ pristatyta pirmoji jaunos drabužių dizainerės Agnės RINKEVIČIŪTĖS (24) pavasario/vasaros kolekcija „Išskridimai“, kuriai papuošalus kūrė jos močiutė juvelyrė Regina RINKEVIČIENĖ. Vilniaus publika išvydo dviejų kartų kūrybos sintezę, kur susiliedamos viena kitą papildo entuziastinga jaunystė ir išmintinga bei įžvalgi gyvenimo patirtis.
Idėja kartu sukurti kolekciją gimė dar tada, kai Agnė mokėsi vidurinėje mokykloje. Močiutė jai pažadėjo: „Kai būsi dizainerė, padarysime bendrą kolekciją“. Agnė 2011-aisiais baigė Vilniaus dailės akademijos kostiumo dizainą, kur įgijo bakalauro laipsnį. Po kelionių ji ryžosi išpildyti dar vaikystėje puoselėtą svajonę.
Kolekcijos pristatyta 30 jaunos dizainerės prêt-à-porter de luxe kostiumų, prie kiekvieno jų juvelyrė R. Rinkevičienė sukūrė arba iš ankstesnės kūrybos pritaikė papuošalą. Daugiausia tai – kaklo papuošalai. Pats įspūdingiausias sukurtas iš 30 spalvingų drugelių. Juo buvo pradėti „Išskridimai“.
„Mano kūrybai būdingos aštresnės temos, griežtesnės formos, avangardinės detalės ir net šiek tiek humoro. Kurdama kolekciją išsikėliau tikslą suderinti žaismingą jaunatvišką stilių su, iš pirmo žvilgsnio, solidžia juvelyriška. Pirmąkart turėjau galimybę įsigilinti, kas man yra romantika. Pasirodo, ji atkeliavo iš vaikystės vasarų. Tai buvo gyvenimas gamtoje, atsiribojus nuo miesto skubėjimo ir triukšmo, kur gali sau leisti sustoti, neskubėti. Būtent tada išgirsti, kad gamta šneka. Tokią atotrūkio būseną sulyginu su užsisvajojimu: būna, kad žmogus atitrūksta nuo savo darbų, paleidžia žvilgsnį kažkur tolyn ir mintimis „atsijungia“, pereina į kitą erdvę. Tiesa, dažnai jis išgirs iš šalies šaltoką: „Ei, kur išskridai?“. Taip, svajoti – tai šiek tiek išskristi. Šis malonus išskridimo pojūtis tapo mano kolekcijos ašimi. Atsiribojau nuo smulkmeniškų analizių, rimtumo, tiesiog stengiausi smagiai gaudyti gražias „išskridusias“ akimirkas ir jas užfiksuoti kolekcijos modeliuose. Trumpai tariant, sudėjau į juos visą savo vidinę romantiką, kurią dar teko derinti su papuošalais. Manau, mums pavyko išpildyti skirtingų kartų kūrybos sintezę“.
„Išskridimai“ – tai vasaros atostogų diena, kurios pradžią kuria švelnių, dūminių spalvų audiniai, vėliau pereinantys į ryškesnius tonus ir išraiškingesnes faktūras. Dieną užbaigia karališkos vakaro spalvos. Paskutinės dvi Agnės sukurtos suknelės unikalios: jos megztos pagal airiškių nėrinių tradicijas, todėl atrodo karališkai.
Juvelyrė Regina Rinkevičienė po studijų Kauno dailės mokykloje 1960-aisias pradėjo studijas Talino dailės institute, kur po šešerių metų studijų įgijo metalo dailiųjų dirbinių specialybę. Sugrįžusi į Lietuvą dirbo Dailės kombinate, o laisvalaikiu kūrė juvelyrišką. „Tai – pats maloniausias užsiėmimas moteriai. Visada kūriau ir kuriu, kas man patinka, nieko nedarau pagal užsakymus. Mano kūrybos įkvėpėja – gamta. Per daug metų ištobulinau metalo apdirbimo techniką, pagal kurią gali kurti tik moteris, nes ji reikalauja išskirtinio kruopštumo, - paaiškina juvelyrė. Paklausta, ar šią technologiją yra užpatentavusi, ponia Regina šypteli.- Tikrai ne. Tegul kopijuoja, kas nori, bet tai reikalauja meistrystės įgūdžių ir didelės kantrybės. Nežinau, ar kas ryžtųsi tokiam žingsniui“.
R. Rinkevičienės iš įvairių metalų sukurti papuošalai primena šaltyje sustingusias samanas arba žiemą medžių šakas padabinusį šerkšną. Menininkės darbai su pusbrangiais akmenimis, kriauklėmis ar emale dekoruotomis detalėmis sukuria elegantiško trapumo įspūdį. Daugelis jų masyvūs, todėl juos renkasi drąsios, charizmatiškos moterys. Nemažai jų yra iškeliavę į užsienio šalis.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
10
Komentarai
2013-03-15 09:48
mmmmm
Facebook'e ieskokit Fashion sense by Agne Rinkeviciute, butinai rasit:)
2013-03-14 21:51
Izke
o sita pagr foto suknele transformeris? ta prasme tie neriniai nusirengia ir lieka prigludus suknele? Domina jinai labai kur paziuret?
2013-03-14 21:37
Jolanta
Jei mociute kuria tokius papuosalus ir as tokios mociutes noriu - kazkokie meno sedevrai jie. Superiniai super mociute. Kietai abi jos atrodo.
2013-03-14 21:36
TOma
ups joa kojines turejau omeny :D
2013-03-14 21:36
To Toma
gal tu turejai omeny baltas kojines? man irgi sakes koks siaubas kai vyras su baltom kojinem...

sukneles superines man tos pink kokios grazutes. Rimtai o kur kainas rast?
2013-03-14 21:34
Gretusha
man tos abi nuotaku sukneles superines - kur rasti kainas?
2013-03-14 21:14
Sofija
Sita pagr foto nereali suknele - kazin kokia kaina? zinot sitos Agnes www page?
2013-03-14 21:14
Toma
OMG ka tas Liudnas Slibinas sau galvojo visiska nepagarba renginiui ir dizainerems - su kedukais tokiais ir baltom kelnem. Kur ziurejo pati dizainere kai pamate toki vedeja??? Absurdo teatras neveltui jis liudnas slibinas
2013-03-14 21:13
Rita
Grazios labai kelnes ir tie kostiumai su svarkais ir kelnemis super
2013-03-14 21:12
Inesa
kraupios manekeniu kojos - pamirso nugrimuot jas