Tikėti prietarais ar ne?


VESTUVIŲ TORTAS

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Vienas saldžiausių galvosūkių prieš vestuves – kokį tortą užsisakyti. Atrodo, visą gyvenimą svajota apie baltą keliaaukštį vestuvinį tortą, kurį per vestuves rieki drauge su savo brangiausiuoju/brangiausiąja. Vis dėlto atėjus metui pradedi abejoti, svajonėms ima oponuoti naujausios tortų „madų“ tendencijos. Ką pasirinkti? Kaip neišduoti svajonių renkantis tortą iš naujausio asortimento? Nieko nuostabaus, kad šie klausimai kankina milijonus jaunavedžių, juk tortas – vienas svarbiausių vestuvinių patiekalų. Jis gali būti netgi derinamas prie aplinkos ir nuotakos suknelės.

Tortų rūšys

Vestuviniai tortai rūšiuojami pagal aukštus, kurie gali skirtis ne tik išvaizda, bet ir skoniu. Patys paprasčiausi yra vienaukščiai tortai. Tokį tortą dažniausiai renkasi lietuvaičiai. Šiuo metu vis labiau populiarėja dviaukščiai tortai. Užsienyje jie jau seniai visiems yra patys skaniausi. Dabar jų pasirinkimo įvairovė didelė: gali būti dekoruoti konditerinėmis ir/ar gyvomis gėlėmis, skirtingų skonių aukštai, kurie pateikti ant stovelių arba sulipdyti vienas su kitu. Triaukščiai ir aukštesni tortai taip pat yra labai populiarūs, jie įspūdingesni, tačiau didesnė jų ir kaina. Visgi norėdami savo vestuvių torto pjaustymą paversti smagia atrakcija, vertėtų išsirinkti išties įspūdingą.
Kol kas Lietuvoje dar nėra populiarūs mini tortai arba tiesiog tortukai. Tai itin mažo dydžio tortai, dažnai patiekiami šalia didžiojo vestuvių torto. Jie labai panašūs į užkandį, tačiau atrodo daug originaliau ir įdomiau. Be to, patogu, kai nenorima pjaustyti tortų ar tam per vestuves tiesiog nėra laiko. Atskiri gabalėliai labai patogūs ir patiekti, ir valgyti.

Kokios tortų mados tendencijos, kainos ir paklausa?

Jūratės Gulbinienės įmonės, prekiaujančios konditerijos gaminiais, direktorius Arvydas Gulbinas pasakojo, jog šiuo metu itin populiarūs dviaukščiai ir triaukščiai tortai. Paklaustas, kokios spalvos vyrauja, tvirtino, jog populiarūs visi šviesūs atspalviai. Direktorius taip pat užsiminė, jog poros dažnai nori tortų ir pagal individualius užsakymus, pavyzdžiui, tortas papuošiamas tilteliu, ant kurio stovi konditeriniai jaunavedžiai, taip pat jie gali sėdėti šokoladiniame automobilyje. Dabar galima net nuotraukas perkelti ant torto ir kitaip išradingai iškepti savo svajonių tortą. Viskas priklauso nuo pačių jaunųjų fantazijos ir pageidavimų. Tiesa, nuo jų sumanymų priklauso ir kainos, t. y. nuo gaminio rūšies. Pavyzdžiui, kilogramas dviaukščio torto kainuoja nuo 25 Lt iki 46 Lt. Be tortų, jaunavedžiai dažnai dar užsisako skruzdėlyną, šakotį ir karvojų – svočios pyragą.

Torto rinkimasis gali tapti smagia pramoga

Amerikoje yra įprasta eiti ragauti tortų. Jaunavedžiai ateina į cukraines ar tortų kepyklas, kuriose jiems siūlomos įvairios tortų rūšys ir skoniai. Tai smagus laiko praleidimo būdas ir garantija, kad tavo pasirinktas tortas tikrai skanus. Lietuvoje irgi yra tokia galimybė būsimiems sutuoktiniams, tereikia ja pasinaudoti.
Taigi, mielieji jaunavedžiai, stengiausi pateikti objektyvią tortų karalijos peržiūrą Jums, kad būtų lengviau joje orientuotis. Išvaizda labai svarbi, visgi patarčiau pasirinkti skanų tortą. Jų skonių būna įvairiausių, kuriuos sumaišius pagal savo skonio receptorius, šio patiekalo ragavimas per vestuves nustelbs bet kokią išvaizdą.
Skanių ir saldžių tortų Jums, o ApieVestves.lt Facebook puslapyje taip pag galite rasti vestuvinių tortų galeriją ir merginų diskusijas apie juos.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
17
Komentarai
2017-06-10 18:21
Tatjana
Sveiki. Sakiket gal pristatot i kitus mestus?
2014-06-03 15:47
Virginija
Sveiki ,
ieškau kepėjos, mokančios kepti karvojų (svočios pyragą) Klaipėdos mieste
2010-10-05 15:35
Sonata
Daugumą šių tortų galite užsisakyti UAB "Daukšiagirės dvaro konditerija", kuri randasi Kaune. Internetinė svetainė www.tortai.eu , taip pat pamatysite pačius naujausius mūsų gaminius.
2010-09-16 06:14
lina
yra tikrai graziu tortu siose nuotraukose.. klausimas man tik vienas - kur juos galima uzsisakyti????????
2010-08-12 20:15
Vesta
Tai grazumo tortai siais laikais! :)
2010-08-04 01:17
Mini
Labai jau mielai atrodo mazyciau tortukai
2010-07-27 19:31
EM
Daug smagiau valgyt atskirus mini torciukus :)
2010-04-02 20:37
toma
Keksiuku kalnelis - super ;) nauja ideja :) grazu :) o simboliskai galesit ir keksiuka pjauti kartu :) miela ;) jei man reiektu tai butu negriuku kalnas ;)
2010-04-02 19:26
tapati
naujoviska ideja. kodel gi ne?
2010-03-23 12:34
Gintare
meraites patarkit, as mastau apie keksiuku kalneli:) kada bus ne tortas o daug graziu su kaspinu peristu keksiuku. ka manot?