2013 NUOTAKOS ĮVAIZDŽIAI PAGAL A-PHOTO IR L. SALASEVIČIŲ

Fotografai A-photo www.a-photo.lt
Šį žiemišką pavasarį vyko A-photo ir ApieVestuves.lt organizuotas konkursas. Merginos siuntė savo nuotraukas ir bandė laimėti profesionalią fotosesiją su stilistu Liutauru Salasevičiumi. Laimėjo Kristina. Šiandien džiaugiamės dailiomis nuotraukomis su trimis skirtingais nuotakos įvaizdžiais ir dalinamės būsimos nuotakos įspūdžiais bei fotografų pasakojimu. 

Nuotakos įspūdžiai po fotosesijos

„Kadangi pirmą kartą dalyvavau fotosesijoje, viskas buvo labai įdomu ir džiugu, gal truputį netikėta. Visiškai nežinojau, kaip viskas vyksta, todėl ši patirtis man buvo ypatinga“, – sako Kristina. Labiausiai būsimai nuotakai patiko save pamatyti skirtinguose amplua ir, žinoma, nors vieną dieną savo kailiu išbandyti, ką reiškia būti modeliu. „Tiesą pasakius, nepajaučiau nieko keista apsirengusi vestuvinėmis suknelėmis, galbūt dėl to, kad vestuvių dieną save įsivaizduoju kiek kitaip. Pirmasis įvaizdis – romantiškas, kaip Liutauras sakė, lengviausiai įgyvendinamas su manimi, tai tiesiog aš, – juokiasi Kristina. – Bet labiausiai man patiko antrasis įvaizdis su trumpa suknele; su ja jaučiausi laisviausiai, o makiažas ir šukuosena tiesiog įpareigojo šėlti. Kaip ir reikėjo tikėtis, šokiravo trečiasis įvaizdis, kur aš tapau juodaplaukė, kokios tikriausiai nei mama nepažintų. Negaliu pasakyti, kad jis man netiko, atvirkščiai, atskleidė kažin kokią užslėptą mano pusę, jaučiausi puikiai! Ši fotosesija man tapo savotiška treniruote prieš didžiąją dieną, išmokau atsipalaiduoti, nebijoti fotoaparato objektyvo, tiesiog būti savimi. Svajodama apie save kaip nuotaką visada noriu pabrėžti jaunatviškumą, jo neužgožti nei makiažu, nei šukuosena, o suknelė, apie kurią tiek daug galvota, tiek kartų piešta mintyse, turėtų būti tokia, į kurią kaskart vartant albumą būtų malonu pasižiūrėti, juk nuotakos įvaizdis – tai ne išėjimas ant podiumo vienam vakarui. Užfiksavus fotografijose, jis gyvens ilgai, ir metai po metų turėtų likti stilingas ir malonus širdžiai.
Visoms būsimoms nuotakoms linkiu nepersistengti planuojant savo išsvajotą vestuvių dieną, kad neužsimirštumėt, būtent dėl ko ji įvyks. Džiaukitės savo vienintele ir nepakartojama meilės istorija. Spindėkit ir būkit savimi!“

Fotografų pasakojimas apie būsimos nuotakos fotosesiją

Ką svarbiausia aptarti su jaunavedžiais prieš fotosesiją, kad gautas rezultatas džiugintų visus – fotografą ir jaunavedžius?

  • Aptarkite fotosesijos laiko ribas ir pasistenkite jų laikytis. Jeigu laiko fotosesijai turite nedaug, neverta blaškytis po daugelį gražių vietų, išsirinkite vieną ar dvi – jūsų šventė bus daug ramesnė, o geras fotografas net ir vienoje vietoje suras daug gražių ir skirtingų kadrų. 
  • Nepabijokite pasakyti ne tik kokios nuotraukos jums patinka, bet ir kokių nenorėtumėt. 
  • Apibūdinkite, kokia nuotaika turėtų vyrauti jūsų vestuvių nuotraukose: romantiška ir svajinga, pašėlusi ir linksma… Tai sunku apibūdinti žodžiais, todėl savo jaunavedžiams mes dažnai siūlome pasirinkti muziką vestuvių fotofilmui – tai iš karto padeda.
  • Apibrėžkite, kiek laiko ir dėmesio fotografas turėtų skirti svečiams, vestuvių dekorui, detalėms.
  • Pasirūpinkite, kad svečių rengiami siurprizai jums netaptų siurprizais jūsų fotografui.
  • Galbūt ir banalu minėti priešvestuvinę fotosesiją, bet po jos tikrai suprasite, ko tikėtis vestuvių dieną, sutaupysite daug savo šventės laiko ir gausite gražių nuotraukų.

2. Kokie TOP 2 patarimai nuotakoms, kad jos atrodytų taip pat žavingai kaip Kristina šiose nuotraukose?

1. Atsipalaiduokite. Prieš vestuves gerai išsimiegokite, kas padaryta – tas padaryta, ko nespėjote – pamirškite. Patikėkite visus rūpesčius kam nors kitam arba tiesiog pamirškite juos ir džiaukitės savo švente. Jei net nulūžo batelio kulnas – basos kojos tikrai mielai atrodys jūsų vyro glėbyje.
2. Būtinai pasidomėkite vestuvių mados tendencijomis, bet rinkitės tik tai, kas tinka Jums. Jeigu Jums netinka trumpa suknelė – pirkite ilgą. Jeigu neįpratusi vaikščioti su aukštakulniais, bent jau turėkite atsarginius patogius batelius. Matuojantis suknelę, darant šukuoseną apžiūrėkite, kaip jūs atrodote iš visų pusių. Nes ir fotografas, ir svečiai žiūrės į Jus ne tik iš to vienintelio „gražiausio“ kampo. Būkite atsargios su kardinaliais išvaizdos keitimais: nepersistenkite su soliariumu, prieš pat vestuves nekeiskite plaukų spalvos arba šukuosenos, net jei ir seniai apie tai svajojote.

3. Kas sunkiausia fotografuojant nuotaką?

Šalia stovintis jaunikis nuskriaustu veidu, kartas nuo karto vis patampantis jaunąją už rankovės tyliai dūsaudamas, kad gal užteks. Jei rimtai, nuotaka visada savaip žavi: nerimaujanti, juokaujanti, koketuojanti, svajojanti. Ji myli, ją myli, ji švyti – tai geriausia diena ją fotografuoti…

4. Kokios detalės visada įamžinamos nuotakos fotosesijoje? Kodėl?

Nuotakos pasiruošimo fotosesija, mūsų nuomone, yra labai svarbi vestuvių fotografijos dalis, nes per ją fiksuojama ne tik pasiruošimo eiga arba įvaizdžio detalės. Taip, bet kuri nuotaka įdeda daug pastangų į puokštės, batelių, šukuosenos, suknelės, papuošalų, aksesuarų pasirinkimą ir džiaugsis matydama rezultatą fotoknygoje. Bet žiūrint vestuvių nuotraukas, norisi vėl pasinerti į tų sekundžių nuotaiką, jausmus. Todėl daug svarbiau įamžinti mamos iškritusią ašarą, tėčio suglumimą, pamačius savo mažąją dukrytę tokią ypatingą, pačios nuotakos susikaupimą, galbūt ir paskutinių dvejonių šurmulį. 

5. Nuotraukose matome tris skirtingas Kristinas. Kaip keičiasi fotosesija pagal nuotakos įvaizdį ir charakterį? 

Šioje fotosesijoje norėjome parodyti, kad ne tik stilisto darbas daro įtaką fotosesijos nuotaikai. Ir fotografai turi savo arsenale nemažai įrankių. Pirmame Liutauro Salasevičiaus sukurtame įvaizdyje pamatėme švelnią, trapią merginą, jaučiančią vestuvių ryto jaudulį. Tad fotografavome atitinkamoje aplinkoje, šviesiai, svajingai. Antra Kristina mums priminė vakarėlių liūtę, drasią ir žaismingą, tad kūrėme šėlstančio judesio, vakaro nuotaiką. Trečias įvaizdis mums tapo tikru iššūkiu, nes ši Kristina atrodė iš pirmo žvilgsnio valdinga ir nepasiekiama, bet su giliai paslėpta aistra. Tad ne atsitiktinai pasirinkome šalto metalo ir įkaitusios ugnies kontrastą.
Žavimės Liutauro fantazija ir bravo Kristinai už jos artistiškumą ir ištvermę.

6. Visos nuotakos stengiasi sukurti idealius įvaizdžius savo vestuvėms, kokius patarimus duotumėte joms?

Nesiekite idealo, būkite individualios. Jūsų vyras nenori vesti idealo, jis nori vesti jus.
Dėkojame:
Stilistui Liutaurui Salasevičiui „Madam pareis vėliau“ už įvaizdžių sukūrimą, vizažą, šukuoseną ir sukneles
Fotografams A-photo už puikias nuotraukas
Aistei už nuotakos puokštes. Jos tel. nr. +370 684 04 504
Viešbučiui „Europa Royal“ už gražias patalpas
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2013-05-20 21:23
ingridele
Julija, buvau pamerge ju fotografuojamuose vestuvese, lakste, kaip pasele, nuotraukos gavosi superines, su nuotaika ir nepozuotos, ir ne tik jaunavedziu, bet ir musu su draugu :)) pati tekesiu sia vasara, bet ju pasamdyti nespejom :(
2013-05-16 11:28
Žaneta
Įdomu, kaip ji atrodys bus per savo vestuves... :) Labai geras projektas, šaunuoliai visi! :)
2013-05-15 21:24
sandra
Na mergina labai graži, bet makiažas jai visiškai netinka ir sudarko gražius bruožus. No offence
2013-05-14 21:39
Julija
vau ledas - kaip ta mergina pakeista. Kiek kainuoja sitas fotografas? Gal kas samde?
2013-04-16 22:26
Gretusha
obana ta trecia :) tikrai cia ta pati nuotaka????
2013-04-16 20:45
LinaZ
O man antras fainiausias, įdomu, kaip 17-ta padaryta???
2013-04-16 20:41
Varlyte
oi, o cia tikrai ta pati treciame ivaidzyje? butu idomu taip visus nustebinti per vestuves :D
2013-04-16 20:23
Violeta
pirmas tobulas tokia romantiska nuotaka