Parodoje „Mūsų vestuvės” tuoksis Auksė ir Rimvydas


KUO VAIKUČIUS PUOŠTI, KAIP RENGTI Į VESTUVES

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Turbūt ne vieniems tėveliams iškyla toks klausimas: kuo gi puošti mažiausius šventės dalyvius?
Viskas priklauso nuo vestuvių, į kurias jus pakvietė, sezono, stiliaus ir vietos: ar vestuvės vyks kaimo sodyboje, pajūryje, ar bus labai formalios miesto rotušėje, restorane.

Aprangos kodas

Rengdami mažylį būtinai atkreipkite dėmesį į aprangos (dress) kodą. Jei jūsų mažylis neatlieka jokių svarbių užduočių, kaip, pavyzdžiui, žiedų nešimas, ir iš nuotakos nesulaukėte jokių specialių reikalavimų vaikučio aprangos stiliui, tuomet galite rinktis patogią, pagal sezoną ir aprangos kodą šiek tiek puošnesnę aprangą.

Nepersistenkime

Nesusigundykite vaikelio išpuošti taip, lyg tai būtų jo šventė (ypač aktualu mergyčių mamytėms), nes vaikai vis tiek lieka vaikais – kad ir kokiomis princesėmis ar princais juos aprengsite, vis tiek galų gale rasite žolyne su vaikais sėdinčius ar žaidžiančius gaudynių su nepatogiais aukštakulniais ir sudraskytu tiulio sijonėliu. Vaikams svarbiausia patogumas, tad nerizikuokite rinktis įspūdingai atrodančių suknelių ar batelių, aksesuarų, kurie gali labai neigiamai paveikti vaiko elgesį šventėje (trina batai, kliūva gėlės plaukuose, jūs saugodami brangų rūbą nuolat tramdote vaiką, kad nepargriūtų, kad nebėgiotų, kad elgtųsi atsargiai...). Tai gali labai gadinti jums nuotaiką, nes vietoje lauktų liaupsių iš visų svečių „koks jūsų vaikas gražus“, sulauksite daug kreivų žvilgsnių, kad nesusitvarkote su neklaužada ir galų gale susigadinsite nuotaiką. Puiku, jei galite visą aprangos eilutę pasimatuoti namie kelias dienas prieš šventę ir pažiūrėti, kaip mažylis jaučiasi.
Jei vaiko aprangos nusprendėte nederinti prie vestuvių temos ar spalvinės gamos, berniuko kostiumą ar varlytę galima derinti prie tėčio, o mergaičių (seserų) suknelės stilių galima derinti tarpusavyje arba derinti tik prie mamos.

Labai svarbu atsižvelgti į medžiagas

Rūbelių medžiagos turi būti kuo natūralesnės, kad vaikutis neprakaituotų ir nejaustų diskomforto, ypač tai aktualu vasarą. Berniukams galima pasiūti lino kostiumą ar tiesiog rengti gražiomis lino kostiuminėmis kelnėmis ir dailiais marškinukais su varlyte ar kitu aksesuaru. Mergaitėms suknelės taip pat turėtų būti iš kuo natūralesnių pluoštų.
Visada turėkite atsarginius marškinukus berniukams, pėdkelnes, basutes mergaitėms... Gal net visą atsarginį paprastesnį komplektuką.

Avalynė

Avalynė – tai ypač svarbi dalis, nes trinantys nepatogūs batai bus nusviesti į šoną arba labai stipriai paveiks jūsų mažylio elgesį. Bet kuri suaugusi dama dėl grožio gali iškęsti ir 2 dydžiais mažesnių batelių spaudimą ir sukandusi dantis stovėti ant 15 cm aukščio pakulnės, kad tik dailiau atrodytų, tačiau nei su vienu vaiku tokių dalykų nesutarsite – batai nepatogūs, niekur su jais neis.

Aksesuarai

Kuo mažiau aksesuarų, tuo geriau ir tuo mažesnė tikimybė ką nors brangaus ir svarbaus pamesti. Vestuvių diena yra labai ilga ir varginanti, o ypač mažiausiems. Pavargę vaikučiai tampa irzlūs, neatidūs, tad didelė tikimybė, kad bus pamesti papuošalai, plaukų puošmenos, rankinukai. Tad kuo mažiau, tuo geriau. Mažas kaspinas plaukuose ir prie suknelės tinkantys karoliukai neturėtų sudaryti rūpesčių.
Svarbiausia atsiminti, kad vaikučiai visada lieka vaikučiais, nesvarbu, kaip juos išpuošite, tad nesigadinkite sau nervų ir nesipykite su mažyliais, tiesiog puoškite juos protingai ir nereikės nieko pamesti ar nusirenginėti.
Daugiau Editos straipsnių skaitykite jos ekspertų skiltyje
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2013-07-04 15:18
Edita
Gaila, merginos, kad pavelavau jusu sveciams pagelbeti, bet tikiuosi, kad pravers informacija kitiems : )
2013-07-04 09:52
Vesta
OMG kaip sutinku su autore kaip aprengia mergaites tai griuk ir voliokis man rodos gariunus isluoja tos super mamos :D
2013-07-04 09:33
Gretusha
o kaip butu buve gerai jei sitas tekstas butu buves pries mano vestuves buciau pridejus nuoroda prie emailo kuri siunciau sveciams su nuoroda. nepykit bet mamos kaip jus vaikus aprengiat???? pas mus vestuvese buvo 5 mergytes ir jos visos buvo jaunosios... absurdo teatras
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS