KĄ TURI ŽINOTI JEI TAVO MEILĖ - KITATAUTĖ?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Nors lietuvaitės pačios gražiausios visame pasaulyje, o lietuvaičiai – patys geriausi, atsitinka ir taip, kad savo antrąsias puses mes sutinkame už jūrų marių vandenynų, pavyzdžiui, išsvajotoje Amerikoje arba Australijoje, o kiti ir arčiau – Anglijoje, Turkijoje, Ispanijoje ar šiauriau. Širdžiai neįsakysi, bet to ir nereikia. Svarbiausia mylėti, o santuoką įregistruoti galime ir su kitataučiu žmogumi. Tačiau dažnai iškyla klausimų ir problemų, nes nežinome, kur kreiptis ir kokius dokumentus bei kada pristatyti. O tai ir pabandėme išsiaiškinti.

Kokių papildomų dokumentų mums reikia Lietuvoje?

Jau aptarėme visą santuokos registravimo eigą ir išvardinome dokumentus, kurių Jums prireiks registruojant santuoką, tačiau noriu akcentuoti, kad tekant už kitataučio ar vedant kitos šalies pilietę Jums būtinai reikia papildomai pateikti jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotus dokumentus, patvirtinančius, kad santuokai nėra kliūčių. Užsienio valstybės piliečio dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma (APOSTILLE), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išversti į lietuvių kalbą. Jei tai antroji Jūsų būsimo sutuoktinio santuoka, tada pirmosios nutraukimą reikia įrodyti dokumentais (ištuoktam asmeniui) arba sutuoktinio mirties dokumentais (našliui).

Į vestuves pakvieskite ir vertėją

Dar viena maža smulkmenėlė, tuokiantis su užsieniečiu Lietuvoje, jei jis visiškai nesupranta lietuvių kalbos, reikėtų samdyti ir vertėją, kuris prisiekia išversti viską teisingai, o kai duodami įžadai vertėjas turi stovėti šalia, pavyzdžiui, bažnyčioje šalia jaunųjų, ir viską pažodžiui versti. Be to, jis taip pat pasirašo dokumentuose ir tampa neoficialiu Jūsų santuokos liudininku, todėl jei tik turite galimybę, vertėju pasirinkite artimą žmogų.

Kokių dokumentų lietuviams reikia registruojant santuoką užsienyje?

Dėl santuokos sudarymo skirtingose šalyse negalime konkrečiai atsakyti, bet visą informaciją turėtų suteikti kompetentinga tos šalies, kurioje norite tuoktis, institucija, nes tai kiekvienos šalies vidaus reikalas. O jei santuoka jau bus užregistruota Lietuvos Respublikoje, tai kitoje šalyje užteks tik pateikti santuokos dokumentus, kad ta šalis santuoką įtrauktų į savo apskaitą. Tik nepamirškite išversti šio dokumento į tos šalies kalbą ir patvirtinti pas notarą. Vis daugiau lietuvaičių porų tuokiasi tik užsienyje, o grįžę į Lietuvą nebenori niekur forminti savo santuokos. Ką daryti tokiu atveju? Prieš išsirinkdami šalį būtinai patikrinkite, ar toje šalyje įforminta santuoka galios ir Lietuvoje, o Jums nekils problemų ją įregistruojant čia. Tai padaryti galite paskambinę į savo miesto Civilinės metrikacijos biurą arba kelionių agentūras, kurios organizuoja tokias santuokas.

Vestuvės per pusvalandį – tik užsienyje

Labai norintiems greitai susituokti karštakošiams įsimylėjėliams geriau būtų vykti tuoktis į užsienį. Pavyzdžiui, Stokholmo Arlandos oro uosto koplytėlėje poros sutuokiamos greičiau nei per pusvalandį. Galima užsisakyti šampano, limuziną, kuris nuvežtų iki lėktuvo. Tokia santuoka galiotų Lietuvoje, tik ją reikėtų užregistruoti civilinės metrikacijos įstaigoje. Tačiau prieš važiuodami tuoktis iš gyvenamosios vietos (arba registracijos vietos) civilinės metrikacijos įstaigos būsimieji jaunavedžiai turėtų gauti pažymėjimą, kad nėra susituokę su kitu asmeniu. Gautą pažymą reikia išversti į anglų kalbą vertimų biure, kad vertimas būtų oficialus, ir – pirmyn.
Sėkmės visiems besituokiantiems svečiose šalyse ar registruojantiems savo santuokas su užsieniečiais Lietuvoje. Nepamirškite, kad dokumentų šūsnys ir parašų skaičius negali sugadinti Jūsų šventės laukimo, juk nesvarbu ir tai, kokios spalvos yra Jūsų meilės akys ar odos spalva, svarbiausia tai, kad Jūsų širdys myli taip pat karštai.
Už konsultaciją dėkojame teisininkei Gintai Kazėnaitei.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2015-04-22 17:15
Viktorija
As jau susituokiau Airijoje su kitatauciu,bet mes norim dar susituokti ir iskelti vestuves Lietuvoje ir jo saly.Ar tai imanoma?Ir ar butu imanoma uzregistruota santuoka baznycioje nors jis kito tikejimo?
2013-12-27 12:57
Andzejus
Mano suzadetine yra lenkijos piliete. norim kelti vestuves Lietuvoj. kokiu dokumentu jai reikia ir ar galima dokumentus susitvarkyti is lietuvos?
2013-12-27 12:57
Andzejus
Mano suzadetine yra lenkijos piliete. norim kelti vestuves Lietuvoj. kokiu dokumentu jai reikia ir ar galima dokumentus susitvarkyti is lietuvos?
2011-02-25 22:52
Mil
Nezinojau, kur pasiteiraut, o radus tokia tema cia, nusprendziau jusu ir paklausti, ar Apostille tvirtinamas tik originalas (dokumentas, nurodantis, kad uzsienietis gali tuoktis), ar sia pazyma reikia tvirtinti ir vertima. Ir ar reikia notaro tvirtinimo vertimui?
2010-03-09 20:11
Papuga
Oij kaip mane nudziugino mintis, kad Stoholme galima susituokti staigiai. Jegele:)) Taip arti, kada nors gyvenime manau pasinaudosim sia puikia paslauga:)
2010-02-17 15:31
Smilga
Maniau, kad tik lasvegase galima per pusvalandi susituokt, bet pasirodo ir arciau stoholme tai imanoma:)
2010-02-16 14:51
Rima.Z
Labai gera ideja su verteju. Vis mastydavau ka reiktu daryti tokiu atveju, jei puse sveciu uzsienieciai.