Pirmoji vestuvių naktis – elegancijos ir klasikinio stiliaus apsuptyje


DEKORO TENDENCIJOS 2014-IEMS METAMS

 

Fotografai A-photo www.a-photo.lt

Neišsemiamų idėjų laikais vestuvių šventė gali ir turi būti pats įsimintiniausias ir gražiausias įvykis gyvenime. O tam, kad vartydami vestuvinių nuotraukų albumą prisimintumėte ne vien nuostabius tos dienos jausmus, bet ir aiktelėtumėte „kaip buvo gražu!“, pasirinkite savo šventei išskirtinę, originalią temą. Ir būtinai naudokite ją nuo pat pradžių kiekviename pasiruošimo etape – po truputį Lietuvoje populiarėjančiose „save the date“ (rezervavimo) kortelėse, kvietimuose, mergvakaryje, jaunųjų aprangoje ir aksesuaruose, šventės vietos dekore ir net maisto pateikime. Pamatysite, visas šis vargas tikrai bus įvertintas ir pastebėtas jūsų svečių bei patiems paliks neišdildomą prisiminimą.

Art deco

Bohemiškas art deco stilius – vienas iš populiariausių motyvų ateinančiais metais. Galima ir paprastesnį variantą pasirinkti – geometrinių formų naudojimą vestuvių dekoro detalėse. Zigzagai, šešiakampiai, trikampiai, kvadratai, įvairios dryžių kompozicijos – tiks viskas, o jei dar pasirinksite ir ryškius, spalvingus derinius – tikrai neprašausite. Svarbiausia, labai daug detalių galima pasidaryti patiems – pradedant girliandomis, svečių dovanėlių dėžutėmis baigiant dekoruotais šiaudeliais, staltiesėmis ar padėkos kortelėmis. Geometrinių formų naudojimui galite suteikti ir dar išskirtinesnį „drabužį“ – rinktis tautosakos motyvus, žvaigždynų temą ir pan.

Jei lubos labai aukštos

Pasirinkę erdvę su aukštomis lubomis savo šventei, pabrėžkite jos išskirtinumą dekoracijoms naudodami šviesos lempučių girliandas, kabančių kaspinų, kristalų ar gėlių kompozicijas palubėse. Stalų dekorui taip pat rinkitės „aukštas“ kompozicijas: siauros, aukštos vazos, žemyn svyrančios gėlės, siauros žvakės ir pan. Taip pat naudokite kabančius šviestuvus lauko erdvėje vietoj jiems įprastos vidaus erdvės, pavyzdžiui, sukurkite išskirtinį saldų stalą ar fotokampelį tarp medžių. Numatydami tokius dalykus iš anksto, galite naudoti dekoratyvius, grafinius prabangių šviestuvų motyvus net ir kvietimuose.

Ekologiškos vestuvės

Gamtai draugiškų, ekologiškų vestuvių tema bei detalės vis dar išliks aktualios. Natūralios, organinės medžiagos aprangoje, dekore suteikia ypatingos šilumos ir jaukumo jūsų šventei. Svečius galite pakviesti švęsti gamtoje, sodyboje ar parke. Ten kurti sėdėjimo zonas iš perdirbtų baldų (pavyzdžiui, tiesiog sudėlioti daug spalvotų čiužinių ant europadėklų, pakabinti keletą popierinių žibintų, sukurti fotokampelį naudojant nuo šakų svyrančias drobės juostas ir pan.). Į ceremoniją galite vykti ne automobiliu, o, pavyzdžiui, dviračiu (žinoma, atitinkamai pasirinkus suknelę, šukuoseną ir kitas detales) ar karieta ;) Spalvinei vestuvių gamai pasirinkite žalius atspalvius, derinkite juos su šiltais rudais ir kitais pasteliniais tonais.

Mėlynos spalvos renesansas

Mėlyna spalva išgyvens savotišką sugrįžimą. Jau kelerius metus karaliavo šviesesni, gaivesni žaliai mėlyni tonai (turkio, mėtos atspalviai), o dabar juos papildyti mėgins sodrūs, gilūs mėlyni tonai (royal blue, navy blue), pagyvinami netikėtais raudonais, vyno, ciklameno, aviečių akcentais ir šių spalvų pustoniais.
Pilka bei juoda nėra labai dažnas pasirinkimas vestuvių spalvinei temai Lietuvoje, bet galbūt atsiras ir drąsesnių jaunųjų, nes būtent šios dvi spalvos veržiasi į dekoro detales! Pilka yra labai elegantiška, subtili spalva, ypač derinama kartu su šiltais tonais – kremine, koralo (daugiau romantikos, švelnumo) ar geltona, oranžine (ekstravagantiškesnis pasirinkimas). Apskritai, netikėti ir kasdienai nenatūralūs spalvų deriniai – viena iš ateinančių metų tendencijų. Pavyzdžiui, neoninių gelsvai žalių, oranžinių, rausvų naudojimas. Joms „nuraminti“ kaip tik ir tinka pilki tonai.

Juodos ir baltos spalvos valsas

Juodos ir baltos derinys taip pat bylos apie subtilias, bet originalias vestuves. Svarbu apgalvoti net menkiausias detales, nes juodame fone viskas atrodo kitaip, bet tuo pačiu detalių negali būti per daug. Juodos ir baltos deriniui taip pat idealiai tiks geometrinių formų, ornamentų, įvairiausių raštų naudojimas, tad motyvų yra be galo daug ir tikrai rasite iš ko pasirinkti.
Daugiau apie dekorą skaitykite Linos eksperto skiltyje
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2013-09-19 22:54
Lina
Vaiva,
mėlyniems ankcentams ant stalo naudoti galima servetėlės, takelius, mėlyno stiklo vazas ar tokiais kaspinais perrištas įprastas vazas, mėlynas žvakes, taip pat vardų kortelės, meniu, dovanėlės gali būti ryškiu spalviniu akcentu.
Papildyti galima ryškesniais raudonais, vyšniniais akcentais, jei tinka aplinkoje - geltonais ar auksiniais, net gi sužaisti smaragdo žalia ir panašiais atspalviais.
2013-09-19 05:49
Beatrice
ne nu tik ne juoda vestuvese man jau vien vyru su juodais kostiumais pakanka - man in black juoduliai vestuviu
2013-09-17 18:42
Vaiva
su kokia spalva derinti karaliska melyna dekore? balti kedziu apmusalai melyni kaspinai o ant stalo balti indai - ka melyno deti ant stalo ir kokia dar spalva ivesti?