„Bumbulo“ bumbulai ir kitos dekoracijos vestuvėms


APIE VAIKŲ AKSESUARUS

Nuotrauka iš asm. archyvo
Kviesti draugus su vaikais į vestuves ar ne – paliekame spręsti Jums. O šįkart dalijamės naujais atradimais. Facebook‘e platybėse radome papuošalų ir aksesuarų vaikams kūrėją Renatą, sukūrusią prekės ženklą „Miss Crafty Bunny“. Šiandien su Renata geriame kakavą ir kalbamės apie vaikus ir aksesuarus jiems. Tikime, kad iš šio pokalbio pasisemsite ne tik idėjų, bet ir teigiamos energijos. Tad...

1. Kaip rekomenduojate puošti vaikučius vestuvėms šį rudenį? Kokius aksesuarus jiems parinkti? Kodėl?

Ruduo – nuostabus metas, gaila, dažnas užmiršta ir ima bumbėti: esą lyja, šlapia; bet kiek kito grožio jis teikia. Patarčiau įkvėpimo semtis gamtoje, rinktis šiuo metu vyraujančią spalvų paletę: šiltus geltonus, rausvus, rudus atspalvius, puošti mažylius veltais vilnos aksesuarais. Pastaruoju metu Lietuvoje vis populiaresnės teminės vestuvės, tad kodėl nepapuošus vaikučio, pavyzdžiui, velta miško gyvūnėlio kepuryte-ausytėm – vaikams patinka kaukės, o ir suaugusiems būtų smagu matyti mažą zuikį, nešantį jaunųjų žiedus.

2. Kokie ateinančios vasaros aksesuarų mados vėjai?

Kurdama mažųjų aksesuarus nesistengiu ir nerekomenduoju griežtai laikytis tam tikrų mados tendencijų. Kiekvienas mūsų gyvenimo etapas yra išskirtinis, todėl reikia jį išnaudoti maksimaliai. Visų pirma, vaikiški aksesuarai ir turi būti VAIKIŠKI, tokie, kad jais ir mažyliai džiaugtųsi ir suaugęs pamatęs nusišypsotų: jaukūs, šilti, mieli, galbūt net keliantys nostalgiją. Manau, svarbu, kad bendras vaizdas būtų harmoningas, kad aksesuaras ne tik atitiktų mažo žmogučio amžių, būtų jam patogus, bet ir derėtų su jo aplinka: vasarą rinkimės lengvus audinius, gėles, jūrinius motyvus – nereikia toli dairytis, ieškokime įkvėpimo mūsų aplinkoje, gamtoje. O jei mamytės visgi nori, kad jų mažyliai būtų tikri stileivos, verta skolintis mintis iš suaugusiųjų mados pasaulio, bet neužmiršti jų pritaikyti mažiesiems, rinktis linksmas ryškias arba švelnias pastelines spalvas.

3. Kaip gimsta Jūsų aksesuarai? Trumpai papasakokite apie Jūsų vertybes, kūrybą...

Sunku nupasakoti – visi mano kuriami darbai gimsta tiesiog spontaniškai: galiu dirbti kokį nors visiškai su kūryba nesusijusį darbą, kalbėtis su kuo nors, kad ir apie pastarųjų dienų aktualijas, bet jei už akių užklius kokia nors detalė ar išgirsiu kokį žodį, to pakaks, kad staiga kiltų nauja idėja. Juokauju, kad pasaulį matau kiek kitaip nei įprasta, tarsi turėčiau „skenerį“, kuris atradęs tam tikrą detalę, fiksuoja ją ir pateikia galimą panaudojimo būdą. Tačiau būna ir taip, kad tiesiog valandų valandas naršau internete, vartau knygas, grožėdamasi kitų darbais, tuomet vakare prieš miegą perbėga matyti vaizdai ir gimsta kas nors naujo.
Kalbant apie vertybes, pagrindinė jų – šeima, turėjusi didelę įtaką mano asmenybės formavimuisi, grožio suvokimui ir, žinoma, kūrybai. Į kiekvieną savo darbą įdedu nemažai savęs, esu gan savikritiška, todėl man itin svarbu, kad pati būčiau patenkinta galutiniu rezultatu, jei pamačius padarytą darbelį nusišypsau, vadinasi, jis pavyko, antraip neatiduodu jo pirkėjui. Daiktas, o ypač skirtas mažyliui, negali būti padarytas atmestinai, jis turi spinduliuoti šilumą ir geras emocijas.

4. Kokiems vaikams jie skirti?

Savo darbelių neskiriu konkretiems vaikams – jie visiems be išimties, svarbu, kad patiktų pačiam mažyliui. Taip jau yra, kad mano aplinkoje daugybė mažų princesių: pusseserių, draugių mergytės – visos jos labai skirtingos. Turim vieną mažą vijurką, ji mėgsta lakstyti ir dūkti išsitaršiusiom auksinėm garbanom, bet vis tiek nuoširdžiai džiaugėsi dovanotu lankeliu ir nors dažnai nesipuošia juo, bet brangina, o man tai geriausias įvertinimas. Deja, kol kas darau itin mažai aksesuarų, skirtų berniukams; jau spėjau sulaukti priekaištų, tad pažadu – pasitaisysiu.

5. Kodėl meškiukai? Ką Jums simbolizuoja meškiukas? Trumpai papasakokite, kaip jis gimsta.

Jau daugybę metų kolekcionuoju meškiukus ir kai prieš keletą metų susidomėjau vėlimu, pirma mintis buvo: „Nusivelsiu savo meškį.“ Pabandžiau – patiko. Ir toliau draugaujam su jais. Meškiukai man asocijuojasi su vaikyste, šiltais jausmais, tai mažas draugas, kurį daugelis mūsų turėjom, kurį apsikabinę liejom ašaras, kai širdelė liūdėdavo. Tiesa, teko plačiau domėtis meškiuko simbolika, kodėl jie traukia žmones ir teikia tą saugumo jausmą, išties šia tema yra nemažai įdomių tyrimų ir straipsnių.
Galbūt nuskambės banaliai, bet mano meškiukams gimti reikia įkvėpimo. Taip jau yra, kartais galiu per visą dieną nenuvelti nė vieno, o vakare atsisėsiu ir nuvelsiu visą šeimyną. Nors visi jie panašūs, niekuomet nesistengiu daryti identiškų – visi jie daugiau mažiau skiriasi, bet tuo man ir mieli.
Daugiau galerijoje ir Facebook puslapyje
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2013-09-30 03:40
Hug
Labai mieli dalykeliai... geliu mergyte su meskiiu faina bet del ausu kiskio cia jau kaip pasakoj... na zinoma rinktis visiems
2013-09-23 15:32
Giedrė
Puikūs rankdarbiai. Nuostabus skonio pojūtis. Jei kam reikalinga netradicinė dovanėlė ar išskirtinis eksasuaras savo vaikui, tai visada kreipkitės į Renatą. Nenusivilsite.
2013-09-20 03:47
Tommux
lankeliai superiniai... ideja su kiskuciais irgi grazesne nei ring secuirity :)