Vestuvinės suknelės nuo aukštosios mados podiumo


APIE VEDYBŲ PLANUOTOJAS

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Mielieji, nuoširdžiai sveikinu nusprendus susituokti. Vestuvės – nuostabi šventė, bet pasiruošimas joms yra ilgas ir kartais, gaila, varginantis. Yra tūkstančiai darbų darbelių, kuriuos kažkas turi padaryti. Jei šventę organizuojate patys, vadinasi, ir darbeliai jūsų, o jei norite mėgautis šventės laukimu ir tądien jaustis tarsi pasakoje – esu aš, vestuvių planuotoja.

Samdyti vestuvių planuotoją – mada ar būtinybė?

Vestuvės! Nusprendėte, kad norite didelės šventės, o nuo ko pradėti ir kaip laiku viską suspėti, nežinia? Jei neturite laiko kelis kartus aptarinėti visų smulkmenų, tokių kaip kvietimų popierius, limuzino papuošimų kaspinėliai, koks gėlių raudonas atspalvis labiausiai derės prie pabrolių kaklaraiščių. O ne, dar ir juos mums išrinkti? Jei norite mėgautis savo diena ir prisiminti tik gražias akimirkas, vestuvių planuotoja – puiki išeiti jums. Ji ne tik pasirūpins, kad visos smulkmenos nebūtų pamirštos, bet ir leis Jums ir Jūsų tėveliams bei svečiams mėgautis Jūsų tuoktuvių diena. Jei suges automobilis, ji atveš jaunąją karieta, jei netyčia dingtų tortas – atsiras naujas, jei svečiai pasiklys – ji atliks ir gido pareigas, na (tris kartus beldžiu į medinį stalą), o jei nuotaka ar jaunikis sugalvotų pabėgti – ji tikrai atves juos į protą. Taigi jeigu Jums reikia profesionalo pagalbos rengiant vestuves, nuoširdžiai rekomenduoju vestuvių planuotoją.

Darbai nuo A iki Ž

Nuo ko viskas prasideda? Pirmiausia, vestuvių planuotoja susitinka su būsimaisiais jaunavedžiais ir išklauso jų šventės viziją. Išsiaiškinti poreikius būtina. Kai žinome, kas apie ką svajoja ir ką galime išpildyti, o ko – ne, prasideda didieji žygdarbiai – ji imasi visų darbų: šventės vietos, jaunųjų ir svečių transporto, muzikantų, fotomenininkų, nakvynės svečiams paieškos, nustato aprangos kodą, dekoracijų ir gėlių stilistiką, sudaro dovanų sąrašus, netgi pasirūpina vedybine sutartimi ir kt. Sąrašas begalinis, bet negi išduosime visas paslaptis. Jums, mielieji, svarbiausia žinoti, kad patikėjote savo šventę profesionalams ir dabar tereikia laukti išsvajotosios dienos.

Kaip išsirinkti profesionalą?

Pabandykite internete į paieškos laukelį įvesti vestuvių planuotoja – nustebsite, kiek daug žmonių siūlo Jums šias paslaugas. Kaip išsirinkti tikrą profesionalą? Mano maži patarimai – prieš eidami susitikti su planuotoja, ieškokite komentarų apie jos darbus internete, paskambinkite pačiai planuotojai ir paprašykite buvusių jaunavedžių kontaktų, jie mielai pasidalins įspūdžiais telefonu arba elektroniniu paštu. Prieš susitikdami su planuotoja dar galite paprašyti atsiųsti elektroniniu paštu pasiūlymus šventei arba telefonu pasikalbėti apie Jūsų vizijas ir ką ji siūlo. Taip išvengsite neprofesionalų, kurie siūlo visiems vienodus scenarijus, ar įmonės, kuri tik perparduoda paslaugas ir iš Jūsų šventės jiems tereikia materialinės naudos. Jei visa tai padarėte – laikas susitikti, o tada patys pajusite, kas ir kaip. Kaip ir minėjau, svarbiausia – turi užsimegzti ryšys, nes šis žmogus rengs Jūsų šventę ir Jūs turite juo pasitikėti.

Kiek tai kainuoja?

Vestuvių planavimas – tie, kurie jas planavo ir rengė, žino – sunkus, ilgas ir alinantis darbas. Kiekviena akimirka nuo nubudimo ryte turi būti suplanuota ir prižiūrima, todėl vargina, o jaunamartės netgi tampa vadinamosiomis nuotakomis siaubūnėmis, poros dažnai susipyksta dėl smulkmenų. Taigi jei norite sklandžių vestuvių – pasiruoškite mokėti pinigus tam žmogui, kuris pasirūpins, kad ašaros per vestuves būtų tik džiaugsmo. Kiek tai kainuoja? Kiekvienam individualiai. Patartina į vestuvių planuotojas kreiptis tada, kai Jūsų šventės biudžetas viršija 15 000 Lt ir joje dalyvauja daugiau nei 30 žmonių. Kalbant apie pinigus vertėtų pasakyti, kad tokių paslaugų kaina dažniausiai priklauso nuo šventės biudžeto. Pavyzdžiui, vestuvių bendras biudžetas yra 20 000 Lt, sutarti procentai yra 10% nuo sumos, vadinasi, planuotojai mokėsite 2000 Lt. Kiti nustato fiksuotą kainą, ji svyruoja nuo 2000 iki 5000 Lt už koordinavimą. Tačiau tai nėra standartinės kainos ir kiekviena profesionali planuotoja taupo ne tik jaunavedžių laiką, bet ir pinigus.

Vestuvių planuotojos patarimai jauniesiems

Patarimai jauniesiems: jei samdote vestuvių planuotoją, pasitikėkite ja visu 100% ir atsipalaiduokite. Jau per pirmąjį susitikimą ji išsiaiškina Jūsų poreikius ir veikia nenukrypdama nuo kartu sudaryto vestuvių scenarijaus ir plano. Leiskite jai dirbti savo darbą ir nesiūlykite savo artimųjų pagalbos, nes tai sukels sumaišties jos darbui, o jūsų svečias bus įpareigotas kažkuo rūpintis. Argi dalyvaudami artimiausių žmonių vestuvėse Jūs norėtumėte laukti sutarto ženklo, kad įjungtumėte, pavyzdžiui, raudonas lempas, kai jaunieji žengs būtent trečiu laipteliu?
Vestuvės – tobula šventė, kai du žmonės sujungia savo gyvenimus meilei. Tądien viskas turi vykti sklandžiai, o svarbiausia, žinoma, visi turi jaustis laimingi. Jeigu Jums reikia pagalbos organizuojant laimingas vestuves – kreipkitės į vestuvių planuotoją. Tikiuosi, Jūsų draugystė bus graži, o po tobulų vestuvių visiems linkiu saldaus torto.
Jūsų diskusija apie planuotojas ApieVestuves.lt Facebook profilyje buvo tikrai intriguojanti.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
15
Komentarai
2012-01-06 12:43
Greta
Planuotojai - tai verslas, patys planuotojai sako, kad tai pinigų leidimas veltui. O dar: tiems, kurie visgi ieško planuotojų - geriems planuotojams reklamos nereikia, juos susiranda vieni per kitus.
Jei sėdi planuotojos prie kompo ir rašinėja komentarus neva jie jaunieji ir samdė tą ir tą - tai reiškia, kad neturi darbo. O jei neturi, gal ne taip dirba....
2011-10-25 16:00
ausra
Mums vestuves planavo planuotoja Ruta.
Likome labai patenkinti. 100 balu uz darba. Visiems rekomenduoju.
berods www.sventesplanavimas.lt
2011-10-23 16:41
Citrina
Neseniai atšventėme savo vestuves. Buvom pilnai atsipalaidavę, viskas vyko labai sklandžiai ir dar geriau nei tikėjomės :) Viską planvome patys, sau ramiai prieš metus. Tad manome, kad planuotoja nereikalinga, jeigu pats turi aiškią šventės viziją :)
Sekmės planuojantiems savo šventę!
2010-10-13 15:40
gintare
sveika, mums irgi planavo sventesplanavimas.lt . tikrai nuostabus, kruopstus darbas. visiem rekomenduoju, kas iesko vestuviu planuotojos :)
2010-09-28 12:05
ausra
mums planavo vestuves. super, labai patenkinti esam. viskas buvo idialu :)))) kas iesko planuotoju siulyciau pasiziureti www.sventesplanavimas.lt
2010-05-15 12:21
saule
reikia planuotojos, jei vestuvese dalyvauja daugiau nei 30 zmoniu.
2010-04-04 13:03
tapati
As uz planuotoja! ir uz gera planuotoja :)
2010-03-25 13:41
amija
kai gyveni uzsienyje ir planuoji tuoktis Lietuvoje, planuotoja manau reikalinga
2010-03-24 22:35
alina
ohoho kai sitiek daug zmoniu, manau tikrai reikia planuotojos
2010-03-22 17:09
austeja
Mus taipogi labai pagelbejo planuotoja,vestuvese dalyvavo 106 zmones.